G.Sodeika prisiims atsakomybę, jei „Akropolio“ byla nebus tęsiama

Ministro patarėju tapęs Gintaras Sodeika tikina prisiimsiąs atsakomybę, jei dėl jo kaltės „Akropolio“ byla nepasieks aukštesnės instancijos teismo.

Atsakys, jei ras jo kaltę

„Jeigu mano kaltės bus rasta, aš atsakomybę prisiimsiu, kito kelio būti negali“, - teigė Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio patarėju dirbti pradėjęs G.Sodeika.

Jis tikino, jog skundas, kurį teismui nunešė buvusi likviduojamos Vilniaus apskrities viršininko administracijos (VAVA) Juridinio poskyrio vedėja Zita Malova, buvo surašytas labai prastai. Esą tokiai nuomonei pritarė tiek Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis, tiek Prezidentės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė. Taigi G.Sodeikai, kaip tuometiniam VAVA vadovui, esą neliko kitos išeities ir teko skubotai naikinti apskrities teisininkų, tarp jų – ir Z.Malovos, įgaliojimus.

„Skundas buvo ruošiamas tikrai labai ilgai, jis atkeliavo iki manęs paskutinę dieną. Susipažinęs su juo, aiškiai matydamas ir nujausdamas, kad tas skundas surašytas nekvalifikuotai, bendravau su D.Matulioniu, su S.Cirtautiene, prašiau jų teisinės pagalbos. Buvo nusiųstas skundas jų ekspertizei, ir maždaug per gerą valandą gavau S.Cirtautienės išvadą, kad skundas visiškai nekompetentingai ir nekvalifikuotai parengtas. Tiesiai pasakykime – tragiškai parengtas. Priėmėme sprendimą perduoti šią bylą Nacionalinei žemės tarnybai“, - pasakojo naujasis ministro patarėjas.

Buvusią pavaldinę išvadino „Maryte Melnikaite“

Z.Malovai, kuri prabilo apie atgaline data naikinamus teisininkų įgaliojimus, G.Sodeika negailėjo aštrių žodžių.

„Matydamas, kad tokios „Marytės Melnikaitės“ kaip Z.Malova bando užsiimti viešaisiais ryšiais, panaikinau jos įgaliojimus. Tai yra priežastis, dėl kurios aš tai su visa atsakomybe ir sąmoningai atlikau. Esu įsitikinęs, kad dabar, kai buvo pakankamai laiko surašyti kvalifikuotai skundą, viešasis interesas tikrai bus apgintas žymiai geriau“, - aiškino buvęs VAVA vadovas.

Atgalinė data – „pasitikint kvalifikacija“

Paklaustas, ar raštą dėl Z.Malovos ir kitų teisininkų įgaliojimų sustabdymo pasirašė atgaline data, G.Sodeika mėgino išvengti tiesaus atsakymo. „Ne, orientuotas jis buvo birželio 30 dienai“, - sakė ministro patarėjas.

Tačiau 1diena.lt žurnalistui paklausus, kokia data įrašyta dokumente, jis pripažino, kad birželio 30 dieną pasirašytame rašte nurodoma, jog teisininkai įgaliojimų netenka nuo birželio 29-osios. Anot ministro patarėjo, tai padaryta pasitikint VAVA Teisės departamento vadovo Alvydo Geigalo kompetencija.

„Dokumente yra įrašytos birželio 29 ir 30 dienos. Šį dokumentą mano prašymu ruošė Teisės departamento vadovas ponas Geigalas. Na, teko pasitikėti jo kvalifikacija, neturėjau kur dingti. Laiko buvo labai mažai. Galbūt ten ir yra birželio 29 dienos klaida. Šitą atsakys, beje, teismas. Bet mano sprendimas buvo orientuotas į birželio 30 dieną“, - poziciją pakeitė G.Sodeika.

Kaip jau skelbėme, atgaline data pasirašytas dokumentas kelia rimtų įtarimų. Advokatas Kęstutis Čilinskas 1diena.lt yra teigęs, kad toks dokumentas laikytinas suklastotu, o G.Sodeikai už pasirašymą atgaline data turėtų būti taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Apklaustas VEKS bylose

Naujasis ministro patarėjas taip pat pripažino, kad jis figūruoja teisėsaugos atliekamuose tyrimuose dėl programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS). Jis aktyviai dalyvavo VEKS veikloje, buvo šios įstaigos tarybos pirmininko pavaduotoju. Tačiau politikas teigė, esą tyrėjai jį apklausė tik kaip eilinį liudytoją.

„Taip, aš turėjau vieną susitikimą su tyrėju, kuris man pateikė eilę klausimų, susijusių su keliais VEKS projektais. Aš savo atsakymus pateikiau. Tik tiek ir težinau“, - kalbėjo G.Sodeika.

Ministras pasitiki

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis žurnalistams pareiškė pasitikintis naujuoju patarėju. Tiesa, ministras pripažino, kad G.Sodeiką aktyviai stebi specialiosios tarnybos.

„Taip, jisai Specialiųjų tyrimų tarnybos akiratyje nuolat... ne nuolat yra, bet praėjęs filtrą, nes turėjo leidimą darbui su slapta informacija. Taip, jisai bus patikrintas dar kartą. Mano pavedimu, jis turės gauti naują leidimą darbui su slapta informacija“, - kalbėjo R.Palaitis.

Paklaustas, kaip vertina G.Sodeikos veiksmus „Akropolio“ byloje, ministras pareiškė, kad patarėjo veiksmai atlikti teisingai. Be to, politikas užsipuolė žiniasklaidą, esą neteisingai kritikuojančią naujojo jo pavaldinio elgesį. Neva apie galimą bylos vilkinimą prabilusios viešosios informacijos priemonės turi „finansinių interesų“.

„Žiniasklaidos priemonėse kai kuriose bandoma viską apversti nuo kojų ant galvos, sudėti visai kitus akcentus. Mano įsitikinimu, tai nėra teisinga. Tai yra finansiniai interesai, ir kai kurios žiniasklaidos priemonės eina paskui finansinius interesus“, - pareiškė ministras. Kokie tie interesai – R.Palaitis nedetalizavo.


Šiame straipsnyje: Gintaras SodeikaAkropolis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių