Hanza 2011-ieji: Vyriausybė padės organizuoti šventę Kaune

2011-aisiais Kaune vyksiančių tarptautinių Hanzos dienų organizavimu kauniečiams padės rūpintis ir Vyriausybė. Pirmą kartą Lietuvoje rengiamos tarptautinės šventės globėja bus Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

„Teisingas buvo mūsų žingsnis kreiptis į Ūkio ministeriją ir kilstelėti šį renginį į valstybinį lygmenį“, - po penktadienį Vyriausybėje vykusio darbo grupės posėdžio džiaugėsi Kauno vicemeras Rimantas Mikaitis. Ūkio ministerijos sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauja ministras Dainius Kreivys, jau ėmėsi konkrečių darbų organizuojant 31-ąsiais tarptautines Hanzos dienas, kurios Kaune vyks beveik po metų.

„Pristatėme renginio koncepciją, įvardijome problematiką“, - apie pirmąjį Vyriausybėje vykusį darbo grupės posėdį pasakojo R.Mikaitis. Ūkio ministerija žada pagelbėti sprendžiant kai kurių svečių atvykimo į šventę klausimus. Bus siekiama, kad delegacijos, atvykstančios iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių, galėtų nekliudomai atsivežti ir pristatyti Kaune savo kulinarinį paveldą - valgių ir gėrimų.

Ūkio ministerija žada prisidėti rengiant tarptautinį ekonomikos forumą, kuris vyks Kaune Tarptautinių Hanzos dienų metu. „Aptarėme senosios sakralinės muzikos, dailininkų plenero finansavimo galimybes. Prašėme padėti išspręsti klausimus, susijusius su prekyba ir licencijų išdavimu renginio metu“, - vardijo R.Mikaitis.

Tarptautinio renginio organizavimas Kaune patikėtas viešajai įstaigai „Hansa Kaunas 2011“. Artėjant šventei ir daugėjant pasiruošimo darbų, gausės ir darbuotojų gretos.

„Smagu, kad sulaukėme palaikymo iš Vilniaus. Nors neretai Kaunas lieka nustumtas į šalį, atrodo, kad šiuo atveju taip nenutiks“, - pastebėjo VšĮ „Hansa Kaunas 2011“ direktorius Darius Rumšas. Anot jo, į pagalbą žada ateiti ir Kultūros bei Finansų ministerijos.

Ūkio ministras D.Kreivys pasiūlė kurti mažesnes darbo grupes, kurios bus atsakingos už konkrečius darbus rengiant šventę. Iš valstybės institucijų ir Kauno savivaldybės atstovų suformuotos darbo grupės turės išsiaiškinti daug teisinių aspektų, teikti pasiūlymus, kaip spręsti vieną ar kitą organizacinį klausimą.

Darbo grupei, kuriai vadovaus Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Nijolė Kliokienė, pavesta rūpintis informacijos skleidimu apie šį tarptautinį renginį. Dar pernai šventės globėja sutiko būti Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Į šventę bus pakviesta daugiau kaip šimtas Naujųjų laikų Hanzos miestų sąjungai priklausančių miestų. Šiuolaikinėje Hanzos šventėje, kuri kasmet vyksta vis kitame mieste, daug dėmesio skiriama ekonominių problemų sprendimams specialiai tam organizuojamame forume. Kiekvienas miestas pristato savo šalies kultūrą: vyksta liaudies ir viduramžių stiliaus muzikantų, dainininkų, šokėjų pasirodymai, amatininkų bei nacionalinių patiekalų mugė, kurioje degustuojami įvairių Europos regionų valgiai ir gėrimai, gvildenamos istorinės temos bei miestų atstovų iškelti aktualūs klausimai. Šventės metu rengiami šiuolaikinio meno plenerai, parodos, koncertai.

Preliminarus šventės biudžetas - 2,5 mln. litų. Lėšų tarptautiniam renginiui skirs miesto savivaldybė. Pinigų taip pat tikimasi gauti iš valstybės biudžeto ir rėmėjų, šventės dalyvių registracijos ir kitokių mokesčių. Tikimasi, kad renginiui skirta suma nesunkiai grįš į biudžetą. „Į Kauną atvažiuosiantys svečiai ir šventės dalyviai gyvens miesto viešbučiuose, važinės visuomeniniu transportu, leis laiką baruose ir restoranuose, bus sukurta naujų darbo vietų“, - privalumus vardijo Kauno vicemeras R.Mikaitis.

„Jei įdėsime pastangų ir darbo, renginys tikrai bus apvainikuotas“, - neabejojo D.Rumšas.

2010 m. gegužę tarptautinė šventė vyks Estijos mieste Piarnu.

Hanza (Hansa) - buvusi šiaurės Vokietijos, Prūsijos ir Livonijos miestų prekybinė ir politinė sąjunga, 1280 m. įkurta Liubeko mieste. XV a. jai priklausė 160 miestų iš 10 šalių. Kaunas buvo vienintelis Lietuvos mietas, kuriame XV-XVI a. pirmoje pusėje veikė Hanzos pirklių įkurta Dancigo faktorija arba kontora. Būtent dėl to 1991 m. Kaunas tapo visateisiu naujųjų laikų fanzos miestų sąjungos nariu.

Ši sąjunga buvo įkurta 1980 m. Nyderlanduose minint Hanzos įsteigimo 700 metų sukaktį. Šiuo metu Naujoji Hanzos miestų sąjunga vienija 173 miestus iš 15 valstybių. Hanzos biuras įsikūręs Liubeke. Tarptautinės Hanzos dienos kasmet pradėta švęsti viename iš organizacijai priklausančių miestų. Naujosios Hanzos miestų sąjungos tikslas - sujungti panašios istorijos Europos miestus, atgaivinti Europos miesto dvasią, skatinti miestų ekonominį, kultūrinį, socialinį bei politinį bendravimą, stiprinti demokratiją.


Šiame straipsnyje: hanza kaunasnovgorodas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių