Į agurkų rojų Kaune – ginkluoti alkūnėmis ir grasinimais

Pažadas – neškis agurkų tiek, kiek paneši, buvo suprastas tiesiogiai. Nemokamai dalijamų agurkų krepšius tempė ir mažamečiai vaikai, ir garbaus amžiaus močiutės.

Dalybos - trumpalaikės

Žinia, kad penktadienį ir šeštadienį Kauno Vilijampolės turgavietėje bus nemokamai dalijami agurkai, nepraslydo pro kauniečių akis. Jau penktadienį nuo ankstaus ryto žmonės su ratuotais krepšiais, kuprinėmis, dėžėmis skubėjo į agurkų dalijimo akciją. Pirmąją dieną žmonės kaip mat išgraibstė apie 10 tonų žaliųjų daržovių.

Penktadienį apie pusę vienuolikos ryte į turgavietę atkulniavusi pensininkė Danutė nieko nepešė – agurkai buvo jau išdalinti. Tad šeštadienio rytą į turgavietę moteris atskubėjo apie 9 valandą. Agurkų dalybos ir vėl buvo pasibaigę – maždaug per valandą buvo išdalinta apie 5 tonas agurkų, bendrovės „Agro Neveronys“ darbuotojai vėl skubėjo jų priskinti nuo pat ryto į eilę išsirikiavusiems žmonėms.

Laukė penkias valandas

Laukti eilėje gundė pažadas, kad agurkų dar atveš, bet nebuvo aišku, kada. Antrasis dalijimas prasidėjo apie 13.30 valandą. Žmonių virtinė nutįso iki pat pagrindinio įėjimo į turgavietę.

Ar stovėjimas bemaž penkias valandas atpirks rezultatą? Pensininkė Danutė tikėjosi namo parsinešti bent penkis kilogramus agurkų, taigi, jos laimikio vertė - apie 5 litai.

Moteris tikino, kad po litą už kilogramą siūlomi pirkti agurkai prekyvietėse ne tokie švieži, apvytę arba išmirkyti vandenyje, o duodami veltui – šviežutėliai, ką tik nuskinti.

„Man davė paragauti, labai skanūs“, - sutelkusi ištvermę šypsojosi 74 metų moteris, eilėje stovėjusi pati pirma. Tiesa, norint gauti agurkų, reikėjo pateikti kuponą. Jį buvo galima gauti turgavietėje įsigijus bet kokios vertės prekę.

Kai dėžės agurkų pagaliau pasirodė prie turgavietės, eilė į agurkų rojų dar kelis kartus pastorėjo, apsaugininkui sunkiai sekėsi tramdyti ištroškusiuosius žaliųjų skanėstų. Buvo nebeaišku, kas agurkų prisirinks pirmesnis, kai kurie priekin statė mažamečius vaikus.

Kadangi akcijos pradžia parodė, kad lietuviai saiko jausmo neturi, o sąlyga „neškis, kiek paneši“ neveikia, nuspręsta dalybas dozuoti. Į patalpą, kurioje buvo prikrautos dėžės agurkų, buvo įleidžiama po 10 žmonių ir leidžiama apie minutę krautis agurkus, po to reikėjo užleisti vietą kitai partijai žmonių.

Tiesa, raginimą, kad jau laikas išeiti, norėjo girdėti ne visi – mandagiai prašomi baigti, kai kurie žmonės vis dar stengėsi priversti žaliąsias krūvas persikraustyti į jų krepšius.

Ne valgė, o pardavinėjo?

Akcijos organizatoriai stebėjosi, kad dovanojimas pažadino žemiausias žmonių savybes. Jie neabejojo, kad dalis žmonių grobė daržoves siekdami jas vėliau parduoti. Todėl antrąją dieną dalį agurkų patys krovė į maišelius ir dalijo žmonėms, tačiau daugelio veidai nebuvo palaimingi – patys būtų prisikrovę daugiau.

Kai kurie primygtinai reikalavo sunkesnio nešulio, nes esą atstovėjus tiek laiko, nepilnas maišelis agurkų jų netenkino. Atsirado ir tokių, kurie grasino paduosiantys į teismą, nes buvo pažadėta galimybė neštis tiek, kiek paneši.

Teigiama, kad agurkus auginančiai bendrovei „Agro Neveronys“ derliaus perteklių naudingiau atiduoti nemokamai, nei išvežioti juos perpardavėjams. Iš viso veltui buvo išdalinta daugiau kaip 20 tonų šių daržovių. Agurkais žadama pavaišinti ir Zoologijos sodo gyventojus. Šie, tikimasi, nebus godūs.

 

 


Šiame straipsnyje: Agurkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių