Gėjų eitynių vieta Vilniuje veikiausiai bus pakeista

Sostinės savivaldybė svarsto galimybę keisti gegužę planuojamų seksualinių mažumų eitynių vietą. Mat eitynėms prie neveikiančių Sporto rūmų pasipriešino paveldosaugininkai ir žydų bendruomenė.

Svarsto kitas galimybes

Kaip portalui teigė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas, klausimas dėl naujos vietos eitynėms bus svarstomas jau po savaitės, kitą trečiadienį. Esą savivaldybė atsižvelgė į Kultūros paveldo departamento (KPD) pastabas bei žydų bendruomenės išreikštą pasipiktinimą.

KPD ir žydų bendruomenė priešinasi eitynių organizavimui prie neveikiančių Kultūros ir sporto rūmų, mat aikštelėje, kurioje savivaldybė leido organizuoti renginį, yra senųjų Vilniaus žydų kapinių teritorijoje.

„Tuos dalykus mums reikės įvertinti, svarstysime komisijoje. Galbūt ir pakeisime renginio vietą“, - svarstė V.Dastikas.

Pašnekovo teigimu, šia vieta nėra patenkinti ir eitynių organizatoriai, tačiau leidimą organizuoti renginį jie vis dėlto pasiėmė.

Į senamiestį įleisti neketina

V.Dastikas pridūrė, kad nors gėjų eitynių vietą greičiausiai ir prireiks pakeisti, pradinio organizatorių prašymo leisti žygiuoti per sostinės senamiestį neketinama patenkinti.

„Bet miesto centrinėje dalyje tų maršų tikrai nebus“, - užtikrino administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Kaip jau skelbėme, leidimo seksualinių mažumų eitynėms prašiusi Lietuvos gėjų lyga (LGL) norėjo, kad būtų leista žygiuoti senamiestyje, o Rotušės aikštėje planuotas pagrindinis eitynių akcentas - 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliavos išskleidimas. Sužinoję, kad savivaldybė renginį nukėlė prie Sporto rūmų, seksualinių mažumų atstovai neslėpė nusivylimo ir pasipiktinimo.

Džiaugtis dar neturi kuo

LGL valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko portalui teigė, esą dar anksti džiaugtis savivaldybės ketinimais keisti renginio vietą. „Tiesiog dar nežinome, ar tai geros žinios, ar blogos. Nežinome nai naujos vietos, nieko“, - sakė V.Simonko.

Pašnekovo teigimu, savivaldybei būtų tikslinga iš naujo svarstyti renginio organizatorių pateiktus alternatyvius eitynių maršrutus. Esą jeigu miesto valdžia laikosi nuostatos neleisti žygiuoti senamiesčiu, būtų galima renginį nukelti prie Baltojo tilto. „Mums šita vieta būtų labai priimtina. Ji tikrai graži, ten renginys tik minimaliai pristabdytų automobilių eismą, - aiškino LGL vadovas. - Bet dar neaptarėme visų maršrutų.“

Pasak jo, eitynių organizatoriai šiuo metu laukia, ką dėl sostinės savivaldybės veiksmų pasakys užsienio stebėtojai. Seksualinių mažumų atstovai pastaruoju metu aktyviai bendrauja su užsienio diplomatais, įvyko jau keletas susitikimų su ambasadoriais. O kitą savaitę į Vilnių turėtų atvykti žmogaus teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ atstovai.

„Jų pozicija mums labai svarbi, nes jie („Amnesty International“ - red. past.) yra šių eitynių partneriai“, - teigė V.Simonko.

Žydų bendruomenė: renginiams ten ne vieta

„Mes kreipėmės bendrai (dėl renginių prie Sporto rūmų - red. past.) - kapinės nėra vieta mitingams rengti. Nereikia mūsų rišti su gėjais, jau rišo vieną kartą. Čia nieko bendro su gėjais neturi. Gėjai gali daryti ką nori, bet ne žydų kapinėse“, - portalui teigė Simonas Alperavičius, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkas.

Pasak jo, prie Sporto rūmų, senųjų žydų kapinių teritorijoje, apskritai neturi vykti jokie renginiai - nei mitingai, nei eitynės, nei koncertai.

„Kaip jums atrodytų, jeigu mitingai vyktų Antakalnio kapinėse ar pravoslavų kapinėse? Tautybė ir išpažįstama religija čia neturi jokios reikšmės. Ten neturi vykti jokie renginiai. O vyko ir mitingai, ir naujametiniai renginiai (prie Sporto rūmų vyko grandiozinis koncertas, pasitinkant 2009 metus - red. past.). Mes nespėjame protestuoti“, - piktinosi S.Alperavičius.


Šiame straipsnyje: Gėjaigėjų paradas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių