„Girstučio“ baseinas neturės koncesininko – derybos nutrūko

„Girstučio“ kultūros ir sporto rūmai nekaip neatsikrato užkeikimo – derybos su galimu koncesininku bendrove „Birštono mineraliniai vandenys“ nutrūko.

Dar viena nesėkmė

Valdininkai galimo operatoriaus baseinui ieškoti pradėjo dar 2009 metais, deja, kiek buvo skelbta konkursų, neatsirado nė vieno norinčio užimti šį postą.

Pernai paskelbus dar vieną konkursą, buvo nušvitusi maža viltis, jog pavyks rasti taip trokštamą operatorių. Vyko intensyvios derybos su bendrove „Birštono mineraliniai vandenys“, kurios, kaip šiandien paaiškėjo, „nedavė jokių rezultatų“.

Kauno meras Andrius Kupčinskas antradienį patvirtino, kad savivaldybės derybos su galimu koncesininku nutrūko.

„Mūsų rankos dabar laisvos. Gal net bus naudinga, kad derybos nenusisekė“, – sakė meras A. Kupčinskas.

Užsiprašė per didelio mokesčio

Jau yra aišku, kodėl nutrūko tiek ilgai užsitęsusios derybos – bendrovė „Birštono mineraliniai vandenys“ užsiprašė per didelio koncesijos mokesčio, kuris, anot mero, neproporcingas koncesininko įsipareigojimams.

„Iš pradžių jie prašė 1 mln. litų, vėliau suma išaugo – bendrovė užsinorėjo daugiau nei 2 mln. litų, savivaldybė nepajėgi tiek mokėti“, – tikino miesto vadovas.

Meras neslėpė pykčio, jog dauguma verslininkų, kurie ateina į derybas įsivaizduoja, kad savivaldybė yra melžiamas maišas, neišsemiamas šulinys ir galima prašyti bet kokio koncesijos mokesčio.

Jis įsitikinęs, kad blogiausiai, kad derybos vyko tik su viena bendrovė. „Jeigu norinčių būtų daugiau, savivaldybė galėtų rinktis geriausią pasiūlymą. Jeigu su viena įmone nepavyktų derybos, kiti lauktų už durų“, – svarstė A. Kupčinskas.

Valdys patys

Nors savivaldybei ir nepavyko susitarti su bendrove, skelbti naujo konkurso neplanuojama. Meras tikino, kad savivaldybė pati imsis tvarkyti ir operuoti „Girstučio“ baseiną.

Savivaldybė svarsto kelis variantus, kas galėtų prižiūrėti pramoginę sporto rūmų dalį: Kauno plaukimo mokykla arba jos filialas, galbūt net kita savivaldybės biudžetinė ar viešoji įstaiga.

Jeigu pramoginę dalį būtų patikėta prižiūrėti Kauno plaukimo mokyklai, tuomet ši mokykla valdytų visą sporto rūmų kompleksą: ir sportinę, ir pramogines dalis.

„Mes kaip ir Druskininkai pabandysime įrodyti, kad tokia veikla yra pelninga. Druskininkai buvo susidūrę su tokia pačia problema kaip ir mes“, – pasakojo meras A. Kupčinskas.

Atidarymas birželį

Šiuo metu baseine dirba valstybinė komisija, kuri nuspręs, ar objektas tinkamas naudoti.

„Artimiausiu metu į baseiną bus prileista vandens, siekiant patikrinti, ar viskas funkcionuoja. Tikimės, kad viskas vyks sklandžiai“, – teigė meras.

Kauno miesto vadovas atskleidė, kad jeigu nebus kokių netikėtumų, birželį visus pakvies į baseino atidarymo iškilmes.

„Nors vasaros metu žmonės nelabai veržiasi į baseinus, tačiau varžyboms ruošiasi Lietuvos plaukikų rinktinė, kitų sporto šakų atstovai, todėl ir vasarą baseinas nestovėtų tuščias“, – įsitikinęs meras.

Miesto vadovas anksčiau yra pažadėjęs nemokamą „Girstučio“ baseino abonementą Rūtai Meilutytei. Nors nuo pažado praėjo daugiau nei pusmetis, olimpinė čempionė dovana dar negali pasinaudoti.NAUJAUSI KOMENTARAI

ukio

ukio portretas
ministras butu blyn vandens negali pripilt jis visos salies uki valdytu

W

W portretas
Ot gerai, žalgiriečiai arenos neturim, girstucio neturim, žalgiriečiai irgi ne turėsime, oro uosto irgi neturim, važiuoti nėr nei nuo nei kur. Ot ministras andrius

geras

geras portretas
dabar Meilutyte mokinsis plaukti ,,sausuoju budu,,tskant.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių