Ieškoma kinų kalbą mokančių gidų

Pastaraisiais metais nelegalių gidų, pateikiančių turistams realybės neatitinkančius Vilniaus istorijos faktus, sostinėje esą neliko. Jei ir pasitaiko, tai – vienetai. Tačiau dabar miestui žūtbūt reikia ne tik sąžiningų, bet ir retomis kalbomis kalbančių gidų.

"Kai pernai organizavome reidus, tokių gidų neaptikome. Pasitaikė tokių, kurie nebuvo prisisegę darbo pažymėjimo, tačiau tai palyginti menkas pažeidimas", – pasakojo Vilniaus savivaldybės Turizmo skyriau vedėja Nijolė Beliukevičienė. Artimiausiu metu vėl numatoma rengti gidų patikrinimo reidą.

Esą būtent akylesnė priežiūra ir padėjo atsijoti nekompetentingus, nelegaliai dirbančius ekskursijų vadovus. Be to, nemažą įtaką turėjo ir gidų gildijų savireguliacija ir nepakantumas gido vardą teršiantiems kolegoms.

Dabar Vilnius turi spręsti kitą – retesnes kalbas mokančių gidų stokos – problemą. Pastaruoju metu ypač justi kinų ir japonų kalbomis ekskursijas galinčių vesti gidų trūkumas. "Visas pasaulis geidžia kinų turistų, nes tai labai sparčiai auganti turizmo rinka. Kreipsimės į Vilniaus universiteto Orientalistikos centrą, prašysime pagalbos. Be to, reikėtų praplėsti ir ispanakalbių gidų gretas. Sava kalba ekskursijų pageidauja ir prancūzai, italai. Visada maloniau informaciją girdėti gimtąja kalba, tada daug laisviau klausinėjama", – svarstė N.Beliukevičienė.

Vilniaus turizmo informacijos centro (VTIC) direktorė Jolanta Beniulienė atkreipė dėmesį, kad didžioji dalis gidų suinteresuoti kuo labiau sudominti turistus, todėl nepraleidžia kasmet organizuojamų VTIC tobulinimosi kursų. "Kasmet keičiame programą, koncentruotai pateikiame aktualiausias sostinės ir visos šalies naujienas, pradedant ekonominiais valstybinės rodikliais, kur kviečiame bankų ekspertus, baigiant miesto projektais. Pavyzdžiui, gidus domina, ar bus Tautos namai, ar planuojama išsaugoti Sporto rūmų pastatą ir kas jame vyktų – temų begalė. Tai – savanoriška programa, neprivaloma gidams. Tačiau apie du trečdalius programoje dalyvaujančių gidų yra nuolatiniai, kurie paskaitų klauso kiekvieną pavasarį – sąžiningai susiplanuoja laiką ir dalyvauja kursuose. Jiems tai paprasčiausias būdas vienoje vietoje gauti informaciją", – pasakojo J.Baniulienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad gidui toli gražu nepakanka iškalti istorinius faktus apie miestą. Profesionalus gidas privalo išmanyti kur kas daugiau ir būti pasirengęs atsakyti į įvairiausius turistų klausimus.

"Užsieniečius domina mūsų šalies gyvenimo lygis, minimalios algos dydis, miesto plėtros perspektyvos ir daugybė kitų dalykų. Gidas turi būti gana išsilavinęs žmogus", – keliamus profesinius reikalavimus vardijo J.Beniulienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių