Gerbėjams knygą pristatęs J. Plaza: ar tikrai gyvenate savo gyvenimą?

Antradienio vakarą „Žalgirio“ arenos amfiteatre gerbėjams savo knygą „Andželinos paklodės“ pristatė „Žalgirio“ strategas -Joanas Plaza.

Prie žvakių šviesos

Susitikimui parinktas simbolinis laikas – 19 val. 45 min. Būtent tokiu laiku šį sezoną ant arenos parketo į Eurolygos varžybas žengdavo „Žalgirio“ vyrai.

Norą pabendrauti su gerbėjais pareiškė pats J. Plaza. „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris neliko neišgirstas – dar gerokai prieš renginio pradžią žmonės ėmė rinktis į areną. Čia buvo įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę gerbėjai.

J.Plazos teigimu, jis elektroniniu paštu iš skaitytojų nuolat gauna atsiliepimų, klausimų, minčių apie jo knygą. Tai ir paskatino trenerį su skaitytojais susitikti akis į akį bei atsakyti jiems į rūpimus klausimus.

Susitikimo dalyviams treneris turėjo vieną pageidavimą – visų paprašė ateiti apsirengus drabužiais, kuriuose būtų bent viena balta detalė. Susirinkusieji vakaro šeimininkui pakluso – žvakių prieblandoje, skambant katalonietiškai muzikai, arenos amfiteatras nusidažė balta spalva.

Atvyko ir mama

Į pristatymą atvyko ir J.Plazos žmona Margarita bei retai kur iš gimtosios šalies bevažiuojanti jo mama. Abi moterys taip pat vilkėjo baltas palaidines.

„Andželinos paklodės“ – knyga, parašyta iš moters perspektyvos, tad nors ir nežymiai, susitikime dominavo moterys.

Plojimais autorių pasitikę gerbėjai kiek nustebo – į amfiteatrą katalonas įžengė su savo šuniu ir įsitaisė tarp žiūrovų. Susirinkusiesiems dainininkė Renata Novo atliko paties J.Plazos atrinktą dainą, po kurios du aktoriai skaitė knygos ištraukas. Ekrane keitėsi labiausiai autorių įkvėpusių vietų vaizdai – Menorka, Naujasis Orleanas, Paryžius.

„Manau, kad daugelis jūsų gyvena ir daro ne tai, ką norėtų. Galbūt gyvename ne su tais žmonėmis, apie kokius įsivaizdavome ir svajojome jaunystėje. Šia knyga bandau išprovokuoti kiekvieną, kad jis pagalvotų, ar tikrai gyvena savo gyvenimą, ar tik tokį, kokio reikalauja visuomenės normos. Kartais mums pritrūksta drąsos mesti darbą, išsiskirti su žmogumi – patys ribojame save, o gyvename tik kartą“, – sakė J.Plaza.

J.Plaza pripažino, kad miega tikrai nedaug, o į klausimus, kur semiasi energijos, atsakė, kad į priekį jį gena jo svajonės.

Autorius pripažino, kad įkvėpimo rašyti sėmėsi iš žmonių, jų ištartų frazių, tačiau didžiausią įtaką jam padarė kelionės.

„Reikia pasiimti krepšį ir keliauti – tik taip tobulėji kaip žmogus. Pasižiūrėkite, Menorka – čia kiekvienas galėtų tapti rašytoju“, – ranka rodydamas į Katalonijos salos vaizdus sakė jaunystėje daug keliavęs „Žalgirio“ treneris.

Truko ilgiau nei planuota

Susitikimas su autoriumi truko dukart ilgiau nei planuota – šiltai bendraujantis katalonas mielai atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus, retsykiais paglostydamas prie kojų gulinčio savo augintinio galvą.

Pajuokauti nevengiantis J.Plaza minėjo, kad dirba ne dėl pinigų – pasak jo, viską atperka dešimtys tūkstančių jam atsistojusių ir plojančių sirgalių ar katalonų kalba užrašyti ir fanų iškelti linkėjimai „Žalgirio“ arenos palubėje rungtynių metu.

„Manęs visi klausia – kodėl „Andželinos paklodės“ parašytos iš moteriškos pusės. Augau gausioje 18 narių šeimoje apsuptas moterų – mamos, seserų. Dirbau moterų kalėjime. Man buvo įdomu slėptis už moters personažo“, – aiškino knygos autorius.

Jis pripažino, kad didelę reikšmę jo kūriniams turi valgymas ir vyno gėrimas su šeima. Tai – tarsi ritualas, per kurį savotiškai bendrauji su žmogumi. Dabar, pasak jo, moderniųjų technologijų amžiuje šilto bendravimo labai trūksta.

Daugybės klausimų sulaukęs J. Plaza renginio pabaigoje ne tik pats sulaukė gėlių – jis dovanojo jas ir jam talkinusiems žmonėms. Vėliau prie krepšinio stratego nusidriekė norinčiųjų gauti autografą ir nusifotografuoti eilė.

Jau rašo trečią knygą

„Andželinos paklodės“ 2009-aisias metais pasirodė rašytojo gimtojoje Katalonijoje, vėliau knyga buvo išversta į ispanų kalbą ir tapo tikru bestseleriu – išpirktas visas tiražas. Ją įvertino ir kritikai, ir skaitytojai – autorius giriamas už sugebėjimą tiksliai aprašyti moters vidinį pasaulį.

Rašytojas knygoje atskleidžia nelaimingo žmogaus pasaulį. Tas žmogus – 40-metė šiuolaikiška moteris, vardu Džulija. Knyga, išversta į lietuvių kalbą, taip pat sulaukė milžiniško pripažinimo – pirmasis jos tiražas buvo akimirksniu išgraibstytas.

„Žalgirio“ treneris yra parašęs dvi knygas. Į antrąją, pavadintą „Atsibusti laiku“, jis sudėjo daug asmeninių išgyvenimų. Ši knyga Ispanijoje pasirodys šių metų pavasarį.

Šiuo metu treneris stengiasi skirti nors truputį laiko ir trečiosios knygos rašymui – joje vietos turėtų atsirasti Lietuvai ir krepšiniui. J.Plaza žadėjo, kad naujas kūrinys turėtų būti baigtas jau šią vasarą.

„Ar bus trečiojoje knygoje užsiminta apie Lietuvą? Čia patyriau tiek, kad užtektų visko keletui knygų“, – sakė „Žalgirio“ treneris.NAUJAUSI KOMENTARAI

ruta

ruta portretas
Sekanti knyga bus : "Lošimo žetonai arba nuleido padangą"
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja
  E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja

  „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuota visuomenės sąmoningumo didinimo akcija tęsiasi ir dar vieno pilietiško vyro interviu. Aktorius ir kultūros vadybininkas – taip save pristato ...

  2
 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  15
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  14
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  4
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

  1
Daugiau straipsnių