„Gintarinė pora“: geriausi sportinių šokių duetai ir tituluota „Žuvėdra“

Ideali proga vienose varžybose pamatyti geriausius Lietuvos sportinių šokių duetus ir tituluotąjį „Žuvėdros“ kolektyvą - konkursas „Gintarinė pora“.

Varžysis šimtai šokėjų

„Pirmaisiais savo gyvavimo metais mūsų konkursas buvo vienintelis tuometėje Sovietų Sąjungoje. Dabar kasmet pasaulyje surengiama daugiau nei 1000 sportinių šokių turnyrų, tačiau šioje jūroje „Gintarinės poros“ vardas yra gerai žinomas“, - sakė Lietuvos nusipelnęs treneris, vienas „Gintarinės poros“ organizatorių Česlovas Norvaiša.

Gegužės 1-2 d. Kauno sporto halėje šoks daugiau nei 520 porų iš 10-ies Europos šalių. Pagrindinis konkurso akcentas - Tarptautinės sportinių šokių federacijos (IDSF) standartinių bei Lotynų Amerikos šokių reitingo varžybos. Tarp pretendentų jas laimėti yra ir mūsų šalies šokėjai.

45-ojoje „Gintarinėje poroje“ meistriškumą demonstruos 1998 m. pasaulio jaunimo ir 2006 m. Europos Sąjungos šalių bei Lietuvos standartinių šokių čempionai kauniečiai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė, taip pat vilniečiai, šalies vicečempionai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva bei Lotynų Amerikos šokių čempionai Mantas Vaškelis ir Justina Dailidaitė, Lietuvos 10-ies šokių čempionai kauniečiai Valerijus ir Olga Osadčenkos.

„Patyrusių šokėjų galimybės mums jau žinomos, todėl bus įdomu, kaip su pajėgiais varžovais iš užsienio konkuruos perspektyviausios mūsų jaunimo, jaunių bei jaunučių poros“, - teigė vyriausioji varžybų teisėja, IDSF kategorijos arbitrė Daiva Dackevičienė.

Kaune nešoks Lietuvos jaunimo standartinių šokių čempionai - panevėžiečiai Žymantas Kučikas ir Agnė Pečeliūnaitė bei vicečempionai - kauniečiai Ivanas Kazakevičius ir Jurga Gustaitė. Jie dalyvaus planetos pirmenybėse Pietų Korėjoje.

Nauja „Žuvėdros“ programa

Žvaigždžių netrūks šou programoje. Ryškiausiai spindės daugkartinė pasaulio bei Europos sportinių šokių ansamblių čempionė Klaipėdos „Žuvėdra“.

„Klaipėdiečiams pasirodymas Kaune bus generalinė repeticija prieš kitą savaitę Vokietijoje vyksiantį Europos čempionatą. „Žuvėdra“ parengė naują programą, kurią pamatys ir „Gintarinės poros“ žiūrovai“, - kalbėjo Č.Norvaiša.

Garsenybių rikiuotėje bus ir pasaulio profesionalų sportinių šokių legenda - suomė Hanna Karttunen, pastaruoju metu su partneriu iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Victoru Da Silva dalyvaujanti pramoginiuose projektuose.

Per savo karjerą H.Karttunen įspūdingiausias aukštumas pasiekė su britu Paulu Killicku - jie susižėrė beveik visus įmanomus titulus.

„Hannos ir Victoro kompozicijose susipina Lotynų Amerikos šokiai, baletas, akrobatikos elementai“, - sakė Č.Norvaiša.

Lyg vijurkai suksis Kauno „Sūkurio“ klubo auklėtinis Justas Kučinskas ir baleto šokėja Jekaterina Romankova: gegužės 1-ąją jie Danijoje išmėgins jėgas pasaulio profesionalų Lotynų Amerikos šou šokių čempionate, o jau kitą vakarą šoks sporto halėje.

Pirmą kartą Kaune viešės neįgaliųjų šokių vežimėliuose pasaulio ir dukart Europos čempionai bei planetos taurės laimėtojai baltarusiai Igoris Kiseliovas ir Ana Gorčakova.

Lietuviai - pasaulio elite

45-oji „Gintarinė pora“ paminės kitą brandžią sukaktį - prieš 75 metus Kaune, profesoriaus Vinco Mintaučkio mokykloje, įvyko pirmosios Lietuvoje šokių varžybos.

„Istorija mums buvo palanki. Dabar pasaulio šokių elite yra ir lietuvių - šokėjų, teisėjų, trenerių, organizatorių“, - tvirtino Č.Norvaiša, su žmona Jūrate nuo 1974-ųjų vadovaujantis „Sūkurio“ klubui.

Šiemet iš Kauno miesto biudžeto „Gintarinės poros“ reikmėms skirta 50 tūkst. litų. Dukart didesnę paramą suteikė privatūs rėmėjai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių