Greičio matuokliai padės sugaudyti kelių erelius? (matuoklių vietų sąrašas)

Stacionarūs greičio matuokliai nemaloniai nustebino greičio mėgėjus. Policijos pareigūnai įsitikinę, kad avarijų sumažės, gyventojai viliasi, kad sužalotųjų bus mažiau, o vairuotojai praras norą pirkti galingas mašinas - mat su jomis nebus kur įsibėgėti.

Matuoklis prie bažnyčios

Kasmet vis daugiau nuolatinių gyventojų sulaukiančioje Domeikavos seniūnijoje šį rudenį išdygo keli greičio mėgėjus drausminantys aparatai.

„Važiuoju vieną rytą ir savo akimis netikiu - įkalnėje netoli Radikių stovi greičio matuoklis. Šituo keliu visi laksto 100 kilometrų per valandą greičiu, o matuoklis įtaisytas taip, kad atvažiuojantieji jį išvysta tik prieš kokius 20 metrų. Taigi bauda garantuota“, - pasakojo portalo skaitytojas.

Domeikavos seniūnas Raimondas Stankus pusiau juokais, pusiau rimtai patvirtino, kad ši seniūnija turi dvi naujas „fotoateljė“. „Ne vienas jau spėjo nusifotografuoti, - juokavo seniūnas. - Gyventojai džiaugiasi, kad greičio matuokliai padės sumažinti avaringumą. Vietos gyventojai jau žino vietas, kuriose stovi greičio matuokliai, tuo tarpu atvykėliai privalės laikytis greičio apribojimo, kitaip teks mokėti nemažas baudas.“

Domeikavos seniūnijoje šį rudenį įrengti du greičio matuokliai - vienas Lapių kelyje, netoli įkalnės į Domeikavą, antrasis - prie Domeikavos bažnyčios.

Rajone - 9 matuokliai

Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo saugumo skyriaus vedėjas Egidijus Skrodenis pasakojo, kad iš viso šiemet Lietuvos keliuose buvo pastatytas 151 stacionarus greičio matuoklis ir 11 mobiliųjų matuoklių, įrengtų automobiliuose. Kauno rajone per 2009 metus įrengti 9 stacionarūs greičio matuokliai.

„Per mėnesį vieno matuoklio išlaikymas kainuoja 2600 Lt. Į kainą įskaičiuota jo įrengimo ir priežiūros išlaidos, elektra, ryšys, kompiuterizuotų darbo vietų įrengimas policijos įstaigose“, - pasakojo E.Skrodenis.

Stacionarūs greičio matuokliai veikia radijo bangų principu. Per mėnesį užfiksuojama apie 14-16 tūkst. greičio pažeidimų.

Fotografuoja vairuotoją

„Dabar fotografuojamas ir baudžiamas transporto priemonę vairavęs asmuo. Jei vairavo ne savininkas, baudžiamas tas asmuo, kurį nurodo savininkas, tačiau patikrinama, ar tas asmuo užfiksuotas nuotraukoje. Jeigu bus pakeisti teisės aktai, tuomet bus fotografuojamas tik automobilio numeris. Praktika parodė, kad pažeidėją surasti sunkiau - paieška užtrunka net kelis mėnesius. Kai bus fotografuojami tik automobilio numeriai, tai policija kvies mašinos savininką. Jei šis nepasakys, kas vairavo, tai pats mokės baudą“, - aiškino E.Skrodenis.

Anot jo, matuoklis teoriškai gali fiksuoti bet kokį greičio viršijimą. „Noriu nuraminti visus vairuotojus ir išsklaidyti mitus esą tik viršijęs 25 kilometrų per valandą greitį vairuotojas nufotografuojamas. Konkrečią fotografavimo ribą konkrečiam matuokliui nustato policija“, - pasakojo Automobilių kelių direkcijos atstovas.

Duomenys apie užfiksuotus pažeidimus siunčiami į Vilnių, o nustačius transporto priemonės savininką - išskirstomi pagal apskritis.

„Matuoklio fotografijų skaičius per parą neribojamas, nes jis gali užfiksuoti visus toje vietoje įvykdytus pažeidimus“, - perspėja pašnekovas.

Sausį Lietuvos keliuose bus pastatyti apie greičio matuoklių buvimą perspėjantys kelio ženklai.

Daužymas nepadės

Jei greičio matuoklis jus nufotografavo viršijant greitį - kelio atgal nėra. Nuotraukos tą pačią akimirką išsiunčiamos policijai. „Tad nei matuoklio daužymas, nei jo pavogimas nuo baudos išsisukti nepadės - dar užtrauks ir baudžiamąją atsakomybę“, - tvirtina E.Skrodenis.

Pasak jo, periodiškai kas mėnesį vienas ar keli įrenginiai yra apgadinami ar sudaužomi. „Šią savaitę Utenos rajone buvo pavogtas matuoklis iš jo apsauginės dėžės. Vairuotojai tikisi, kad suniokojus matuoklį, pavyks sunaikinti ir jo padarytas nuotraukas. Tačiau taip tikrai neatsitiks“, - priduria pašnekovas.

Jis perspėja, kad už turto niokojimą baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą net iki dvejų metų, o už vagystę gali būti skirtas laisvės atėmimas net iki trejų metų. Beje, visi matuokliai yra apdrausti. 

Kauno rajone įrengti 9 greičio matuokliai:

Kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis - 9,8 kilometre ties Ramučiais;

Kelyje Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda - 10,43 kilometre Raudondvario seniūnijoje;

Kelyje Vilijampolė-Žeimiai-Šėta - 4,2 kilometre - Domeikavos seniūnijoje;

Kelyje Kaunas-Prienai-Alytus - 8,8 kilometre Garliavos seniūnijoje;

Kelyje Kaunas-Zapyškis-Šakiai - 12 kilometre Ringaudų seniūnijoje;

Kelyje Kaunas-Vandžiogala - 10,3 kilometre Domeikavos seniūnijoje;

Kelyje Kaunas-Vandžiogala - 27 kilometre Vandžiogalos seniūnijoje;

Kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis - 17,98 kilometre Užusalių seniūnijoje.

2 matuokliai įrengti kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai: 5 kilometre Kaune ir 15,65 kilometre Alšėnų seniūnijoje.

Nuobaudos už nustatyto greičio viršijimą:

Iki 10 kilometrų per valandą greitį - įspėjimas;

Nuo 10 iki 20 kilometrų per valandą greitį - 40-100 litų;

Nuo 20 iki 30 kilometrų per valandą greitį - 100-300 litų;

Nuo 30 iki 40 km/h, turintiems 2 metų vairavimo stažą - 400-600 litų;

Nuo 30 iki 40 km/h, neturintiems 2 metų vairavimo stažo - 400-600 litų ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas 3-6 mėnesiams;

Nuo 40 iki 50 km/h, turintiems 2 metų vairavimo stažą - 600-800 litų;

Nuo 40 iki 50 km/h, neturintiems 2 metų vairavimo stažo -  600-800 litų ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas 6-12 mėnesių;

Nuo 50 ir daugiau km/h, turintiems 2 metų vairavimo stažą - 1000-1500 litų ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas 1-3 mėnesiams arba 7 paros arešto ir 6 mėn. vairuotojo pažymėjimo atėmimas;

Nuo 50 ir daugiau km/h, neturintiems 2 metų vairavimo stažo - 1000-1500 litų bauda ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas 12-18 mėnesių;

Nuo 50 ir daugiau km/h, neturintiems teisės vairuoti - 1500-2000 litų bauda arba 20-30 parų arešto.


Šiame straipsnyje: greičio matuokliai kaune

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių