G.Sodeika prisiims atsakomybę, jei „Akropolio“ byla nebus tęsiama

Ministro patarėju tapęs Gintaras Sodeika tikina prisiimsiąs atsakomybę, jei dėl jo kaltės „Akropolio“ byla nepasieks aukštesnės instancijos teismo.

Atsakys, jei ras jo kaltę

„Jeigu mano kaltės bus rasta, aš atsakomybę prisiimsiu, kito kelio būti negali“, - teigė Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio patarėju dirbti pradėjęs G.Sodeika.

Jis tikino, jog skundas, kurį teismui nunešė buvusi likviduojamos Vilniaus apskrities viršininko administracijos (VAVA) Juridinio poskyrio vedėja Zita Malova, buvo surašytas labai prastai. Esą tokiai nuomonei pritarė tiek Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis, tiek Prezidentės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė. Taigi G.Sodeikai, kaip tuometiniam VAVA vadovui, esą neliko kitos išeities ir teko skubotai naikinti apskrities teisininkų, tarp jų – ir Z.Malovos, įgaliojimus.

„Skundas buvo ruošiamas tikrai labai ilgai, jis atkeliavo iki manęs paskutinę dieną. Susipažinęs su juo, aiškiai matydamas ir nujausdamas, kad tas skundas surašytas nekvalifikuotai, bendravau su D.Matulioniu, su S.Cirtautiene, prašiau jų teisinės pagalbos. Buvo nusiųstas skundas jų ekspertizei, ir maždaug per gerą valandą gavau S.Cirtautienės išvadą, kad skundas visiškai nekompetentingai ir nekvalifikuotai parengtas. Tiesiai pasakykime – tragiškai parengtas. Priėmėme sprendimą perduoti šią bylą Nacionalinei žemės tarnybai“, - pasakojo naujasis ministro patarėjas.

Buvusią pavaldinę išvadino „Maryte Melnikaite“

Z.Malovai, kuri prabilo apie atgaline data naikinamus teisininkų įgaliojimus, G.Sodeika negailėjo aštrių žodžių.

„Matydamas, kad tokios „Marytės Melnikaitės“ kaip Z.Malova bando užsiimti viešaisiais ryšiais, panaikinau jos įgaliojimus. Tai yra priežastis, dėl kurios aš tai su visa atsakomybe ir sąmoningai atlikau. Esu įsitikinęs, kad dabar, kai buvo pakankamai laiko surašyti kvalifikuotai skundą, viešasis interesas tikrai bus apgintas žymiai geriau“, - aiškino buvęs VAVA vadovas.

Atgalinė data – „pasitikint kvalifikacija“

Paklaustas, ar raštą dėl Z.Malovos ir kitų teisininkų įgaliojimų sustabdymo pasirašė atgaline data, G.Sodeika mėgino išvengti tiesaus atsakymo. „Ne, orientuotas jis buvo birželio 30 dienai“, - sakė ministro patarėjas.

Tačiau 1diena.lt žurnalistui paklausus, kokia data įrašyta dokumente, jis pripažino, kad birželio 30 dieną pasirašytame rašte nurodoma, jog teisininkai įgaliojimų netenka nuo birželio 29-osios. Anot ministro patarėjo, tai padaryta pasitikint VAVA Teisės departamento vadovo Alvydo Geigalo kompetencija.

„Dokumente yra įrašytos birželio 29 ir 30 dienos. Šį dokumentą mano prašymu ruošė Teisės departamento vadovas ponas Geigalas. Na, teko pasitikėti jo kvalifikacija, neturėjau kur dingti. Laiko buvo labai mažai. Galbūt ten ir yra birželio 29 dienos klaida. Šitą atsakys, beje, teismas. Bet mano sprendimas buvo orientuotas į birželio 30 dieną“, - poziciją pakeitė G.Sodeika.

Kaip jau skelbėme, atgaline data pasirašytas dokumentas kelia rimtų įtarimų. Advokatas Kęstutis Čilinskas 1diena.lt yra teigęs, kad toks dokumentas laikytinas suklastotu, o G.Sodeikai už pasirašymą atgaline data turėtų būti taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Apklaustas VEKS bylose

Naujasis ministro patarėjas taip pat pripažino, kad jis figūruoja teisėsaugos atliekamuose tyrimuose dėl programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS). Jis aktyviai dalyvavo VEKS veikloje, buvo šios įstaigos tarybos pirmininko pavaduotoju. Tačiau politikas teigė, esą tyrėjai jį apklausė tik kaip eilinį liudytoją.

„Taip, aš turėjau vieną susitikimą su tyrėju, kuris man pateikė eilę klausimų, susijusių su keliais VEKS projektais. Aš savo atsakymus pateikiau. Tik tiek ir težinau“, - kalbėjo G.Sodeika.

Ministras pasitiki

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis žurnalistams pareiškė pasitikintis naujuoju patarėju. Tiesa, ministras pripažino, kad G.Sodeiką aktyviai stebi specialiosios tarnybos.

„Taip, jisai Specialiųjų tyrimų tarnybos akiratyje nuolat... ne nuolat yra, bet praėjęs filtrą, nes turėjo leidimą darbui su slapta informacija. Taip, jisai bus patikrintas dar kartą. Mano pavedimu, jis turės gauti naują leidimą darbui su slapta informacija“, - kalbėjo R.Palaitis.

Paklaustas, kaip vertina G.Sodeikos veiksmus „Akropolio“ byloje, ministras pareiškė, kad patarėjo veiksmai atlikti teisingai. Be to, politikas užsipuolė žiniasklaidą, esą neteisingai kritikuojančią naujojo jo pavaldinio elgesį. Neva apie galimą bylos vilkinimą prabilusios viešosios informacijos priemonės turi „finansinių interesų“.

„Žiniasklaidos priemonėse kai kuriose bandoma viską apversti nuo kojų ant galvos, sudėti visai kitus akcentus. Mano įsitikinimu, tai nėra teisinga. Tai yra finansiniai interesai, ir kai kurios žiniasklaidos priemonės eina paskui finansinius interesus“, - pareiškė ministras. Kokie tie interesai – R.Palaitis nedetalizavo.


Šiame straipsnyje: Gintaras SodeikaAkropolis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Duris atvers didingiausi sostinės architektūros pastatai
  Duris atvers didingiausi sostinės architektūros pastatai

  Balandžio 22-23 dienomis duris atvers Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Daugybėje Vilniaus pastatų vyks ekskursijos, kurias ves gidai savanoriai, pastatų architektai bei jų „gyventojai”. ...

 • Vilniuje – nauja „Uber“ programėlės funkcija
  Vilniuje – nauja „Uber“ programėlės funkcija

  Šiandien Vilniuje pradeda veikti nauja „Uber“ partnerių-vairuotojų programėlės funkcija. Ji padės sujungti „Uber“ partnerius-vairuotojus ir keleivius, keliaujančius ta pačia kryptimi. Ši funkcija atvers naujas pav...

  2
 • Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-mečiui – ąžuolų giraitė
  Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-mečiui – ąžuolų giraitė

  Šiandien Vilniaus rajone, netoli Rukainių, Izraelio Valstybės ambasada Lietuvoje, bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, VĮ Vilniaus miškų urėdija ir Vilniaus rajono savivaldybe, kartu su moksleiviais iš visos Lietuvos pasodino ...

  3
 • Antakalnyje duris atvėrė naujas valstybinis darželis
  Antakalnyje duris atvėrė naujas valstybinis darželis

  Sostinės Antakalnio rajone duris atvėrė naujas valstybinis vaikų darželis „Žolynas“ – atnaujinusi buvusias vaikų globos namų patalpas (Žolyno g. 45 A), savivaldybė čia įkūrė 145 vietas darželinukams.  ...

 • Uždarius Mindaugo „Maximą“, visą parą sostinėje dirbs kita parduotuvė
  Uždarius Mindaugo „Maximą“, visą parą sostinėje dirbs kita parduotuvė

  Viena populiariausių „Maxima“ parduotuvių Lietuvoje, veikusi visą parą sostinėje Mindaugo gatvėje, uždaroma atnaujinimui. Balandžio 23 d. yra paskutinė diena, kuomet šioje parduotuvėje dar galima apsilankyti ir įsigyti išpa...

 • Sostinės centre iškils modernus kvartalas
  Sostinės centre iškils modernus kvartalas

  Simbolinės kapsulės įkasimo ceremonija šiandien pažymėjo naujo komplekso Vilniuje statybos darbų pradžią. Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankirtoje esančiame apleistame plote netrukus iškils „ibis“ vie&scaro...

 • Japonija dvelkiančias sakuras gali auginti kiekvienas
  Japonija dvelkiančias sakuras gali auginti kiekvienas

  Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodo skyriuje, esančiame Vingio parke, šį penktadienį nuo 16 val. vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami į sakurų žydėjimo šventę. Tiesa, japoninės vyšnios sode dar žydi negausiai dėl &...

 • To dar nebuvo: Vilniaus skola sumažėjo 105 mln. eurų
  To dar nebuvo: Vilniaus skola sumažėjo 105 mln. eurų

  Iki kadencijos vidurio Vilniaus skola mažėjo rekordiškai – daugiau kaip 105 mln. eurų. Atsakingas Vilniaus finansų valdymas leido sėkmingai sumažinti miesto įsiskolinimus – vien per šių metų pirmąjį ketvirtį Vilniaus skola...

  6
 • Sostinėje – jauniausio dirigento Lietuvoje pasirodymas
  Sostinėje – jauniausio dirigento Lietuvoje pasirodymas

  Koncertui Vilniuje rengiasi vienu perspektyviausių Lietuvos dirigentų tituluojamas Martynas Stakionis. Šis 20-metis vadinamas jauniausiu visų laikų dirigentu Lietuvoje. Batutą jis tvirtai laikė dar besimokydamas mokykloje, o šiandien prie d...

 • „Makaronų tiltus“ nuties ir tarp universitetų
  „Makaronų tiltus“ nuties ir tarp universitetų

  Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čemp...

Daugiau straipsnių