G.Navikauskas: krepšininkai tikrai neišsibėgios

Šiandien į portalo forumo klausimus atsakinėjo Kauno „Žalgirio" viceprezidentas Gediminas Navikauskas. Valandą užtrukęs svečias vos spėjo atsakinėti į visus skaitytojų klausimus. Pateikiame keletą įdomesnių atsakymų.

Ar dabartinė finansinė krizė baigtųsi gavus žadėtus pinigus, ar ji būtų atidėta dar metams? Ar tiesa, kad „Žalgirio" skolos kur kas didesnės nei jūs skelbiate?

G.Navikauskas: Gavus pinigus krizė baigtųsi. „Žalgirio" skolos apaugusios įvairiais gandais gandeliais. Šiandien mes galime atvirai pasakyti, kad nuo 1999 metų mūsų skolos siekia apie 5 mln. litų. Tai ne garsieji 22 mln. litų, ką bando skelbti „laikraštis".

Kokias matote dabartines „Žalgirio" perspektyvas? Juk negavus pinigų dar bent savaitę ar dvi, tikėtina, kad dalis žaidėjų pasitrauks. Kas tada užims jų vietas, ar šitas visas „reikalas" nepablogins santykių su „Eurolyga"?

G.Navikauskas: Tikimės, kad žaidėjai neišsibėgios, jeigu jiems „niekas" nepadės. Kaip žinoma, „Žalgiris" pasižymi tuo, kad turi pasiruošęs daug jaunų žaidėjų, kurie reikalui esant gali papildyti  komandą. Mūsų santykiai su „Eurolyga" yra labai geri. Jie supranta susidariusią situaciją, kuri, deja, tęsiasi metai iš metų.

Ar nejaučiate savo asmeninės kaltės dėl susiklosčiusios situacijos?

G.Navikauskas: Teisingai svarstote - viena pusė kalta niekada nebūna. Dalį atsakomybės turiu prisiimti ir aš, kad pavasarį formuojant biudžetą patikėjau realiais pažadais pervesti laiku paramą, kad galėtume nuo sausio 1 dienos disponuoti kitų rėmėjų (ne savivaldybės) lėšomis. Lietuvos krepšinis negali apsieiti be savivaldybių ir valstybinių pinigų, nes Lietuvos rinka per maža išlaikyti tokio lygio krepšinį. Todėl dažnai komandos biudžeto formavimas ir prasideda nuo savivaldybės bei valstybės paramos.

Kodėl, jūsų nuomone, Kauno savivaldybė, apskritai, turėtų „Žalgiriui" duoti pinigų?

G.Navikauskas: Kiekvienais metais iš savivaldybės suteiktos paramos „Žalgiriui" į savivaldybės biudžetą mokesčių pavidalu sugrįžta apie 3 mln. litų. Sporto halei iš tos paramos sumokama apie 300 tūkst. litų. Manau, kad pinigais negalima pamatuoti to, ką duoda „Žalgiris" auklėjant ir atitraukiant jauną kartą nuo žalingų įpročių ir nusikalstamumo. Pinigais neįvertinsi to, kokį įvaizdį komanda sukuria miestui tarptautiniu mastu.

Jei teigiate, kad rėmėjai savo lėšas perves tik po Naujų metų, tai kaip galvojate iki to laiko išsilaikyti tik su 5 milijonais?

G.Navikauskas: Noriu pabrėžti, kad mes gyvename ne tik iš 5 milijonų. Mes turime sutartis ir su kitais rėmėjais, mes parduodame reklamą, abonementus, bilietus į rungtynes. Šiais metais mūsų vadybininkai sugebėjo parduoti daugiau negu pusę halės sėdimų vietų visam sezonui. Tai yra, vieni iš geriausių rodiklių Lietuvos krepšinyje. Mūsų salės užpildymas yra vienas didžiausių „Eurolygoje".

Kaip buvo panaudoti 6 milijonai litų, gauti šiais metais iš Kauno miesto savivaldybės? Gal galėtumėte paaiškinti, kodėl reikalaujama dar papildomų lėšų iš kitų metų biudžeto, juolab, kad Kauno miesto savivaldybė kaip akcininkė turi tik 1 proc. akcijų. Ar nevertėtų ,,paspausti" kitų akcininkų?

G.Navikauskas: 6 mln. litų panaudojome kaip buvo numatyta savivaldybės patvirtintoje programoje: tai yra, žaidėjų atlyginamams ir sporto halės nuomai. Visos ataskaitos yra savivaldybėje. Jos buvo pateiktos laiku. Noriu pabrėžti, kad tie pinigai buvo skirti praėjusiam krepšinio sezonui. Dabar jau yra kitas krepšinio sezonas, tai nėra papildomi pinigai.

Ar Kauno „Žalgiris" neieško remėjų iš užsienio?

G.Navikauskas: Taip, dabar vyksta intensyvus darbas su užsienio investuotoju iš vienos ES šalies.

Žiniasklaidoje skelbta apie rusų norus sukurti naują lygą ir apie tai, jog „Žalgiris" lyg ir sutiktų joje dalyvauti. Jei tai tiesa, kokie motyvai nulemtų tokį apsisprendimą? Siekis uždirbti iš transliacijų, o gal viltis surasti patikimą rėmėją Rusijoje?

G.Navikauskas: „Žalgiris" jau sutiko joje žaisti. Tai ne tik komercija, bet ir stiprūs varžovai. Tik turint stiprius varžovus, gali užpildyti sporto rūmus, tik taip gali tobulėti mūsų jauni žaidėjai. Jokios „rusų" grėsmės Lietuvos krepšiniui nėra. Kaip nėra čia ir jokios politikos. Kažkada įžvalgiai pasielgę su „Eurolyga", mes šiandien matome rezultatus. Manau, kad ir čia mes neapsirinkame. Tai mums leidžia teigti ilgametė patirtis tarptautiniame krepšinyje. 


Šiame straipsnyje: NavikauskasRedakcijaforumas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių