Greičio matuoklis Taikos prospekte: avarijų ir lakstančiųjų sumažėjo

Prieš ketverius metus Pašilės gatvėje buvo pastatytas pirmasis stacionarus greičio matuoklis. Kaune jis taip ir liko vienintelis arba, kaip pavadino Kelių policijos valdybos viršininkas, nepakartojamas.

Avaringumas mažėja

"Mus užplūdo informacija apie kituose miestuose kauniečių vairuotojų užfiksuotus pažeidimus. Darbo, tikrinant stacionarių greičio matuoklių duomenis, mums pakanka, nors Kaune ir nėra tokių matuoklių", – linksmai dėstė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Alfonsas Tarasevičius.

Greičio matavimo prietaisui nufotografavus greitį viršijantį automobilį, nuotraukos tą pačią akimirką automatiškai išsiunčiamos kelių policijai. Greičio matuoklių sistema skirta eismo įvykių prevencijai.

"Tai ne vienintelė vairuotojus drausminanti priemonė. Nors Kaune ir nėra šių greičio matuoklių, avaringumas mažėja", – konstatavo viršininkas.

Policijos duomenimis, šiemet Kauno apskrityje žuvo 19 žmonių mažiau nei pernai, sužeista 118 mažiau, iš jų 50 mažiau sužeista vaikų.

Avaringumas mažėja visoje šalyje. Tai lemia kompleksiniai dalykai. "Įstatymų sugriežtinimas, prevencinis darbas, policijos kontrolė, taip pat ne paskutinėje vietoje ir pačių žmonių sąmoningumas. Kiekvieną dieną gauname glėbius nuotraukų ir iš pačių vairuotojų", – priežastis vardijo A.Tarasevičius.

Viršininkas neabejoja, kad greičio matuoklis Pašilės gatvėje savo darbą atliko. Prieš jį pastatant, šią Kauno vietą buvo galima vadinti juodąją dėme. Dabar jau keleri metai ten nebuvo nei sužeistų, nei žuvusių žmonių.

"Vietiniai žino, kad ten yra greičio matuoklis. Papuola tik svečiai. Bet užtenka to, kad, įrengus greičio matuoklį, tapo saugiau", – užtikrino A.Tarasevičius.

Vilnius turi apie 50, Klaipėda – 24 greičio matuoklius, kuriuos vairuotojai vadina "fotoaparatais".

Brangi prevencija

"Ar Kaune atsiras daugiau greičio matuoklių? Tai priklausys, ar  savivaldybė skirs pinigų. Dabar gražiai kalbama apie perspektyvinį planą, bet niekas nežino, ar jis bus įvykdytas", – svarstė A.Tarasevičius.

"Stacionarūs matuokliai tikrai nėra pigus dalykas, o šiuo metu biudžete pinigų nėra numatyta", – esamą situaciją apibūdino Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Buvo svarstoma, jei kada nors pradės veikti integruota šviesoforų valdymo sistema, bus įrengta 10 vietų stacionariems greičio matuokliams. Valdininkai sutinka, kad greičio matuokliai – gera drausminanti priemonė, tačiau primena, kad ne vienintelė.

"Mes pakankamai daug šiemet investavome į pėsčiųjų saugumą. Įrengėme eismo saleles, didesnio atspindžio pėsčiųjų perėjų ženklus, du šviesoforus ties pėsčiųjų perėjomis. Taip, mes galėjome nestatyti tų šviesoforų, o įrengti greičio matuoklius. Tai būtų panašiai kainavę, bet kas geriau? Mes įrengėme reguliuojamas pėsčiųjų perėjas ir manome, kad tai – saugiau", – aiškino P.Keras.


Kauno valdžia prioritetą teikia šviesoforų reguliuojamoms sankryžoms ir joms pinigų ieškoti žada pirmiausiai. Prieš ketverius metus statytas Pašilės gatvės matuoklis savivaldybei kainavo per 100 tūkst. litų. Kasmet jo eksploatacija kainuoja apie 20 tūkst. litų.

P.Keras svarsto, ar išvis greičio matuokliai turėtų būti savivaldybės rūpestis. "Funkcija lyg ir ne savivaldos, tačiau yra taip, kad savivaldybė stato tuos matuoklius, policija naudojasi ir kontroliuoja, o pinigus už pažeidimus gauna valstybė", – traukė pečiais valdininkas.

"Jeigu bus matuokliai, bus gerai. Visi žinos ir tose vietose nelakstys – tai dėl pačių žmonių saugumo", – fotoaparatais vadinamų matuoklių svarbos nesureikšmino ir A.Tarasevičius.

Vairuotojai dar "šaudomi"

"Dėl įvairių priežasčių sumažėjo lakstančiųjų miesto gatvėmis: vienus atbaido didelės baudos, kiti neteko vairuotojų pažymėjimų ar  automobilių, kurie konfiskuoti už pakartotinius pažeidimus", – padėtį keliuose vertino A.Tarasevičius.

Žinant, kad Kaune tik vienas "fotoaparatas", atsipalaiduoti nereikėtų. Greitis dar matuojamas automobilyje įrengtu matuokliu. Mobiliaisiais matuokliais pažeidimas taip pat tik fiksuojamas, vairuotojas nestabdomas. Vėliau pažeidėjas iškviečiamas pasiaiškinti.

Kadaise įprastas vaizdelis, kai policininkas "šaudo" važiuojančius automobilius, dabar – retenybė. Tačiau pareigūnai dar vis naudojasi tokiais greičio matuokliais su skaitmenine atmintimi.Greičio matuokliai be atminties nebenaudojami, siekiant sumažinti pareigūnų korupciją keliuose. Dabar naudojamuose matuokliuose fiksuojamas kiekvienas mygtuko spustelėjimas. Taigi, kiek pažeidimų, tiek darbo dienos pabaigoje turi būti protokolų.
Senieji matuokliai naudojami tik išimtiniais atvejais – per reidą arba kitą specialų planą.

"Užtenka pamatyti policijos automobilį, tuoj pat visi pradeda drausmingai važiuoti. Net bausti nebūtina", – pastebėjo A.Tarasevičius.

Policijos duomenimis, vairuotojų neatsakingumas pasirenkant važiavimo greitį – viena pagrindinių eismo nelaimių priežasčių.


Šiame straipsnyje: greičio matuokliaimatuokliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kaunas ieško būdų, kaip panaudoti didžiųjų duomenų pranašumus
  Kaunas ieško būdų, kaip panaudoti didžiųjų duomenų pranašumus

  Kauno miesto savivaldybė domisi didžiųjų duomenų pritaikymo galimybe efektyvinant viešųjų paslaugų teikimą ir perima gerąją praktiką iš tokius sprendimus savivaldybių ir viešojo sektoriaus įstaigų veikloje jau taikančios Ju...

 • Pagerbė pirmąjį Lietuvos šlagerių karalių
  Pagerbė pirmąjį Lietuvos šlagerių karalių

  Kauno žydų bendruomenė Žaliakalnio žydų kapinėse, kur palaidotas estrados Lietuvoje pradininkas Danielius Dolskis, pagerbė jo atminimą, susirinkę prie kapavietės jo mirties 85-ųjų metinių dieną. ...

 • Miškininkai ir dovanoja, ir įspėja
  Miškininkai ir dovanoja, ir įspėja

  Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Gediminas Kazlovas pastebi, kad rasti miške gražią žaliaskarę Kalėdoms nėra taip paprasta: viena eglutės pusė dažniausiai būna graži, kita – nu...

 • Papildomas nemokamas maitinimas rajone organizuotas sėkmingai
  Papildomas nemokamas maitinimas rajone organizuotas sėkmingai

  Kauno rajono mokyklose šių mokslo metų pradžioje nemokamas maitinimas buvo skirtas beveik 300 mokinių mažiau, lyginant su praėjusiais mokslo metais, nors bendras mokinių skaičius Kauno rajone šiais mokslo metais netgi išaugo. Manom...

 • Skubantys kauniečiai kavos galės užsisakyti iš automobilio
  Skubantys kauniečiai kavos galės užsisakyti iš automobilio

  Iš JAV atkeliavusi maisto automobiliu kultūra, panašu, vis labiau skverbiasi į Lietuvą. Šią savaitę Kaune atidaryta pirmoji kavinių tinklo „Vero Cafe“ ir pirmoji mieste ,,drive through“ kavinė. Kavos automobiliu ka...

  3
 • Cikle „Mano miestas“ – pažintis su Kauno rajonu E. Kvoščiausko keliais
  Cikle „Mano miestas“ – pažintis su Kauno rajonu E. Kvoščiausko keliais

  Šį vakarą LRT televizijos dokumentinių filmų ciklas „Mano miestas“ kvies į pažintį su Kauno rajonu – į kelionę dviračiu po jo apylinkes leisis aktorius Eimutis Kvoščiauskas, gimęs ir užaugęs Vilkijoje. ...

  1
 • Kauno klinikinė ligoninė vaikus pasitinka kitaip
  Kauno klinikinė ligoninė vaikus pasitinka kitaip

  Sergantys vaikai, atvežti į Kauno klinikinės ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyrių, trumpam netgi pamiršta skausmą: čia taip šviesu, erdvu, žaisminga. ...

  3
 • Kas Kaune tuokiasi šią savaitę?
  Kas Kaune tuokiasi šią savaitę?

  Šią savaitę Kaune tuokiasi Gruodžio 8 d. (ketvirtadienį) 11 val. - Mindaugas Markulevičius (1986 07 12) ir Gitana Zavistauskienė (1973 03 24). 13.20 val. - Donatas Vaidotas (1971 12 14) ir Ana Dapkuvienė (1966 12 14). Gruodžio 10 d. (&scaron...

 • Pastatų fasadų tvarkymui Kaunas skirs beveik milijoną
  Pastatų fasadų tvarkymui Kaunas skirs beveik milijoną

  Gražėjantys pastatai atkreipia ne vieno praeivio dėmesį. Kauno valdžia žada, kad kitais metais pastatų tvarkymui skirs dvigubai daugiau nei šiemet, tad suma gali siekti milijoną. ...

  11
 • „Kauno švarai“ – 8 mln. eurų „Danske Bank“ paskola
  „Kauno švarai“ – 8 mln. eurų „Danske Bank“ paskola

  „Danske Bank“ suteikė 8 mln. eurų paskolą bendrovei „Kauno švara“. Gautas lėšas Kauno miesto aplinkos apsaugos politiką atliekų tvarkymo srityje vykdanti kompanija investuos į veiklos efektyvumo didinimą – to...

  4
Daugiau straipsnių