Gripo epidemija Vilniuje slūgsta, Lietuvoje - skaičiuojamos mirtys

Vilniaus savivaldybė praneša, kad per savaitę sergančiųjų gripu skaičius Vilniuje sumažėjo apie 20 proc. Ligoninėse kasdien dėl gripo paguldomų asmenų skaičius nebedidėja.

Tuo tarpu pirmadienį Varėnos ligoninėje nuo pandeminio gripo mirė viena moteris.

Pirmadienį po pietų pasirodė žinia apie dar vieną gripo auką Kauno klinikose. Įįtariama,  kad nuo H1N1 viruso sukeltos pneumonijos mirė 41-erių kėdainietė.  Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) oficialiai nepatvirtino, kad moteris mirė dėl gripo pandemijos sukeltų komplikacijų.

Lietuvoje užregistruotos dar dvi mirtys

Paskutiniais duomenimis Lietuvoje nuo pandeminio gripo komplikacijų mirė šeši asmenys: 13-metis paauglys iš Kauno rajono, 40-metis visaginietis, 30 metų šiaulietė, šeštadienį galimai nuo pandeminio gripo sukeltų komplikacijų mirė vidutinio amžiaus vyras.

Pirmadienio rytą gripas pasiglemžė 45 metų moterį Varėnoje. Jai buvo diagnozuotas bronchitas, tačiau per keletą dienų išsivystė pneumonija bei širdies nepakankamumas. Būklę pablogino ir tai, kad varėniškė turėjo antsvorio bei aukštą kraujospūdį.

Kita 41 metų moteris pirmadienio rytą mirė Kauno klinikose. Jai buvo nustatytas stipriai išsivystęs kvėpavimo takų nepakankamumas. Į ligoninę ji pateko su stipriai pažeistais plaučiais. Keturias dienas ligonę reanimacijos skyriuje gydžiusiems Kauno klinikų medikams jos gyvybės išgelbėti nepavyko.

Gripas traukiasi iš Vilniaus

Praėjusią savaitę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras pranešė, kad Vilniuje gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis sirgo virš 10,5 tūkst. gyventojų. Tąkart iš 10 tūkst. gyventojų gripo virusu buvo užsikrėtę 192 žmonės. Pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybė portalui pranešė, kad šiuo metu iš 10 tūkst. sostinės gyventojų gripu serga 154 asmenys. Šis rodiklis – mažiausias Lietuvoje. Užsikrėtusiųjų gyventojų skaičius per savaitę Vilniuje sumažėjo 20 proc.

„Tačiau gripo epidemijos Vilniuje atšaukti dar neketiname. Visgi šiuo metu iš 10 tūkst. gyventojų gripu bei ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis serga daugiau nei 100 žmonių“, - sakė Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Audronė Čibirienė.

Vaikų į ligoninę paguldoma mažiau

Vilniaus miesto ligoninių atstovai tikina, kad pastaruoju metu dėl gripo paguldoma vis mažiau žmonių. Vilniaus universiteto vaikų ligoninės direktoriaus pavaduotojas konservatyviajai medicinai ir ambulatorinei pagalbai Kazimieras Binkis patvirtino, kad šiuo metu ligoninėje gydoma 118 virusu užsikrėtusių vaikų. Kasdien į ligoninę paguldoma iki 30 vaikų. Šis skaičius per pastarąsias keturias dienas nebekinta.

„Situacija, galima pasakyti, stabilizavosi. Jeigu į priėmimą anksčiau atvykdavo apie 80-90 įvairiomis ligomis sergančių vaikų, tai dabar jų atvyksta 50-60. Pusė jų – serga gripu. Šiąnakt paguldėme 27 vaikus, iš jų – pusė serga gripu. Aišku, sekmadienį į ligoninę atvykusiųjų buvo šiek tiek daugiau, nes poliklinikos nedirbo“, - sakė K.Binkis.

Suaugusiųjų ligoninėje – du itin sunkios būklės

Suaugusieji gydomi Vilniaus infekcinėje universitetinėje ligoninėje, tačiau ir čia kasdien atvykstančiųjų skaičius nekinta. Šiuo metu ligoninė dar perpildyta, joje gydomi 72 gyventojai, iš kurių du trečdaliai – gripo aukos. Praėjusį savaitgalį į infekcinę ligoninę kreipėsi 15 gripu sergančių žmonių, iš kurių 6 buvo paguldyti. Palyginimui, praėjusios savaitės pradžioje per naktį buvo paguldoma 11 vilniečių, iš kurių net 9 - užsikrėtę gripo virusu.

Pasak ligoninės direktoriaus pavaduotojos Vidos Gulbinienės, iš pusšimčio gripo aukų 10 yra sunkios būklės. Jiems nustatytos gripo komplikacijos: plaučių uždegimas sinusitas, bronchitas. Iš jų dviejų ligonių būklė itin sunki.

Vienas jų – diabetu sergantis virš 50 metų vyras, kuriam be gripo nustatytas ir plaučių uždegimas. Kitai gripo aukai be plaučių uždegimo prasidėjo ir meningitas. Abu ligoniai gydomi reanimacijos skyriuje, tačiau, gydytojų tikinimu, jų gyvybėms pavojus negresia. 

Paskutiniais duomenimis, SAM pirmadienį oficialiai pranešė, kad nuo kiaulių gripo Lietuvoje mirė keturi, o ne šeši, kaip buvo skelbiama, asmenys.


Šiame straipsnyje: gripaspandeminis gripas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių