Geriausias Vilniaus meras: septintukas

Portalas Diena.lt kiekvieną savaitę savo skaitytojams siūlys išrinkti geriausią kurios nors profesijos atstovą, labiausiai patinkančią parduotuvę, geidžiamiausią automobilį ir t.t.

Geriausiųjų paieškas pradėjome nuo sostinės vadovo rinkimų, kuriuose užtikrintai laimėjo buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Portalo apklausoje „Kuris Vilniaus meras geriausiai vadovavo miestui?“ beveik pusę visų balsavusiųjų simpatijų surinko 2000-2006 metais sostinei vadovavęs dabartinis Seimo narys Artūras Zuokas.

Antroje vietoje liko dabartinis Vilniaus vadovas konservatorius Vilius Navickas. Trečiasis – dabartinis europarlamentaras Juozas Imbrasas.

Diena.lt skaitytojų nuomonei buvo linkę pritarti ir portalo kalbinti politologai, ir gatvėje sutikti vilniečiai, beveik vienbalsiai įvardinę liberalcentristo pavardę.

Svarbiausia - nauda miestui

Politologas Lauras Bielinis yra įsitikinęs, kad geriausias - tas meras, kuris sugeba suaktyvinti miesto gyvenimą, sutvarkyti jo aplinką, sugalvoti gyventojams įvairių pramogų.

„Laikantis tokio požiūrio, didžiausią indėlį įdėjo A.Zuokas. Savo kūrybiškumu, energija ir intencija jis tikrai gerokai pralenkė visus kitus šio posto atstovus“, - portalui Diena.lt kalbėjo L.Bielinis.

Kaip vienus pagrindinių buvusio mero darbų kuriant miesto įvaizdį, jis įvardino gatvių, tiltų bei namų rekonstrukcijas, dešiniojo Nėries kranto sutvarkymą.

„Stebint šio žmogaus darbą, buvo ryškiai matomi tikslai, deja, dabar sostinė apskritai neturi jokios vizijos“, - pastebėjo politologas.

Mėgstu avantiūras

„Aš visada mėgau avantiūristus“, - kolegos nuomonei apie geriausią Vilniaus vadovą pritarė profesorius, politologas Raimundas Lopata.

Vartodamas žodį „avantiūra“ Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius pabrėžė, kad tai yra teigiamą nuomonę išreiškiantis apibūdinimas.

„A.Zuokas, mano manymu, yra politikas su vaizduote, vizijomis ir idėjomis, todėl ir laikau jį geriausiu sostinės meru. Man nemažai teko bendrauti ir su kitais Vilniaus merais, tačiau tenka pripažinti, kad savo darbą, kol kas geriausiai atliko jau minėtasis politikas. Žinoma, dar labai daug pasako apie žmogų ir tai, kokie tos vaizduotės ir vizijos įgyvendinimo būdai“, - svarstė R.Lopata.

Dabartiniam Vilniui, pasak profesoriaus, reikėtų dviejų dalykų: geros vaizduotės ir tvarkos bei teisingumo.

Andrius (laisvas verslininkas)
„Kaip sostinės merą labiausiai vertinu A.Zuoką, nes jis iš tiesų daug dirbo dėl miesto gerovės. Gerinti miestiečių gyvenimo sąlygas ir gražinti aplinką, štai tokia mero paskirtis, manau ją A.Zuokas puikiai vykdė. Šiuo metu Vilniui labai trūksta gerai išvystytos visuomeninio transporto sistemos, turistams skirtų lankytinų vietų bei švarių ir gražių gatvių“.

Baiginat (privati darbuotoja)
„Entuziazmo, gerų idėjų ir energijos, mano manymu, netrūko tik A.Zuokui. Jis tikrai mokėjo dirbti su žmonėmis ir puikiai pristatydavo bei organizuodavo savo projektus. Kiti merai, kaip matyti, neturi jokių siekinių, tikslų“.

Benas (teisininkas)
„Labiausiai vertinu A.Zuoką už idėją, jog galima daryti ką nori. Tuo metu kai jis valdė miestą buvo didelės galimybės visiems pasireikšti, kurti projektus ir įgyvendinti idėjas. Dabar, mano manymu, Vilniui trūksta įvaizdžio ir, žinoma, nemokamų stovėjimo aikštelių miesto centre“.

Živilė (padavėja)
„Žavėtis A.Zuoku galima vien jau todėl, kad sutvarkė sostinės senamiestį. O dabartiniam merui Viliui Navickui trūksta nuovokos, kaip vilniečiai norėtų ir turėtų gyventi. Žmonėms reikia darbų, o ne kalbų, juk miesto kaitą matome akimis. Vilniui reikia progreso, aktyvių veiksmų, naujovių. Tik tokiu atveju žmonės patikės mero naudinga veikla“.

Saulius (studentas)
„Manau, kad geriausiai savo pareigas vykdė Juozas Imbrasas. Man be galo patiko jo veikla su jaunimu, gerbiu merą už tai, kad jis stengėsi užmegzti kuo glaudesnį kontaktą su jaunais žmonėmis. Apskritai, dabar ši veikla labai aprimusi. O juk norėtųsi, kad jaunimui būtų suteikta daugiau galimybių stebėti miesto valdžios gyvenimą, atlikti ten praktiką, mokytis iš politikų“.

Andrius (studentas)
„A.Zuokas buvo tikro gero mero pavyzdys, labai gražiai sutvarkė sostinę. Dabar miestas kiek aprimęs, todėl labai norėtųsi daugiau kultūrinių renginių. Tačiau jie turėtų būti geros kokybės, o ne tokie, kur susirenka tik išgerti ir paūžti norintis jaunimėlis“.

Kuris Vilniaus meras geriausiai vadovavo miestui?
1. Artūras Zuokas 45 proc.
2. Vilius Navickas 15 proc.
3. Juozas Imbrasas 22/13.84%
4. Rolandas Paksas 17/10.69%
5. Arūnas Štaras 11/6.92%
6. Alis Vidūnas 9/5.66%
7. Gediminas Paviržis 4/2.52%

A.Zuokas: meras turi ne dirbti, o gyventi miestu

„Labai malonu matyti tokį vertinimą. Apima didžiulis pasitenkinimas savo darbu ir kartu tai yra įrodymas, kad geri ir nuoširdūs darbai išlieka miestiečių atminty, kad ir kaip tam tikri asmenys bandytų juos juodinti ar menkinti.

Atvirai galiu pasakyti, jog šešerių metų vadovavimas miestui man labai patiko. Tai vienas įdomiausių mano gyvenimo laikotarpių. Pripažinsiu, kad aš dirbau ne mero darbą, bet tiesiog gyvenau miestu, jo ateities planais. O rezultatų pasiekiau būtent todėl, kad tikėjau jais, tikėjau gera sostinės ateitimi. Norėčiau paminėti ir tai, kad būtent tuo metu, kai užėmiau šį postą buvo atlikta apklausa ir išsiaiškinta, kad vilniečiai yra optimistiškiausiai nusiteikę  Europos sostinių gyventojai.

Tikrai negalėčiau pasakyti, kuriuos atliktus darbus Vilniaus gyventtojai minėjo dažniausiai, bet, manau, kad visi pastebėjo, jog tuo laikotarpiu miestas sparčiai vystėsi, augo, darėsi gražesnis, tapo judria, kupina renginių ir akcijų sostine.

Aš pats būdamas meru įgavau didžiulės patirties tiek kaip politikas, tiek kaip asmenybė. Juk mero pareigos apima labai plačias sferas. Praktiškai niekas mieste neįvyksta be mero žinios. Taigi privalėjau domėtis viskuo: nuo žmogaus gimimo iki mirties, t.y. nuo gimdymo namų iki kapinių priežiūros. Todėl pripažinsiu, jog žmogaus tobulėjimui ir išprusimui šis darbas yra tiesiog idealus, o man, be jokios abejonės, jis buvo labai artimas ir mielas. Dar vienas dalykas, kuris mane džiugino vykdant šias pareigas yra tai, kad visada galėjau būti įvykių priekyje ir kartu su sostinės gyventojais kurti miesto istoriją.

Dabartiniam ir būsimiems merams norėčiau palinkėti, kad  jie ne darbą dirbtų, o tiesiog gyventu miestu, atiduotų visą savo energiją ir idėjas, nes tik tada net ir neįmanomi dalykai tampa realūs, o miestiečiai, matydami lyderį priekyje taip pat tampa drąsesni ir kūrybiškesni. Juk  tik tokie stabilūs miestai gali tapti galingi ir net esant krizei ištraukti šalį iš duobės.“


Šiame straipsnyje: Vilniaus merasZuokas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių