„iPhone 3G“ prekyba prasidėjo be ažiotažo ir minių (video)

Kokia Lietuva, tokia ir „iPhone 3G“ prekybos pradžia. Prie pavilijono Europos aikštėje niekas neįkūrė stovyklaviečių, nebudėjo paromis, nesiūlė parduoti savo vietos eilėje. Maža šalis, mažai ir šurmulio.

Likus maždaug valandai iki vidurnakčio prie didelio pripučiamo balto kubo stoviniavo kelios dešimtys žmonių – daugiausia žurnalistai, oficialios „iPhone“ platintojos Lietuvoje bendrovės „Omnitel“ atstovai ir aptarnaujantis personalas, dalijantis kavą, arbatą ir užkandžius. Dideliame ekrane laikrodis skaičiavo minutes ir sekundes likusias iki prekybos ažiotažą visame pasaulyje jau antrus metus keliančiu „iPhone“ išmaniuoju telefonu.

Kiek daugiau entuziastų sugužėjo prieš pat vidurnaktį. Kelioms minutėms likus ištaigingu baltu limuzinu, lydimu apsaugos ekipažų, atvyko „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis. Apsuptas apsaugininių būrio nešinas lagaminėliu su „iPhone 3G“, netaręs nė žodžio jis dingo pavilijono viduje.

Smagią pompastiką daugelis lydėjo šypsenomis – vis tik pramoga. Spūstis daugiausia kėlė žurnalistai, o ne norintys įsigyti naująjį aparatą.

Išmušus dvylikai, prie pavilijono įėjimo stovintys apsauginiai įleido pirmąją pirkėjų grupelę. Likusiems teko laukti už durų. Prasidėjus prekybai jie irgi galėjo susipažinti su „iPhone 3G“, kuriuos demonstravo keletas konsultantų. Tiesa, telefonus duoti į rankas jie griežtai atsisakydavo.

Viskas vyko ramiai, palyginti su tuo, kaip lietuviai braunasi į stadioną, kuriame vyksta Lietuvos futbolo rinktinės varžybos.

Pirmojo įsigijusio „iPhone 3G“ prisireikė laukti maždaug pusvalandį. Dauguma pirkėjų neskubėdami skaitė sutartis, domėjosi mokėjimo planais. Keli vaikinai, išsinagrinėję sąlygas, paskutinę akimirką numojo ranka ir išėjo neįsigiję telefono.

Pirmosiomis prekybos valandomis įsigyti telefoną nusprendę žmonės buvo labai įvairūs. Laimingasis, palydėtas plojimais, daug apie save nepasakojo ir neatrodė esąs didelis „iPhone“ entuziastas, nors į Vilnių atvyko iš kito miesto.

Kitas sakėsi esąs programuotojas ir jam „iPhone 3G“ yra dar vienas telefonas, kuriam jis galėtų kurti savo programas, žaidimus. Anot jo, „Apple“ sudarė gana neblogas sąlygas parduoti savo sukurtas programas.

Eilėje laukęs vyriškis tiesiai prisipažino, kad „iPhone“ užsimanė jo vaikas, todėl jis ir atsidūrė čia.  Kodėl naktį, kai ryte telefoną bus galima įsigyti „Omnitel“ prekybos salonuose? „Ryte turiu išvažiuoti ilgesniam laikui, o kai grįšiu, visi jau turės šį telefoną. Bus neįdomu“, - aiškino jis.

„iPhone“ sužavėjo jį kaip įdomus telefonas, nors prisipažino, kad e. pašto skaityti, naršyti interneto daug neketina. „Tam yra kompiuteris, kaip važiavimui yra automobilis, o telefonas yra skambinimui“, - teigė jis. Iš JAV atvežto atrišto telefono pirkti jis nenorėjo dėl to, kad būtų netekęs garantijos.

„Omnitel“ atstovė spaudai Daiva Selickaitė teigė, kad naktinė prekyba vyko iki 4 valandos ryto ir jos metu buvo parduota apie 100 „iPhone 3G“ telefonų. Įprastu darbo laiku penktadienį žmonės salonuose taip pat gana aktyviai pirko naujuosius telefonus.

D.Selickaitė atsisakė komentuoti, kiek planuojama parduoti „iPhone 3G“ telefonų.

Taip pat kol kas neaišku, kada pasirodys Lietuvai pritaikytos „iTunes“ bei „AppStore“ parduotuvės. Anot jos, ties tuo dirbama kartu su „Apple“ kompanija, nes nuo jos viskas ir priklauso.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių