Į savivaldybę grįžta rudenį išmesti darbuotojai

Praėjus beveik pusmečiui nuo Vilniaus valdžios įvykdyto darbuotojų vajaus, dalis jų teismo sprendimu grąžinami atgal į savivaldybę.

Grąžinamųjų vietos laisvos

Teismo sprendimu į darbą savivaldybėje artimiausiu metu turėtų būti grąžinami du buvę darbuotojai: Kultūros ir ugdymo departamento direktorė Lijana Kairienė ir buvęs Verslo ir paslaugų skyriaus vedėjas Marius Skarupskas. Abu iš savivaldybės buvo atleisti per praėjusių metų spalį įvykdytą reorganizaciją.

Iki šiol nė vienas jų nesusirado kito pastovaus darbo. L.Kairienė šiandien vis dar įregistruota darbo biržoje kaip bedarbė bei stovi darbo pasiūlymų laukiančių valstybės tarnautojų eilėje. M.Skarupskas tikino pusmetį dirbęs prie įvairių projektų.

Kadangi per reorganizaciją pasikeitė savivaldybės administracijos struktūra, L.Kairienė turi būti grąžinama į naujojo Kultūros, sporto ir turizmo departamento direktorės vietą. Ši kol kas neužimta. M.Skarupsko pareigybė po reorganizacijos liko nepakitusi ir taip pat kol kas yra laisva.

Grąžinamiems darbuotojams Vilniaus savivaldybė taip pat privalės sumokėti kompensacijas už priverstines pravaikštas už kiekvieną darbo dieną nuo spalio pradžios iki grąžinimo į darbovietę datos. Preliminariai suma galėtų siekti apie 35-40 tūkst. litų.

Valdžia neskuba priimti atgal

Abu grąžinamieji į darbą valdininkai šią savaitę pateikė dokumentus Vilniaus miesto savivaldybės Personalo departamentui, tačiau Vilniaus valdžia jų į senąsias pareigas priimti neskuba. Pavyzdžiui, L.Kairienė savivaldybėje turėjo dirbti jau nuo praėjusio pirmadienio, nes teismo sprendimu jį į ankstesnes pareigas grąžinama nedelsiant, nelaukiant 14 dienų, kol įsigalios teismo sprendimas.

„Bet savivaldybė šito teismo sprendimo nevykdo. Buvau nuėjusi pas savivaldybės administracijos direktorių paklausti, jis pasakė, kad kol kas sprendimas nepriimtas. Jis nežino, kada mane grąžins“, - stebėjosi L.Kairienė.    

 M.Skarupskui skuba netaikoma, todėl sprendimas dėl jo grąžinimo į darbą savivaldybėje įsiteisės tik ateinantį ketvirtadienį, kovo 4-ąją. Nebent Vilniaus valdžia sugalvotų šį teismo sprendimą skųsti aukštesnei instancijai.

Teismai dar nesibaigė

Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas tikino, kad sprendimas grąžinti buvusius tarnautojus į darbą nėra priimtas. Šį klausimą valdžia esą ketina svarstyti kitos savaitės pradžioje.

Tačiau savivaldybės Teisės departamento direktoriaus Egidijaus Vilkicko tikinimu, sprendimas jau yra priimtas šios savaitės pradžioje ir jis nepalankus buvusiems darbuotojams. Mat nuspręsta užginčyti abiejų tarnautojų atžvilgiu priimtus teismo sprendimus aukštesnės instancijos teisme.

„Tiesa, L.Kairienės situacija kiek kitokia. Ji gali dirbti iki tol, kol aukštesnės instancijos teismas priims sprendimą. Ir tam nereikia, kad ją kažkas atgal į darbą priimtų. Ją į darbą priėmė teismas, jai jau mokamas darbo užmokestis. Jeigu jos darbo vietoje nėra, tai jai gali kilti atitinkamos problemos. Aišku, jeigu paskui Vyriausiajame administraciniame teisme paaiškės, kad ji neteisi – ji privalė sugrąžinti jai išmokėtą atlyginimą“, - komentavo E.Vilickas.

Yra ir sugrįžusiųjų 

Šie teismo spendimai, priimti savivaldybės nenaudai, nėra pirmieji. Iš viso nuo praėjusių metų spalio į teismą dėl galimai neteisėto atleidimo iš darbo kreipėsi 11 savivaldybėje dirbusių tarnautojų. Pirmoji teismo sprendimu į darbą Švietimo departamente sugrąžinta Graciana Jagello. Mat iškart po vajaus paaiškėjo, kad darbuotoja laukiasi, todėl jos atleisti valdžia neturėjusi teisės. E.Vilkickas tikina, kad tarnautoja tuo metu apie nėštumą darbdaviui nepranešė.

Iš likusių dešimties du atleistieji tarnautojai badė ieškoti teisybės teismuose, tačiau ieškinius atsiėmė proceso pradžioje. Dvi bylas prieš buvusius tarnautojus savivaldybė laimėjo. Dar keturios bylos laukia teismo verdikto.

O štai kitiems neprireikė teismų pagalbos. Praėjus trims mėnesiams po reorganizacijos valdžia susigaudė miestą palikusi be girininkų. Teko du iš atleistų aštuonių  į darbą sugrąžinti. Tiesa, visi darbuotojai sugrąžinami tik po to, kai savivaldybėje atsiranda laisvų etatų. Mat Vilniaus tarybos sprendime juodu ant balto parašyta: savivaldybės administracijoje yra 710 etatų ir nė vienu daugiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių