Gatvės muzikantas Gintaras: kažkada uždirbdavau 1,5 tūkst. rublių

Laisvės alėjoje dažnai galime išvysti, o dar dažniau išgirsti Gintarą, labiau žinomą kaip Medį, ir jo gitarą. Gintaras groja jau daugiau kaip 40 metų.

Su nostalgija jis pasakoja apie „Tulpės“ ir „Orbitos“ laikus: „Būdavo užeini į „Tulpę“, o ten jau chebra groja. Visi labai draugiški būdavo – kaip viena šeima, turėjo atsinešę aparatūrą  ir galėdavom prisijungti pagroti ir mes. Grodavom „Queens“, „Beatles“, dar buvo „Chicago“ grupė, tai gavę jų plokštelę nukopijuojam, išmokstam ir pateikiam savaip. Šokiuose būdavo, kad prašo pagroti „Vėl, švieski man vėl“, bet tai juk neįdomu, mes geriau „Rolling stones“ gabalų pagrodavom“, - prisimena Gintaras.

Tuo metu einančiai pro šalį porai muzikantas šūkteli: „Ei, palaukit, šiandien aš groju nemokamai, norit „Mažyte mano“ padainuosiu?“. Nesulaukęs atsakymo Gintaras jau traukia dainą, o jaunuoliai droviai nusišypsoję skubina ėjimo tempą.

„Tais laikais mane kviesdavo į visas vestuves, jubiliejus, per mėnesį uždirbdavau 1500 rublių – kosmonauto algą“, – juokiasi Gintaras. Dabar jis per dieną uždirba 10 – 20 litų. „Tuščiomis dar grįžti niekad neteko“, - visgi pastebi.

Gintarui smagiausia groti gatvėje. „Iš pradžių buvo nesmagu, gal net gėda, o vėliau nuvažiavau į Vokietiją, ten pamačiau, kad iš tikrųjų geri muzikantai gatvėje groja ir pagalvojau, kodėl gi ne? O dar ir litą kitą užsidirbt gali. Tuomet grįžęs drąsiai pasiimdavau gitarą ir nebeliko jokios gėdos“, – prisipažįsta muzikantas.

„Kartą nuvažiavom į Palangą, buvo geras oras, smagi nuotaika, koncertavom pas vieną merginą, architektę. Tądien buvo jos gimtadienis ir jai taip patiko, kad ji pažėrė krūvą pinigų mums. Mes su draugu jai dar pagrojom, padalyvavom, po to nuvarėm į parduotuvę, nusipirkom naujus „Levis“ švarkus, išeinam su gitarom ir pribėga vyras prie mūsų, sako: Chebra, gal galit „Hotel California“ („The Eagles“ – „Hotel California“ - aut. past.) dainą sugrot?“ – dar vieną istoriją prisimena vyras.

Jaunuoliai pagroja. Lyg norėdamas gyviau perteikti pasakojimą Gintaras čiumpa gitarą ir pagroja tą dainą.

„Tąkart vyras ištraukė 500 litų ir padavė mums, mes jam dar pagrojom, jis išėmė dar 200 litų ir padavė sakydamas: vyrai, aš jau norėjau eit skandintis, o jūs man ką tik išgelbėjot gyvybę. Jūsų muzika yra neįkainojama“, - tęsia gatvės muzikantas

Ši suma buvo didžiausia, kurią Gintaras užsidirbo grodamas gatvėje per vieną dieną.

Mums besišnekučiuojant prieina trys berniukai, nešini 10 centų, ir klausia: „Kur padėti?“

Gintaras atsako, kad šiandien už pinigus negroja, o jeigu imtų pinigus, tai tik labai didelius. Pasimetę berniukai padeda baltų centų krūvelę ant suolelio ir tolsta Gintarui vis garsiau vardijant sumas, už kurias jis sutiktų groti.

Laisvės alėjoje Gintarą dažniausiai galima išgirsti grojant „Hiperbolės“, „Rondo“, O.Vyšniausko dainas, taip pat „The Beatles“, „Rolling Stones“ muziką. Mėgstamiausias jo muzikos stilius – bliuzas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių