„Gatvės muzikos dienos“ entuziastų nemažėja

Artėjant „Gatvės muzikos dienai“ jos sumanytojas Andrius Mamontovas džiaugiasi nesilpstančiu žmonių entuziazmu ir viliasi, kad vieną dieną nebereikės net organizatorių pagalbos.

Žmonės pamėgo iškart

„Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad „Gatvės muzikos diena“ vyksta, nesustoja, plečiasi, įsitvirtina žmonių sąmonėje. Daugelis jau žino, kad pirmasis gegužės šeštadienis yra gatvės muzikos diena.
Mano ir organizatorių pagrindinis tikslas kol kas yra tiesiog išlaikyti šią šventę, kad ji vyktų kasmet, kol taptų kažkokia tradicija. Gal vieną dieną net nereikės organizuoti, gal žmonės tiesiog eis į gatvę ir gros“, - vylėsi A.Mamontovas.

Dainininkas prisipažino, kad pirmąkart organizuojant šią šventę, 2007-ais metais, jis nesitikėjo sulaukti tokio žmonių palaikymo. „Galvojau, ateis kelios dešimtys entuziastų su gitaromis ir tiek, bet jau pirmaisiais metais sulaukėme didžiulio atgarsio“, - džiaugėsi jis.

Šiuo metu į „Gatvės muzikos dienos“ dalyvių sąrašą užsiregistravo maždaug 600-700 dalyvių. Tačiau dalyvauti galės ir ryžęsi tam paskutinę minutę – tiesiog turės susirasti vietą, kurioje netrukdytų kitiems. „Registracija reikalinga tam, kad žmonės galėtų užsiimti vietas, visi nesusigrūstų vienoje gatvėje, be to, tiems žmonėms, kurie nori būti pažymėti žemėlapyje, kurie nori būti randami. Tiesiog dėl bendros tvarkos“, - aiškino A.Mamontovas.

Norintys sužinoti, kas bus naujo „Gatvės muzikos dienoje“, turės išlaukti pačios šventės. „Manęs dažnai klausia – „o kas naujo bus „Gatvės muzikos dienoje?“. Nuoširdžiai sakau – nežinau. Visas naujoves į šventę atneša jos dalyviai. Aš pats nekantrauju pamatyti viską savo akimis“,  - kalbėjo šventės sumanytojas.

Apsiribos senamiesčiu ir centru

Nors „Gatvės muzikos diena“ kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo, į miegamuosius rajonus jos plėsti neketinama. „Vis tiek žmonės ateina į centrą, į senamiestį. Čia būti žymiai maloniau, nei tarp tų blokinių kortų namelių. Plėtrą labiau matau į kitus miestus, Lietuvos ir ne tik“, - sakė A.Mamontovas.

Vilniuje šiemet bus daugiau erdvių, kuriose skambės muzika. Tibeto skvero prie Užupio „vartų“ iniciatoriai į naują kultūrinę erdvę groti kviečia indie muzikos atlikėjus, Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelė „Gatvės muzikos dieną“  taps salsos muzikos aikštele, o aikštelėje prie LR Seimo ta pačia proga bus pristatomas muzikinis sportas iš Ispanijos „Bossaball“.

„Gatvės muzikos dienoje“ šiemet dalyvaus 42 miestai ir miesteliai Lietuvoje, taip pat užsienyje gyvenančių Lietuvių bendruomenės. A.Mamontovas tikisi, kad vieną dieną lietuviai visame pasaulyje išeis pagroti į gatves: „Tai būtų puikus šalies įvaizdžio formavimo būdas, kuris nieko nekainuotų“.

Savivaldybė žada puoselėti renginį

Prie „Gatvės muzikos dienos“ organizavimo žada prisidėti ir Vilniaus savivaldybė. Ji skyrė 15 tūkst. litų, taip pat padės prižiūrint viešąją tvarką, kitus su komunalinėmis ir ūkinėmis paslaugomis susijusius reikalus.

„Mūsų planuose yra įtraukti šį renginį prie tų, kuriuos Savivaldybė puoselės ir palaikys, kaip vyksta dabar. Ką Vilniaus savivaldybė gali padaryti, tai netrukdyti geroms iniciatyvoms, kai tai gali, o ta pagalba simbolinė yra, buvo ir bus“, - kalbėjo vicemeras Gintautas Babravičius, padėkodamas A.Mamontovui už gerą, žmonių palaikymo susilaukusią idėją. 


Šiame straipsnyje: Gatvės muzikos diena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių