G.Kazaką prokuratūra dėl papirkimo siūlo įkalinti 3,5 metų (atnaujinta)

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pirmadienį baigė nagrinėti dviejų buvusių Vilniaus miesto tarybos narių Gintaro Kazako ir Audriaus Butkevičiaus bylą. Nuosprendį papirkimo byloje teismas skelbs rugsėjo 22 dieną, BNS pranešė teismo atstovas spaudai.

Buvusį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narį G.Kazaką prokuratūra siūlo pripažinti kaltu dėl papirkimo ir nuteisti realia pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausme. Politikui taip pat siūloma skirti 6,5 tūkst. litų piniginę baudą.

Toje pačioje byloje teisiamą kitą buvusį sostinės tarybos narį A.Butkevičių prokuratūra prašo pripažinti kaltu dėl papirkimo bei nuteisti pusantrų metų laisvės atėmimo, vykdymą atidedant dvejiems metams.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pirmadienį išklausė valstybės kaltintojo kalbos. Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Gedgaudas Norkūnas abu kaltinamuosius pasiūlė pripažinti kaltais. Po pietų savo kalbas pasakė kaltinamųjų advokatai, vėliau G.Kazakui ir A.Butkevičiui suteikta paskutiniojo žodžio teisė. Po to teismas išėjo rašyti nuosprendį.

Įtariama, kad G.Kazakas norėjo per konservatorių Vidą Urbonavičių paveikti Privatizavimo komisijos narę konservatorę Birutę Galinienę, kad ši balsuotų už bendrovės "Corpmanagement", kuri per viešą konkursą buvo nusipirkusi Misionierių ligoninės patalpas, atleidimą nuo 2 mln. litų delspinigių. Kyšiui galimai buvo skirta 10 tūkst. litų.

Vaizdo įraše, kuris yra byloje, matoma, kaip G.Kazakas skaičiuoja šūsnį 200 litų kupiūrų. Po to voką su pinigais su teisėsauga bendradarbiavęs V.Urbonavičius įsideda į palto kišenę. Kituose teismo posėdžiuose rodytas vaizdo įrašas, kuris, anot prokuroro, turėtų patvirtinti, kad A.Butkevičius V.Urbonavičiui 2007 metų rugpjūčio pabaigoje savo kabinete savivaldybės pastate davė 5000 litų kyšį, kad šis balsuotų už buvusio "tvarkiečio" Olego Gluchovo skyrimą sutarties su bendrovės "Vilniaus pramogų parkas" vykdymo priežiūros komisijos pirmininku.

Šiame užfiksuotame pokalbyje A.Butkevičius konservatoriui perduodamas galimai "duoklę" sako: "Suskaičiuok. Jei kas nors ne taip, pasakyk". Pasak G.Norkūno, šiame epizode A.Butkevičius perdavė V.Urbonavičiui voką su pinigais, nors įraše to aiškiai nematyti.
Teisėsaugos pareigūnai G.Kazako ir A.Butkevičiaus baudžiamąją bylą baigė tirti ir teismui perdavė 2008-ųjų gruodžio pabaigoje.

A.Butkevičiui inkriminuojamas vienas galimas papirkimo epizodas, G.Kazakui kaltinimas pateiktas pagal keturias nusikalstamas veikas dėl papirkimo. Kiti du epizodai, kuriuos inkriminuoja G.Kazakui teisėsauga, susiję su bendrovės "Lazdynų būstas" privatizavimu ir su bandymu neva persivilioti V.Urbonavičių į Nepriklausomą frakciją.

2007-ųjų rugsėjo pabaigoje, anot konservatoriaus, su juo susisiekęs buvęs "tvarkietis" pasiūlė susitikti Vilniaus Fabijoniškių mikrorajone. V.Urbonavičiui atvykus, G.Kazakas pasiūlė jam pasivaikščioti ir pakalbėti. Pasak konservatoriaus, G.Kazakas tvirtino supratęs, kad susitikimo tikslas buvo sutartis dėl bendrovės "Lazdynų būstas" privatizavimo. Tuometinis valdančiosios daugumos atstovas opozicijos nariui sakė, kad šios sutarties sudarymu suinteresuoti "su jo (G.Kazako - BNS) chebra susiję žmonės", o tuometinis miesto meras Juozas Imbrasas nesutinka sutarties pasirašyti. Liudytojas teigė supratęs, kad vadinamoji "chebra" - esą "Rubicon group" atstovai.

V.Urbonavičius tvirtino, kad G.Kazakas tuomet jo paprašė paveikti B.Galinienę, kad ši balsuotų už privatizavimo sutartį. Už tai, pasak konservatoriaus, jam siūlytas atlygis, kurį jis turėjo pasidalyti su Privatizavimo komisijos nare.

2008 metų kovą už atėjimą į Nepriklausomą frakciją konservatoriui G.Kazakas, pasak V.Urbonavičiaus, siūlė suteikti sostinės vicemero postą ir pinigų - 150 tūkst. litų. Vėliau liudytojas tvirtino esą G.Kazakas žadėjo sumokėti 50 tūkst. litų iš karto, o likusius - dalimis. V.Urbonavičius pasakojo, kad balandžio mėnesį per susitikimą jo bute Kalvarijų gatvėje G.Kazakas paklausė, kaip jis žiūri į Europos Sąjungos valiutą. Paskui ant stalo sostinės politikas paliko 14,5 tūkst. eurų (per 50 tūkst. litų). Apie tai konservatorius tvirtino išsyk pranešęs teisėsaugos pareigūnams.

Kyšininkavimu įtariamo buvusio Vilniaus miesto vicemero ir partijos "Tvarka ir teisingumas" nario Evaldo Lementausko byla taip pat buvo nagrinėjama Vilniaus miesto 1-ąjame apylinkės teisme. Bylos duomenimis, būdamas Vilniaus vicemeru E.Lementauskas savivaldybės tarybos nariui konservatoriui V.Urbonavičiui iš viso siūlė apie pusę milijono litų kyšių. Tačiau Seimas nesutiko panaikinti Seimo nariu tapusio politiko teisinę neliečiamybę, todėl jo baudžiamasis persekiojimas nutrūko - šiemet birželio 2 dieną teismas bylą nutraukė.


Šiame straipsnyje: Gintaras Kazakas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių