Gerbėjams knygą pristatęs J. Plaza: ar tikrai gyvenate savo gyvenimą?

Antradienio vakarą „Žalgirio“ arenos amfiteatre gerbėjams savo knygą „Andželinos paklodės“ pristatė „Žalgirio“ strategas -Joanas Plaza.

Prie žvakių šviesos

Susitikimui parinktas simbolinis laikas – 19 val. 45 min. Būtent tokiu laiku šį sezoną ant arenos parketo į Eurolygos varžybas žengdavo „Žalgirio“ vyrai.

Norą pabendrauti su gerbėjais pareiškė pats J. Plaza. „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris neliko neišgirstas – dar gerokai prieš renginio pradžią žmonės ėmė rinktis į areną. Čia buvo įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę gerbėjai.

J.Plazos teigimu, jis elektroniniu paštu iš skaitytojų nuolat gauna atsiliepimų, klausimų, minčių apie jo knygą. Tai ir paskatino trenerį su skaitytojais susitikti akis į akį bei atsakyti jiems į rūpimus klausimus.

Susitikimo dalyviams treneris turėjo vieną pageidavimą – visų paprašė ateiti apsirengus drabužiais, kuriuose būtų bent viena balta detalė. Susirinkusieji vakaro šeimininkui pakluso – žvakių prieblandoje, skambant katalonietiškai muzikai, arenos amfiteatras nusidažė balta spalva.

Atvyko ir mama

Į pristatymą atvyko ir J.Plazos žmona Margarita bei retai kur iš gimtosios šalies bevažiuojanti jo mama. Abi moterys taip pat vilkėjo baltas palaidines.

„Andželinos paklodės“ – knyga, parašyta iš moters perspektyvos, tad nors ir nežymiai, susitikime dominavo moterys.

Plojimais autorių pasitikę gerbėjai kiek nustebo – į amfiteatrą katalonas įžengė su savo šuniu ir įsitaisė tarp žiūrovų. Susirinkusiesiems dainininkė Renata Novo atliko paties J.Plazos atrinktą dainą, po kurios du aktoriai skaitė knygos ištraukas. Ekrane keitėsi labiausiai autorių įkvėpusių vietų vaizdai – Menorka, Naujasis Orleanas, Paryžius.

„Manau, kad daugelis jūsų gyvena ir daro ne tai, ką norėtų. Galbūt gyvename ne su tais žmonėmis, apie kokius įsivaizdavome ir svajojome jaunystėje. Šia knyga bandau išprovokuoti kiekvieną, kad jis pagalvotų, ar tikrai gyvena savo gyvenimą, ar tik tokį, kokio reikalauja visuomenės normos. Kartais mums pritrūksta drąsos mesti darbą, išsiskirti su žmogumi – patys ribojame save, o gyvename tik kartą“, – sakė J.Plaza.

J.Plaza pripažino, kad miega tikrai nedaug, o į klausimus, kur semiasi energijos, atsakė, kad į priekį jį gena jo svajonės.

Autorius pripažino, kad įkvėpimo rašyti sėmėsi iš žmonių, jų ištartų frazių, tačiau didžiausią įtaką jam padarė kelionės.

„Reikia pasiimti krepšį ir keliauti – tik taip tobulėji kaip žmogus. Pasižiūrėkite, Menorka – čia kiekvienas galėtų tapti rašytoju“, – ranka rodydamas į Katalonijos salos vaizdus sakė jaunystėje daug keliavęs „Žalgirio“ treneris.

Truko ilgiau nei planuota

Susitikimas su autoriumi truko dukart ilgiau nei planuota – šiltai bendraujantis katalonas mielai atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus, retsykiais paglostydamas prie kojų gulinčio savo augintinio galvą.

Pajuokauti nevengiantis J.Plaza minėjo, kad dirba ne dėl pinigų – pasak jo, viską atperka dešimtys tūkstančių jam atsistojusių ir plojančių sirgalių ar katalonų kalba užrašyti ir fanų iškelti linkėjimai „Žalgirio“ arenos palubėje rungtynių metu.

„Manęs visi klausia – kodėl „Andželinos paklodės“ parašytos iš moteriškos pusės. Augau gausioje 18 narių šeimoje apsuptas moterų – mamos, seserų. Dirbau moterų kalėjime. Man buvo įdomu slėptis už moters personažo“, – aiškino knygos autorius.

Jis pripažino, kad didelę reikšmę jo kūriniams turi valgymas ir vyno gėrimas su šeima. Tai – tarsi ritualas, per kurį savotiškai bendrauji su žmogumi. Dabar, pasak jo, moderniųjų technologijų amžiuje šilto bendravimo labai trūksta.

Daugybės klausimų sulaukęs J. Plaza renginio pabaigoje ne tik pats sulaukė gėlių – jis dovanojo jas ir jam talkinusiems žmonėms. Vėliau prie krepšinio stratego nusidriekė norinčiųjų gauti autografą ir nusifotografuoti eilė.

Jau rašo trečią knygą

„Andželinos paklodės“ 2009-aisias metais pasirodė rašytojo gimtojoje Katalonijoje, vėliau knyga buvo išversta į ispanų kalbą ir tapo tikru bestseleriu – išpirktas visas tiražas. Ją įvertino ir kritikai, ir skaitytojai – autorius giriamas už sugebėjimą tiksliai aprašyti moters vidinį pasaulį.

Rašytojas knygoje atskleidžia nelaimingo žmogaus pasaulį. Tas žmogus – 40-metė šiuolaikiška moteris, vardu Džulija. Knyga, išversta į lietuvių kalbą, taip pat sulaukė milžiniško pripažinimo – pirmasis jos tiražas buvo akimirksniu išgraibstytas.

„Žalgirio“ treneris yra parašęs dvi knygas. Į antrąją, pavadintą „Atsibusti laiku“, jis sudėjo daug asmeninių išgyvenimų. Ši knyga Ispanijoje pasirodys šių metų pavasarį.

Šiuo metu treneris stengiasi skirti nors truputį laiko ir trečiosios knygos rašymui – joje vietos turėtų atsirasti Lietuvai ir krepšiniui. J.Plaza žadėjo, kad naujas kūrinys turėtų būti baigtas jau šią vasarą.

„Ar bus trečiojoje knygoje užsiminta apie Lietuvą? Čia patyriau tiek, kad užtektų visko keletui knygų“, – sakė „Žalgirio“ treneris.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ruta

ruta portretas
Sekanti knyga bus : "Lošimo žetonai arba nuleido padangą"
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kovai su Sosnovskio barščiais – efektyvesnės priemonės
  Kovai su Sosnovskio barščiais – efektyvesnės priemonės

  VDU Kauno botanikos sodas taiko naują Sosnovskio barščių (Heracleum sosnowskyi) naikinimo metodą. Invazinės rūšies okupuotus plotus suarus, Sosnovskio barščiai purškiami Latvijoje išrastu biologinu-cheminiu ši...

 • Kaunietė išrinkta labirintų ambasadore
  Kaunietė išrinkta labirintų ambasadore

  Tarptautinė labirintų organizacija kaunietę Rūtą Janulevičienę išrinko labirintų ambasadore Lietuvoje ir Europoje. Ji tapo trečiąja labirintų ambasadore Senajame žemyne. ...

  1
 • Veiklios Kauno mamos jungiasi į klubą
  Veiklios Kauno mamos jungiasi į klubą

  Viešoji įstaiga Veiklių mamų klubas susikūrė 2015-aisiais. Šis klubas buvo sukurtas Vilniuje Gitanos Gimbutienės iniciatyva, o dabar jis vienija veiklias mamas visoje Lietuvoje. Jo tikslas –  skatinti moterų tarpusavio bendravim...

 • V. Matijošaitis: Kaune pinigų visada buvo, tik jie nuplaukdavo nežinia kur
  V. Matijošaitis: Kaune pinigų visada buvo, tik jie nuplaukdavo nežinia kur

  Kauno miesto ir rajono savivaldybės per šešis šių metų mėnesius į biudžetus surinko daugiau lėšų, nei buvo planuota. ...

  42
 • Kauno rajone paskelbta javapjūtės pradžia
  Kauno rajone paskelbta javapjūtės pradžia

  Antradienį Bernatonyse (Raudondvario sen.) laikantis senųjų tradicijų iškilmingai pradėta javapjūtė pakaunėje. ...

 • Keturkojų karių gretos gausėja
  Keturkojų karių gretos gausėja

  Tarnybiniai šunys jau senokai yra naudojami Lietuvos kariuomenės Karo policijos gretose ir Specialiosiose pajėgose, tačiau Sausumos pajėgų padaliniai jų neturėjo. ...

 • Per pusmetį Kauno mieste ir rajone surinkta 36 mln. pakuočių
  Per pusmetį Kauno mieste ir rajone surinkta 36 mln. pakuočių

  Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos gyventojai į užstato sistemą grąžino beveik 260 milijonų stiklinių ir plastikinių butelių bei metalinių skardinių. Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) d...

  2
 • Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji
  Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji

  Prieš keletą savaičių Miško gatvėje prasidėjęs šaligatvio remontas atskleidė sudėtingą ten augančių medžių būklę. Pavojų kauniečiams keliančias 80 ligotų ir senų liepų šį rudenį pakeis 100 naujų, specialiai m...

  11
 • Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija
  Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija

  „Taip, prasideda“, – Vienybės aikštės rekonstrukcijos ir požeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbų pradžią patvirtino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas. ...

  19
 • Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?
  Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?

  Užliedžiai, Giraitė, Vijūkai bene sparčiausiai besiplečiančios Kauno rajono gyvenvietės: kvartalais kyla namai, kotedžai ir daugiabučiai. Deja, plėtra čia vyksta chaotiškai. Savivaldybė kartu su vietos bendruomene ją mėgina suvaldyti, ta...

  26
Daugiau straipsnių