Gėjų eitynės įvyks, P.Gražulis nori Prezidentės apkaltos (papildyta 15.55 val.)

Teismui priėmus sprendimą leisti gėjų eitynes Vilniuje, joms prieštaraujantys politikai prabilo apie apkaltą Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Teismas: eitynių drausti negalima

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) po daugiau kaip tris su puse valandos trukusio svarstymo nutarė leisti gėjų eitynes Vilniuje.

LVAT patenkino Lietuvos gėjų lygos skundą, kuriuo prašyta panaikinti žemesnės instancijos teismo sprendimą sustabdyti leidimo eitynėms galiojimą. LVAT sprendimas deda tašką batalijose dėl eitynių - jos teisėtai įvyks jau šeštadienį, teritoriją saugant maždaug aštuoniems šimtams policijos pareigūnų.

„Teisėjų kolegija nutartyje konstatavo, kad, vadovaujantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija ir Europos žmogaus teisių teismo praktika, valstybė turi pozityvias pareigas užtikrinti veiksmingą naudojimąsi taikių susirinkimų teise visiems, taip pat ir asmenims, turintiems nepopuliarias pažiūras ar priklausantiems mažumoms. Esminė veiksmingo naudojimosi susirinkimų laisve sąlyga yra teisėtumo prezumpcija, kuri paneigiama atsisakant oficialiai sankcionuoti susirinkimą ir taip atgrasinant mažumoms priklausančius asmenis nuo dalyvavimo susirinkime. Tokių neigiamų pasekmių susirinkimų laisvei negalima išvengti, kai šios laisvės teisinės gynybos priemonės yra taikomos tik po numatomo susirinkimo datos“, - teigiama teismo pranešime spaudai.

LVAT pažymi, kad eitynes laikinai uždrausti siekę prokurorai „nepateikė svarių duomenų ar įrodymų, iš kurių būtų galima spręsti apie tai, kad valstybė nėra tinkamai pasirengusi įvykdyti savo pozityvių pareigų užtikrinti eitynių dalyvių apsaugą numatomo taikaus susirinkimo metu“.

Pabrėžiama, kad leidimo eitynėms galiojimo sustabdymas ribotų susirinkimų laisvę ir galimai pažeistų žmogaus teises.

LVAT sprendimas - galutinis ir neskundžiamas. Eitynės šeštadienį turėtų prasidėti apie 12 val.

Policija darbus prie Baltojo tilto pradėjo pagal planą. Seksualinių mažumų eitynių teritorija atitveriama specialiomis tvorelėmis, policija taip pat skelbė, kad apylinkes apeis kinologai ir su specialiai apmokytais šunimis bei ieškos sprogmenų.

Papildyta: P.Gražulis nori nuversti Prezidentę

Seimo narys, nuverstojo prezidento Rolando Pakso partijos „Tvarka ir teisingumas“ delegatas Petras Gražulis teigia, kad dėl tokio teismo sprendimo kalta Prezidentė. Esą jai turėtų būti pradėta apkaltos procedūra dėl neleistino spaudimo teismui.

„Teismas sprendimą priėmė Prezidentės įtakoje. Prezidentė savo poziciją išsakė aiškiai. Ir kadangi teisėjus skiria ir atleidžia Prezidentė, teismas negalėjo priimti laisvo ir objektyvaus sprendimo. Ji viešai išsakė savo poziciją, pasipiktino prokuratūros veiksmais dėl kreipimosi į teismą ir žemesnės instancijos teismo sprendimu taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Tai yra akivaizdu. Mąstysime. Jeigu būtų pas mus teisingumas ir būtume teisinė valstybė, būtų galima galvoti ir apie Prezidentės apkaltą. Bet, deja, mes nesame teisinė valstybė. Vienam - apkalta už nieką, o kitam - apkalta be nieko“, - primindamas R.Pakso apkaltą sakė P.Gražulis.

Anot jo, spaudimą teismui darė ne tik D.Grybauskaitė, bet ir užsienio šalių ambasados. Esą tuo ypatingai užsiėmė JAV, Suomijos, Švedijos, Danijos ir kitų liberalių šalių diplomatai.

Politikas teigė pats ateisiantis prie Baltojo tilto ir mėginsiantis protestuoti prieš homoseksualus.


Šiame straipsnyje: Gėjaigėjų paradas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių