Gyventojai sukilo prieš skaitiklio mokestį (papildyta)

Bendrovei „Kauno energija“ pranešus apie planus įvesti vadinamąjį skaitiklio mokestį daugiabučių namų gyventojų atstovai pasirašė rezoliuciją, kuria siekiama užkirsti kelią esą nepagrįstam mokesčiui.

Skaitiklio mokestis - nepagrįstas

Daugiabučių namų gyventojų atstovai pirmadienio vakarą surengė visuomenės susitikimą, kurio tikslas - priimti rezoliuciją ir pabendrauti su miesto meru Andriumi Kupčinsku. Pastarasis į susitikimą neatvyko.

Visuomeniniai judėjimai Kauno rinkėjų klubas, Jungtinis demokratinis judėjimas (JDJ) ir kitos organizacijos, išanalizavusios su karšto vandens apskaitos prietaisų mokesčiu susijusius dokumentus, konstatavo, kad naujasis, planuojamas įvesti mokestis yra nepagrįstas ir pažeidžia visuomenės interesą.

„Valdžia mus laiko baudžiauninkais. Kokius sugalvoja mokesčius, tokius ir turime mokėti, - kalbėjo Kauno rinkėjų klubo atstovas Algirdas Karčiauskas. - Esame reikalingi tik kaip rinkėjai, kad išrinktume valdžią, o pasiekę savo tikslus politikai mus vaiko kaip avinų bandą ir tarnauja monopolinėms grupuotėms“.

Jis piktinosi, kad „Kauno energija“ sprendimą įvesti naują mokestį priėmė nepasitarusi su daugiabučių namų bendrijomis, kurių mieste yra daugiau kaip 800.

 Meras į susitikimą neatvyko

Susitikimui įpusėjus gyventojų atstovai ėmė piktintis, kad su jais padiskutuoti neatvyko miesto meras. Organizatoriai priėjo išvados, kad A.Kupčinskas bijo ateiti pasikalbėti su gyventojais, nes, jų žiniomis, apie 18 valandą, kai vyko susirinkimas, meras nebuvo suplanavęs dalykinių susitikimų.

JDJ atstovas Viktoras Morozovas susirikusiems pristatė šilumos apskaitos prietaisų kainos analizę. Jis pabrėžė, kad negalima toleruoti valdininkų veiksmų, esą jie tarnauja tik monopolinių įmonių įgeidžiams.

„Pastebėjau, kad ruošiama dirva negeriems darbams, bet nė vieno miesto gyventojai nesukilo. Tik mes, kauniečiai, išdrįsome pasipriešinti ir pasakyti, kad skaitiklio mokestis - neteisėtas“, - kalbėjo V.Morozovas.

Jam nesuprantama, kodėl „Kauno vandenys“ skaitiklius prižiūri ir keičia už 3,93 lito per mėnesį mokestį, o „Kauno energija“ tą pačią paslaugą planuoja teikti už gerokai didesnę kainą  - apie 9 litus per mėnesį.

„Per metus ar dvejus atsipirks skaitikliai, o toliau mokėsime už orą, nesuteiktą paslaugą. Tai yra absurdas“, - kalbėjo V.Morozovas.

Pasirašė rezoliuciją

Gyventojų susirinkimas pasirašė rezoliuciją, kuria įpareigojo susirinkimo atstovus kreiptis į Vyriausiąją Tarnybinės Etikos Komisiją (VTEK) dėl Kauno miesto atsakingų darbuotojų veiksmų, pažeidusių Valstybės tarnybos įstatymą. Bus prašoma savivaldybės antikorupcinės komisijos ištirti Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimo projekto dėl apskaitos prietaisų mokesčio rengimą. Be to, bus prašoma Prokuratūros viešo intereso gynimo tvarka ištirti, ar „Kauno vandenų“ ir „Kauno energijos“ veiksmai, įvedant naują pardavimo mokestį, nepažeidė galiojusių ir dabar pakeistų teisės aktų.

Rezoliucijoje nurodyta, kad bus kreipiamasi ir į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kuri galėtų ištirti, kieno iniciatyva buvo pakeistas Šilumos ūkio įstatymas. Gyventojų atstovai reikalauja sustabdyti „Kauno energijos“ priimto sprendimo dėl šilumos kainų didinimo nuo 2010 m. sausio galiojimą, nes jis neparemtas jokiais ekonominiais motyvais.

„Kas įtraukiama į sąnaudas? Gal ir parama, kurią savivaldybės įmonės teikia politinėms partijoms? O kas klausė gyventojų, ar jie nori, mokėdami, pavyzdžiui, už šildymą ar karštą vandenį, finansuoti ir politines partijas?“, - piktinosi V.Morozovas.

Gyventojų atstovai įpareigojo savivaldybę per mėnesį surengti bendrijų pirmininkų ir kitų gyventojų susirinkimą, kuriame būtų aptarta situacija dėl šilumos apskaitos prietaisų mokesčio.

Papildyta. Komentarai

"Kauno energijos" direktorius Rimantas Bakas:

Gyventojai turi teisę ginti savo interesus, todėl sveikinu juos susirinkus padiskutuoti apie naująjį skaitiklio mokestį. Vis dėlto pirmiausia patarčiau skaityti įstatymus ir ginti savo teises vadovaujantis jais.

Nemanau, kad skaitiklio mokestis yra geriausias sprendimas. Apskritai būtų geriausia, jeigu daugiabučių gyventojai šilumą pirktų pagal duomenis namo įvade, o ne butuose esančių skaitiklių rodmenis. Tai būtų geriausia išeitis. Mums nereikėtų eiti į gyventojų butus, nurašyti juose esančių skaitiklių rodmenų.

Tačiau turi būti vienas atstovas, kuris pirktų šilumą. Pavyzdžiui, bendrija. Jeigu namas nepriklauso bendrijai, gali ją įkurti. Jeigu daugiabučių namų gyventojai kviestų į susirinkimą pasikalbėti apie skaitiklių mokestį, būtinai ateičiau.

Reikia nepamiršti, kad pasirinkti karšto vandens tiekėją gyventojus įpareigoja įstatymas, o atlikti šią funkciją "Kauno energija" nėra suinteresuota. Tai apsunkintų ir įmonę, ir gyventojus. Šilumos kaina keičiasi kiekvieną mėnesį, turime apskaičiuoti mokesčius, atsižvelgdami į konkretaus mėnesio duomenis, todėl labai svarbu, kad jie būtų tikslūs.

Tuo tarpu "Kauno vandenų" kaina yra nekintanti, todėl jie yra nustatę žemesnę vadinamąją pardavimo kainą. Gyventojai neturėtų nerimauti dėl paramos politinėms paramoms - "Kauno energija" tikrai nėra skyrusi lėšų politinėms partijoms remti. Karšto vandens skaitiklio mokestis apskaičiuojamas pagal specialią metodiką. Pildome standartines lenteles, o jose tikrai nėra eilutės - parama politinėms partijoms.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas:

Pirma reikia susiderinti, o tada jau laukti. 18 valandą aš buvau "Rasos" gimnazijoje. Pirmadienį 12 valandą iš žurnalistų sužinojau, kad vyks toks renginys, bet jau buvau suplanavęs vakarą. Nereikia manyti, kad turėjau įsipareigojimų ir neatvykau, nes iš tikrųjų niekas su manimi nederino ir nesuderino.

Ar susitikimas buvo svarbus? Nežinau. Yra žodžio laisvė, tikėjimo laisvė, kas kur nori, tas ten renkasi. Organizatoriams pasakiau, kad padariau viską, kas nuo manęs priklausė. Kadangi manau, kad tas mokestis yra neracionalus ir nepagrįstas, netinkamai apskaičiuotas, neįtraukiau jo į praėjusio tarybos posėdžio darbotvarkę ir pavedžiau sprendimo projektą svarstyti pirmiausia miesto Ūkio ir energetikos komitete. Po švenčių komitetas klausimą nagrinės.

Dėl savivaldybės įmonių paramos politinėms partijoms - kaltinimai laužti iš piršo. Tegul pateikia įrodymus. Visos partijos atsiskaito, deklaracijos skelbiamos internete. Tokiems dalykams tikrai nepritarčiau.


Gairės: Kauno energija

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis
  Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis

  Antradienio popietę Kauno rotušės aikštėje sužibo liepsnelių jūra. Šimtai žvakelių uždegta organų donorų garbei. Šią iniciatyvą įvairiuose Lietuvos miestuose jau ne pirmus metus organizuoja asociacija „Gyvas...

 • Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis
  Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis

  Šiandien Kauno rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 800-asis šiemet gimęs kūdikis – Paula Vyturytė. ...

 • Laukinius gyvūnus skiepys nuo pasiutligės
  Laukinius gyvūnus skiepys nuo pasiutligės

  Kaip pranešė Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (KVMVT) vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Ramūnas Jucevičius, mūsų mieste ir rajone nuo spalio 24-osios iki gruodžio 10-osios iš lėktuvo bus mėtoma vakcina l...

  2
 • „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę
  „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę

  Šiandien Domeikavoje, Vandžiogalos g. 106A, prekybos tinklas „Maxima“ atidarė 25-tą parduotuvę Kaune. Naujai pastatyta „Maxima X“ yra kol kas vienintelė tinklo parduotuvė šiame rajone, į ją bendrovė investavo beve...

  3
 • Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?
  Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?

  Ar kada nors teko pamatyti, kaip atrodo pačiame Kauno mieste įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas iš paukščio skrydžio? Lietuvos zoologijos sode savanoriaujančiam Simonui Būdai kilo idėja iš paukščio skrydžio įamžinti ir ...

 • Bažnyčia, kurią žino nedaugelis
  Bažnyčia, kurią žino nedaugelis

  Kauno senamiestyje esantis buvęs kino teatras "Santaka", dabar – Švč. Sakramento bažnyčia laukia stebuklo: kapitalinio remonto ir miesto valdžios dėmesio. ...

  12
 • Kauno kartų namams – 20 metų
  Kauno kartų namams – 20 metų

  Šiuo metu Europos, Skandinavijos, JAV šalyse teikiamos įvairaus profilio socialinės paslaugos žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir ieškoma naujų paslaugų formų bei daug dėmesio skiriama kartų integravimui, bendravimui ir bendrad...

  1
 • Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis
  Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis

  To Kauno konservatoriai negalėjo sapnuoti net baisiausiame košmare: iš septynių vienmandačių rinkimų apygardų į Seimą išsikrapštė tik Gabrielius Landsbergis. Juos sutriuškino Kauno mero palaikomi Lietuvos valstieči...

  65
 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  2
 • Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu
  Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu

  Nuo Šilelio iki Kulautuvos nutiestas dviračių takas tampa vis populiaresnis. Deja, iš Kauno minantiems dviratininkams tenka įveikti nesaugų ruožą tarp Kazio Veverskio tilto per Nevėžį ir Raudondvario riboženklio. ...

  3
Daugiau straipsnių