Gripo dienoraštis: padėtis stabili, bet rizikinga (mokyklų sąrašas)

Pandeminio gripo protrūkį Kaune medikams pavyko suvaldyti, tačiau situacija išlieka rimta: savaitgalį hospitalizuota virš šimto naujų ligonių, o veiklą vakar atnaujinusios mokyklos dar savaitei uždaromos.

Situacija nebeblogėja

Kauno visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė skaičiuoja, kad Kauno mieste gripo ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis per savaitę pasiekė 214,8 dešimčiai tūkstančių gyventojų, iš jų gripas diagnozuotas 34 proc. kauniečių.

"Situacija jau kontroliuojama, ligonių taip sparčiai kaip praėjusios savaitės pradžioje nebedaugėja", - teigia O.Ivanauskienė. Iš susirgusiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu 56 proc. yra vaikai ir jaunuoliai iki 17 metų.

Per šį savaitgalį į Kauno miesto ligonines kreipėsi 246 žmonės, iš jų beveik pusė hospitalizuoti. Daugiausia žmonių paguldyta į Kauno 2-ąją klinikinę ligoninę ir į Kauno medicinos universiteto klinikas.

"Kasdien intensyvios terapijos skyriuose visoje apskrityje gydoma po 10-14 sunkių ligonių, žmonės reanimacijos skyriuose gydomi ir rajonų ligoninėse, kuriose yra atitinkamos sąlygos", - aiškino O.Ivanauskienė.

Pasveikę grįžta į klases

Dėl gripo epidemijos praėjusią savaitę uždarytos Kauno bendrojo lavinimo mokyklos pirmadienį atnaujino veiklą. Vakar nedirbo devynios mokyklos, kuriose serga daugiau kaip 30 proc. moksleivių.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros skyriaus specialistė Asta Gricienė teigė, kad tikrąją padėtį įvertinti sudėtinga. Esą mokyklų vadovai aiškinasi, kurie moksleiviai iš tikrųjų serga, o kurių tėvai neleidžia į mokyklą baimindamiesi, kad vaikai gali užsikrėsti pandeminiu gripu.

"Panika didelė, - konstatuoja A.Gricienė. - Dėl jos ir neleidžia tėvai vaikų į mokyklą. Vis dėlto negerai būtų, jeigu vaikai į mokyklas grįžtų visiškai nepasveikę, liga gali vėl pradėti sparčiau plisti."

Pirmadienį nedirbo A.Stulginskio vidurinė mokykla, darželis-mokykla "Vaidilutė", Eigulių vidurinė mokykla, Kauno prekybos ir verslo mokykla, darželis-mokykla "Žiburėlis", P.Vileišio vidurinė mokykla, Palemono vidurinė mokykla, Taikomosios dailės mokykla, V.Kuprevičiaus vidurinė mokykla.

Uždaroma daugiau mokyklų

Nuo antradienio savaitei Kaune uždaromos dar šešios mokyklos, kuriose šiuo metu serga 20-36 proc. moksleivių. Kai kurios šių mokyklų kelias dienas nedirbo ir praėjusią savaitę, tačiau mokyklų vadovai tikėjosi, kad šį pirmadienį į klases susirinks daugiau moksleivių.

"Pirmadienį mokytojai pamatė, kad vis dar serga daug mokinių, - aiškino O.Ivanauskienė. - Nuspręsta nedirbti, nes vis tiek nepavyktų užtikrinti sklandaus ugdymo proceso."

Nuo antradienio uždaromos šios Kauno mokyklos: Humanitarinė pradinė mokykla, Kovo 11-osios vidurinė mokykla, Sargėnų vidurinė, Senamiesčio pradinė, Jėzuitų gimnazija ir Žaliakalnio pagrindinė mokykla.
Praėjusį penktadienį Kaune nevyko pamokos 66 mokyklose.

Serga ar bijo apsikrėsti?

Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas susirūpino, kad dėl mokyklose paskelbto karantino mokiniai nespės išeiti kurso.
"Pradėjome atidžiau stebėti, kad nebūtų piktnaudžiaujama, - sakė jis. - Jeigu gripo epidemija tęsis iki gruodžio pabaigos, negalėsime tokiam laikotarpiui nutraukti ugdymo proceso".

Jis pabrėžė, kad kai kurios mokyklos dirba, nors jose sergančių vaikų skaičius kol kas yra palyginti didelis. Esą mokytojai įpareigoti rūpintis, kad pamokose nebūtų sergančių vaikų.

Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja nutraukti ugdymo procesą, kai serga daugiau kaip 20 proc. mokyklos moksleivių.

"Bendrai sutarėme Kaune uždaryti mokyklas, kai serga daugiau kaip 30 proc. moksleivių, nes manome, kad tai yra saugi riba", - sprendimą aiškino A.Bagdonas.

Mokinius konsultuoja internetu

Po keturių dienų karantino pirmadienį darbą atnaujinusios Kauno "Varpo" gimnazijos direktorė Alfreda Gedminienė tvirtino, kad pastarosiomis dienomis situacija mokykloje pagerėjo. Esą nemažai vaikų į pamokas grįžta pasveikę. Vis dar serga 19 proc. moksleivių, o praėjusią savaitę dėl ligos pamokų negalėjo lankyti 32 proc. šios mokyklos moksleivių.

"Laiku nutraukėme pamokas. Kai gripas pradėjo sparčiai plisti, užkirtome kelią rimtam protrūkiui, - sakė A.Gedminienė. - Penktadienį pastebėjome, kad situacija yra kontroliuojama, dėl to pamokos nuo pirmadienio atnaujintos."

Sustabdžius ugdymo procesą mokiniams buvo paskirstytos savarankiško mokymosi užduotys. Tiesa, savarankiškai mokytis turėjo tik sveiki moksleiviai, iš sirgusiųjų parengti užduočių nereikalaujama. "Varpo" gimnazistus telefonu ir internetu konsultavo mokytojai, todėl didesnių spragų, direktorės nuomone, būti neturėtų.

"Vis dėlto negalime būti ramūs ir džiaugtis, nes neaišku, kokie protrūkiai dar gali būti. Laukiama antros gripo bangos", - pastebėjo A.Gedminienė.


Šiame straipsnyje: gripo epidemija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių