Į „Akacijų alėją“ – žeme, vandeniu ir oru

Šeštadienio vakarą Kulautuvos Pušų amfiteatrą apgulė bemaž 10 tūkst. dainuojamosios poezijos mylėtojų. Čia įvyko dešimtasis bardų festivalis „Akacijų alėja“.

Koncertą atidarė laureatai

Festivalį pasiekti buvo raginama įvairiais keliais: žemės, oro ir vandens. Nepagailėjusiems 15 litų,  šeštadienio popietę jų laukė laivas, inkarą nuleidęs prieplaukoje prie Vytauto bažnyčios, bet jau laukiantis, kada galės jį pakelti ir nukreipti bures į Kulautuvą.

Iš Kulautuvos parvykstančiųjų į Kauną 24 valandą laukė autobusas. Nusprendusiems festivalį pasiekti automobiliu – teko gerokai paplušėti, mat automobilių kolona nusiklojo nuo Kauno Lampėdžių karjero iki pat Kulautuvos.

Atidarymo metu nuskambėjo festivalio prodiuserio Virgio Stakėno parašytas himnas „Akacijų alėja. Atidarant dešimtąjį bardų festivalį, žodį tarė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas bei LATGA–A generalinis direktorius Edmundas Vaitekūnas.

Vėliau svečių kalbas keitė dainuojami eilėraščiai, o kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas numeruotu, sidabriniu, gitaros formos ordinu. Visi kiti svečiai turėjo galimybę nusikalti specialią, dešimtąjį festivalį priminsiančią nuotrauką ar įsigyti kompaktinę plokštelę su dovanotais bardų kūriniais.

Įžangos koncertą atidarė „Mažosios akacijos“ konkurso laureatai: Tomas Jokubauskas, Andrė Brazauskaitė ir „Akustinis fotelis“. Po šių atlikėjų žodį tarė Vytautas Kernagis jaunesnysis, taip pristatydamas „Mūsų dienos – kaip šventė 2010“ konkurso laureatus: Ievą Lebedytę, Juozapą Liaugaudą, o taip pat Astą Lekaitę, festivalyje sugrojusią elektrine gitara.

„Ši mergina gros ne akustine, bet elektrine gitara. Tai yra eksperimentas, ar vertėjo jį daryti? Aš manau, kad vertėjo“, - svarstė V.Stakėnas. Nors laureatai dar visai jauni – daugelis jų yra moksleiviai, tačiau jiems pavyko įtikinti susirinkusiuosius savo nuoširdumu. Šio žanro muzikai svarbiausias – tekstas, kuris su pritariamais gitaros akordais ir pianino klavišų skambesiais sklandė pušų paunksnėje Kulautuvoje.

„Šios gėlytės atkeliavo tiesiai iš V.Kernagio skvero. Gyvuokite ir aukite!“, - savo sveikinimą Virgiui Stakėnui tarė V.Kernagis jaunesnysis.

Svarbiausia - žodžių prasmė

„Mažąją akaciją“ keitė didžioji, kurią vedė Virgis Stakėnas, sėdėdamas šalia scenos įrengtoje studijoje. Savo dainas publikai pristatinėjo Aidas Giniotis, Andrius Mamontovas, Aktorių Trio, Gytis Paškevičius, Gediminas Storpirštis, Vytautas V. Landsbergis bei kiti.

„Seniai buvau festivalyje, todėl taip gera jūsų tiek daug matyti. Būkite čia, „Akacijų alėjoje“, neškite džiaugsmą per Lietuvą ir visą žemę!“ – į susirinkusiuosius kreipėsi bardų tėvu vadinamas Gediminas Storpirštis. Antrą kartą festivalyje grojęs Andrius Mamontovas tikino, kad dainuojamoji poezija padeda žmonėms pažinti tikrąją poeziją.

„Asmeniškai aš, negaliu skaityti eilėraščių. Aš turiu juos girdėti skaitant arba dainuojant. Šis muzikos žanras leidžia poeziją pažinti platesniam žmonių ratui“, - aiškino jis.

Užsieniečių kviesti neskuba

A.Mamontovas norėtų, kad festivalis netaptų tarptautiniu ir jame dalyvautų kuo daugiau lietuvių. „Nereikėtų didinti festivalio technine prasme. Gitara, balsas ir klausytojai – daugiau nieko neturėtų būti. Juk esmė šiame žanre yra lietuvių kalba – žmonės jos klauso ir ieško žodžių prasmės. Užsienio atlikėjų šiame festivalyje man netrūksta“, - tikino A.Mamontovas.

Anot garsaus atlikėjo, Kulautuva yra energetiškai tinkama vieta vykti šiam festivaliui. „Nuotaika, kurią tu čia turi – ji dalyvauja šiame festivalyje ir dainas puošia tokia natūrali aplinka“, - pastebėjo atlikėjas.

Gausybę žmonių pritraukęs festivalis įrodė, kad šio žanro muzika turi gausų savo mylėtojų ratą. Tarp pušų sustatytos palapinės, ant žemės patiesti pledai su sukrautu maistu, ant žemės gulintys bei su smilga lūpose stebintys dangų svajokliai jaunuoliai stengėsi atrasti žodžių prasmę ir pasisemti sielos muzikos. Tokia buvo dešimtoji „Akacijų alėja“.


Šiame straipsnyje: Akacijų alėja

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių