Įkaite merginą paėmusį ginkluotą kariškį leista suimti (papildyta)

Sekmadienį po pietų Kauno miesto apylinkės teismas leido dviem mėnesiams suimti Mindaugą Mickėną, kuris naktį iš penktadienio į šeštadienį, būdamas girtas, apšaudė buvusios draugės buto duris, o galiausiai įsibrovė vidun ir įkaite paėmė jos draugę.

Į karinę tarnybą negrįš

Lietuvos kariuomenėje tarnaujantis 33 metų amžiaus vyr. seržantas Mindaugas Mickėnas į Kauno miesto apylinkės teismą buvo atvesdintas Sekmadienį po pietų. Nors prokuroras prašė skirti griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą trims mėnesiams, teismas šį prašymą patenkino iš dalies ir kariūną į tardymo izoliatorių už grotų pasiuntė dviem mėnesiams.

Sulaikytasis Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko 2-osios mokomosios kuopos instruktorius teisme tikino prieš kelionę pas buvusią savo merginą išgėręs tris butelius alaus. Panašu, kad tai nėra tiesa, mat po visos įkaitų dramos sulaikius M.Mickėną, jam buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis - organizme aptikta 2,29 promilės alkoholio.

Be to, apie kariškio girtumą daug ką pasakė ir jo elgesys: paėmęs įkaite savo buvusios panelės draugę, jis grasino ją nušauti, jei tik apie ginkluoto „svečio“ viešnagę bus pranešta policijai. Galiausiai pistoletu švaistęsis ir jį merginai į smilkinį įrėmęs vyras užsnūdo.

Dar prieš nuvedamas į teismo salę, M.Mickėnas nesistengė slapstytis nuo spaudos fotografų ir televizijos operatorių. Tačiau ir pratarti nė žodžio nedrįso. Į klausimus, kas pakurstė tokį jo smurto proveržį, galvą panarinęs kariškis neatsakė. Susidarė įspūdis, kad išsiblaivęs vyras ėmė suprasti, ką padaręs ir dėl to smarkiai graužiasi. Tai buvo matyti ir iš jo elgesio teismo salėje.

„Jei būtų kėlusi telefono ragelį arba atsiliepusi, kai bandžiau susisiekti su ja internetu, net nebūčiau ten važiavęs. Norėjau tik pasikalbėti su ja, - apie savo vizito tikslus teisme pasakojo nusikaltimo vietoje sulaikytas įtariamasis. - Aš ją vis dar myliu.“

„Mylėkite, kaip tik norite, tačiau šaudyti ir rizikuoti kitų žmonių gyvybe nevalia. Negalima jūsų išleisti į laisvę“, - atremdamas naiviai skambančius įtariamojo argumentus konstatavo teismas.

Šovė į buto duris

Kaip jau buvo pranešta portale „Kaunodiena.lt“, Lietuvos kariuomenės Ruklos mokomajame pulke instruktoriaus pareigas einantis M.Mickėnas į Palemone esančius buvusios savo merginos namus atvyko penktadienį prieš pat vidurnaktį, apie 23.40 val. Nekviesto ir nepageidaujamo svečio niekas neįsileido vidun. Tuo metu jo buvusi panelė vakarojo su savo broliu ir iš kito miesto į egzaminus universitete atvykusia drauge.

Negalėdamas patekti vidun, kariškis kurį laiką bandė kalbinti kitoje durų pusėje stovinčią 27 metų buvusią draugę, tačiau ši pagąsdino renkanti trumpąjį bendro pagalbos centro telefoną 112 ir ketinanti apie nepageidaujamą asmenį pranešti policijai. Tuomet karšto būdo kariškis nebesusivaldė ir išsitraukė savigynai išduotą kovinį 9 mm kalibro pistoletą „Makarov“.

Iš legaliai laikyto ginklo į buto duris M.Mickėnas paleido mažiausiai keturis šūvius. Juos girdėjo ir kiti Stoties gatvės 18 numeriu pažymėto namo gyventojai. Tik laimingo atsitiktinumo dėka kiaurai duris perskrodusios kulkos nekliudė už jų stovėjusios merginos. Ji spėjo atsitraukti tolyn ir nubėgti į kambarį.

Supratęs, kad net ir šūviais viduje esančių jaunuolių neįbaugins ir durys jam neatsivers, M.Mickėnas išėjo laukan, užėjo už namo ir ten įsirioglino į pirmame aukšte esančio buto balkoną. Čia jis irgi vienąkart šovė į plastikines balkono duris, o galiausiai iškūlė jų stiklą ir įsibrovė vidun. Tuo metu jo buvusi mergina su broliu spėjo pasprukti į laiptinę. Viduje liko tik dvidešimtmetė jos draugė. Būtent ji ir tapo įkaite.

Grasino nušauti įkaitę

Pasprukę brolis ir sesuo skambino užpuolikui ir maldavo merginą paleisti, tačiau M. Mickėnas perspėjo, kad jei į vidų bandys patekti policija, jis nušaus įkaitę ir nusišaus pats. Apie susidariusią situaciją Kauno teisėsaugininkai nedelsiant pranešė nemažai patirties įkaitų vadavimo operacijose turintiems antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnams. Pastarieji jau buvo pakeliui į Kauną, tačiau įvykiai pasiekė kulminaciją dar nespėjus atvykti pajėgoms iš sostinės.

Pasirodo, kad ugninio vandens gerokai padauginęs karys užsnūdo su ginklu rankose. Tuo pasinaudojusi jo įkaite tapusi mergina spruko iš buto tiesiai į balkoną ir nieko nežiūrėdama nėrė laukan. Iškart po to ginkluotas įtariamasis buvo sulaikytas, o po apklausų policijoje uždarytas į areštinę. Kauno policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo nužudyti iš savanaudiškų paskatų. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato griežtą bausmę nuo penkerių metų laisvės atėmimo.

Nors aukščio nebūta didelio, tačiau krisdama iš pirmojo aukšto ant žemės mergina vis tiek susitrenkė nugarą. Šoko ištiktą nukentėjusiąją greitosios pagalbos medikai pristatė į Kauno medicinos universiteto klinikas. Ten rimtesnių sužalojimų pacientei nenustatyta.

Kaimynai girdėjo šūvius

„Girdėjau laiptinėje nuaidėjusius šūvius. Jų buvo keturi, o gal ir daugiau. Po kiek laiko prabudęs apsidairiau pro langus ir pamačiau kieme susirinkusius didžiulį būrį policijos pareigūnų. Jų buvo tikrai daug. Jau vien tarnybinių policijos automobilių buvo pilnas kiemas. Pamačiau prie laiptinės ant žemės paguldytą vyrą. Spėju, kad ten tikriausiai jis ir šaudė“, - trumpai nakties įvykius „Kauno dienos“ žurnalistams nupasakojo toje pačioje laiptinėje gyvenantis jaunuolis.

Tuo metu kiti pro šalį ėję gyventojai pamanė, kad kažką iš kaimynų apvogė. Iš žurnalistų išgirdę apie nakties įvykius, jie negalėjo atsistebėti laiminga jų atomazga.

Kaimynai patvirtino, kad 41 bute, kur įvyko ginkluotas incidentas, gyvena brolis ir sesuo. Anot aplinkinių gyventojų, jiedu pasižymėjo kaip tvarkingi, niekam rūpesčių nekeliantys kaimynai.


Šiame straipsnyje: įkaitasšūviai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių