Į protesto akciją prieš pedofilus vilniečiai neskubėjo

Ar dėl prasto oro, ar dėl ne itin patogaus laiko, kai daugelis žmonių tik baiginėja darbus, pirmadienį į raginimus surengti eilinį piketą prieš pedofilus Vilniuje atsiliepė vos keli žmonės.

17 val., kai vilniečiai buvo raginami rinktis Rinktinės gatvėje prie ten įsikūrusių Lietuvos generalinės ir Vilniaus apygardos prokuratūrų, būriavosi tik būrys žurnalistų. Maždaug po 10 minučių pasirodė pirmieji protestuotojai - jaunos šeimos su mažais vaikais, šiek tiek tolėliau būriavosi keli jaunuoliai, taip ir neisšdrįsę prisijungti prie negausaus piketuotojų būrelio.

„Andrius Ūsas prievartavo mažą mergaitę, o prokurorai pasityčiojo iš visos Lietuvos“, - trumpai savo apsisprendimą dalyvauti pikete apibūdino vilnietis Gediminas, protestuoti atėjęs su sūnumi.

Jis ir dar pora žmonių aiškino, jog prokuratūros sprendimas sušvelninti kaltinimus A.Ūsui yra pasityčiojimas ir iš visos Lietuvos, ir iš šeimų auginančių mažamečius vaikus. „Tai protu nesuvokiama. Kai tik atsiras pirma galimybė, išvažiuosime su visa šeima iš Lietuvos“, - kalbėjo Gediminas.

Jam pritarė ir jauna mama Daiva, pareiškusi, kad po šio skandalo iš Lietuvos gali išvažiuoti dar daugiau jaunų šeimų nei jų išvažiavo iki šiol, nes akivaizdus pedofilų gynimas tik parodo, jog vaikai mūsų šalyje yra nesaugūs, o jų skriaudikai suranda užtarima aukščiausiuose valdžios sluoksniuose.

„Aš vis dar tikiu Prezidente Dalia Grybauskaite. Manau, kad generalinis prokuroras Algimantas Valantinas ją suklaidino lygiai taip pat, kaip ir visus Lietuvos žmones“, - sakė Daiva.

Jos nuomone, pasigirdę spėliojimai, kad dviguba žmogžudyste įtariamo kauniečio Drąsiaus Kedžio penkiametė dukra gali būti gražinta auginti motinai Laimutei Stankūnaitei yra nesuvokiami sveiku protu.

„Prokurorai aiškina, kad nenustatyta, kur ir kada buvo prievartaujama mergaitė, bet ar šiuo atveju yra svarbu, kur ir kada tai įvyko, kai pats vaikas aiškina, jog ji buvo prievartaujama. To turėtų užtekti. Mergaitė negalėjo būti prievartaujama be motinos žinios ir motina už tai turėtų atsakyti. Net negali būti kalbų apie dukters gražinimą jai“, - piktinosi vilnietė.

Nuo negausaus piketuotojų būrio kliuvo ir Prezidentei. Pasak Janina prisistačiusios moters, daug per rinkimus žadėjusi D.Grybauskaitė šioje istorijoje turėtų imtis griežtų veiksmų ir atstatydinti A.Valantiną, apie kurio nekompetenciją užimti savo pareigas, kalbama jau ne vieną mėnesį.

„Ji, kaip ir Valdas Adamkus bando dangstytis Prezidento galių ribojimais, tačiau pamiršta tautai prieš pusmetį duotus pažadus padaryti tvarką valstybėje“, - kalbėjo Janina.

Netoli prokuratūrų gyvenanti moteris teigė kasdien sekanti įvykius šioje byloje ir yra pasipiktinusi, tiek prokurorų, tiek politikų melu bei nenoru atskleisti pedofilų klaną. „Jie galvoja, kad tauta yra kvaila, bet tai netiesa, mes viską matome ir viską suprantame. Daugiau tylėti neįmanoma, reikia visiems rinktis ir protestuoti. Tik bendromis pastangomis teisybė gali nugalėti“, - aiškino vilnietė.

Nauja protestų banga prieš pedofiliją kilo penktadienį, kai buvo pareikšta, kad pedofilijos byla po dviejų savaičių bus perduota teismui, tačiau vieninteliam byloje esančiam įtariamajam A.Ūsui kaltinimai dėl mažamečio asmens seksualinio prievartavimo yra panaikinti.

Prieš teismą jis stos tik dėl mažamečio asmens tvirkinimo. Už šį nusikaltimą Lietuvos teismai dažniausiai skiria tik simbolines pinigines baudas.

Penktadienį prie prokuratūrų Vilniuje ir Kaune susirinkę žmonės reikalavo, kad būtų atstatydintas ne tik A.Valantinas, bet ir jo pavaduotojai Gintaras Jasaitis bei Vytautas Barkauskas, Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius bei šios prokuratūros prokuroras Ramūnas Šileika ir Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis.


Šiame straipsnyje: Kedyspedofilijapiketas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių