Incidentas „Akropolyje“: kaunietis tikina be priežasties sumuštas apsaugininkų (papildyta)

Savaitgalį Kauno „Akropolyje“ kilo incidentas tarp į banką atėjusio vyriškio ir prekybos centrą saugančių apsaugos darbuotojų.

Norėjo išsikeisti pinigus

Šeštadienio vakarą, apie 16.24 val., į „Akropolyje“ esantį DNB banko skyrių užsukęs Valerijus Gaidučikas su drauge Jūrate Barkauskaite norėjo išsikeisti pinigus.

"Norėjome išsikeisti pinigų, kad galėtume surengti sūnui gimtadienį. Banko darbuotoja atsisakė iškeisti viena kupiūrą, nes pusė jos švytėjo po ultravioletiniais spinduliais. Tada banko darbuotoja pasakė, kad iškeis kupiūrą už pusę kainos. Valerijus paprašė parodyti taisykles, pagal kurias bankas sprendžia kokias kupūrias priimti už pusę kainos, nes išoriškai kupiūra atrodė nepriekaištingai. Darbuotojai atsisakius tai padaryti, Valerijus paprašė pakviesti vadybininką. Tačiau užuot taip padariusi, darbuotoja pasakė, jog Valerijaus neaptarnaus ir nuspaudė apsaugos iškvietimo mygtuką“, - įvykio detales prisimena Jūratė Barkauskaitė.

Ji tvirtino, kad keiksmažodžių nei ji pati, nei Valerijus nevartojo. "Tikrai nieko nepuolėme. Tiesiog norėjome išsikeisti kelis svarus sterlingų ir viskas. Banko darbuotojai padavėme kelias kupiūras - 20 ir 10 svarų sterlingų. Vienos dešimtinės ir nenorėjo keisti", - pasakojo Jūratė.

Apsauga tempė į tualetą

Pasak jos, netrukus į banko skyrių atskubėjo apsauga. „Valerijus paaiškino apsaugininkams situaciją, tačiau atbėgo dar vienas apsaugos darbuotojas, kuris pradėjo įžeidinėti Valerijų ir provokuoti konfliktą“, - tęsia Jūratė.

Ji pati banko darbuotojos paprašė, jog iškeistų pinigus. „Tačiau įžūlus apsaugininkas pradėjo grubiai kalbėti su manimi, aiškino, kad aš čia nieko nekeisiu, pavadino mane narkomane. Valerijus įspėjo, jog nufilmuos viską. Išgirdę tai, apsaugos darbuotojai sušuko: „Tempiam jį iš čia” ir pradėjo tempti Valerijų, bandė atimti mobilųjį telefoną“, - toliau pasakoja Jūratė.

Ji pridūrė, jog žmonės, tuo metu buvę banke ir stebėję apsaugininkų elgesį, pradėjo šaukti, jog kas nors kviestų policiją.

„Apsaugininkai vienas kitam siūlė tempti Valerijų į tualetą. Netrukus mano draugas jau buvo išvilktas iš banko skyriaus, apsaugos darbuotojai puolė Valerijų guldyt ant žemės, laužė rankas, paguldę spyrė keliu į smilkinį, koja daužė galvą. Šaukė, kad reikia uždėti Valerijui antrankius“, - apie apsaugininkų elgesį pasakojo įvykio liudininkė.

Ji iškvietė policiją. Apsaugininkai nieko nelaukdami pradėjo tempti vyriškį į tualetą, Jūratė skubėjo užstoti jiems kelią. Du apsaugos darbuotojai pradėjo Jūratę tempti į šoną. Tuo metu atvyko policija. „Akropolio“ apsaugos darbuotojai paleido Valerijų.

„Nuvykome į policiją, kur vylėmės parašyti pareiškimą dėl apsaugininkų smurto ir elgesio, tačiau policijos pareigūnai atsisakė priimti Valerijaus pareiškimą. Maža to - jie pareiškė, kad jis yra sulaikomas“, - tęsia Jūratė.

Pasak jos, Valerijus buvo uždarytas į areštinę dviem valandoms. Buvo patikrintas jo blaivumas, kraujyje alkoholio nerasta. Sulaikytajam buvo surašytas protokolas dėl chuliganizmo ir jis buvo išleistas.

„Po įvykio nuvykome į Kauno VPK, kur parašėme pareiškimus. Taip pat dėl sveikatos sutrikimų kreipėmės į Raudonojo Kryžiaus ligoninę“, - pridūrė moteris. 

Dirba Anglijoje

"Žmogaus teisių Lietuvoje nepaisoma", - po incidento įsitikino kauniečių šeima.

"Valerijus dirba Anglijoje, jau daug metų. Civilizuotoje šalyje tokių dalykų nebūna, čia tik pas mus betvarkė", - ramiai, neslėpdama susijaudinimo "Kauno dienai" kalbėjo Jūratė.

Norėjusi surengti sūnui gimtadienio šventę, moteris kartu su vyru vakarą praleido policijos nuovadoje.

"Vyras namo grįžo tik kelioms dienoms - į sūnaus gimtadienį. Vakar vakare jis turėjo išskristi atgal į Angliją. Deja, kelionės planai buvo sutrikdyti, o šeštadienio vakaras baigėsi ašaromis ir nuoskauda", - reziumavo jauna moteris.

Papildyta: DnB Nord banko Ryšių su visuomene ekspertė Agnė Karčiauskaitė:

Atėjo klientas išsikeisti pinigų. Viena kupiūra, kurią jis pateikė, buvo susidėvėjusi. Pagal banko taisykles už susidėvėjusį banknotą mes mokame 5 procentais mažesnę sumą. Banko darbuotoja pagal tam tikrus požymius nustatomas nusidėvėjimo lygis, pasitelkiami ir ultravioletiniai spinduliai. Mūsų banke labai retai būna tokių incidentų, kada prireikia kviesti apsaugininkus. Darbuotojai stengiasi viską išsiaiškinti ir ramiai susitarti su klientais. Šis Kaune įvykęs atvejis - išskirtinis. Minėto vyro elgesys darbuotojo atžvilgiu buvo agresyvus. Klientas vartojo daug necenzūrinių žodžių. 

Papildyta: saugos bendrovės "Eurocash1" direktorius Vytautas Labeckas:

Banko patalpose kilusį konfliktą atskubėjęs malšinti mūsų darbuotojas išgirdo iš banko darbuotojos, kad vyriškis agresyviai nusiteikęs. Banke atmosfera būna pakankamai rami, ir kai vienas klientas pakelia toną ir pradeda bartis, tai galima suprasti darbuotojas, kurios nėra pratusios prie tokių išsišokimų. Todėl jos ir kviečia pagalbą.

Supykęs vyriškis, išvydęs apsaugos darbuotoją, dar labiau susinervino. Mūsų apsaugininkai paprašė to vyro nusiraminti ir išeiti iš banko skyriaus patalpų. Juk galima elgtis paprastai: jei nekeičia pinigų tame banke, tiesiog imi ir išeini. Ir nereikia pasakoti apie žmogaus teisių pažeidinėjimą. Apie tai dažnokai prabyla svetur pagyvenę lietuviai. Įdomu, kaip su juo už tokį elgesį pasielgtų apsauga, pavyzdžiui, kuriame nors Londono banke?

Mūsų apsaugos darbuotojų veiksmai šioje situacijoje buvo adekvatūs. Kadangi vyras nenorėjo nusiraminti, apsaugininkai pabandė uždėti jam antrankius. Mūsų apsaugos postas yra visai kitame prekybos centro gale, todėl apsaugininkai norėjo patraukti aršuolį nuo pagrindinio praėjimo. Paskui jam besipriešinant, vyras buvo apsuptas apsaugininkų, kol atvyks policija.

Mes vadovaujamės Asmens ir turto įstatymo specialiosiomis priemonėmis. Yra antrankiai, guminės lazdos, savigynai skirti įtaisai, aerozoliniai įrenginiai, elektrošoko įrenginiai, tarnybiniai šunys. „Akropolyje“ dirbantys saugos darbuotojai turi antrankius, gumines lazdas, aerozolius. Visus šiuos daiktus, esant būtinybei, mes galime pritaikyti net ir būdami viešoje vietoje. Šiuo minimu atveju mūsų darbuotojai kovinių ginklų prie savęs neturėjo.


Šiame straipsnyje: apsaugininkaiakropolio apsauga

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  13
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  5
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  3
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

  1
 • Kaune – antroji „H&M“ banga
  Kaune – antroji „H&M“ banga

  Šeštadienį į Kauną drabužių parduotuvė „H&M“ žengė antra koja. Šis žingsnis sulaukė ne ką mažesnio kauniečių susidomėjimo. Parduotuvės atidarymas teikia džiaugsmo ir  „H&M” darbuotojams...

  6
Daugiau straipsnių