Gatvės cirko festivalyje „Stebuklų šalis“ – tapyba ugnimi

Penktadienį Klaipėdoje, pakeliui į pajūrį – ties kelto perkėla Šiaurės rage, „Švyturio menų doko“ vasaros terasoje „Memelio miesto“ teritorijoje – įsikurs „Stebuklų šalis“. Jos įstatymai – gera nuotaika bei kvapą gniaužiančios staigmenos, o šeimininkai – garsiausiose pasaulio scenose laukiami cirko artistai iš Prancūzijos, Ispanijos, Olandijos, Švedijos, Izraelio, Australijos bei Lietuvos.

Dvi dienas iki išnaktų

Praėjusį savaitgalį atidaryta „Švyturio menų doko“ vasaros terasa – jauki vieta neįpareigojančios atmosferos, originalaus peizažo ir gryno oro mėgėjams. Pagrindinis tarptautinio gatvės cirko festivalio veiksmas virs dviejose – Krano bei Laivo – scenose, kurias bus patogu stebėti iš amfiteatrų. Atsigaivinti ir aptarti įspūdžių kvies vasaros kavinė.

Festivalis šiandien 17 val. startuos vakariniais atlikėjų pasirodymais, kuriuos maždaug 1.15 val. vainikuos „Viduramžių pasiuntinių“ ugnies ir pirotechnikos šou. Rytoj cirko artistai svečių lauks nuo vidurdienio iki vakaro, o užburianti nuotaika vyraus ne tik scenose – netikėtumų „Stebuklų šalyje“ galima tikėtis kiekviename žingsnyje. Ugnies bei fejerverkų šou šeštadienį vyks apytikriai iki 00.55 val.

Viduramžių pasiuntinių šou

Ugnies šou – vienas iš „Viduramžių pasiuntinių“ brolijos „arkliukų“. 2004-aisiais įkurta brolija vienija vėlyvųjų viduramžių Lietuvos ir Vakarų Europos istorijos gerbėjus. Pagrindinis organizacijos siekis – tiksli  XIV–XV a. šarvų, ginklų bei kostiumų rekonstrukcija, taip pat amatų, šokių ir karybos atkūrimas. Tad veikloje neapsieinama be istorikų konsultacijų. „Viduramžių pasiuntinių“ šou (nuotraukoje) – tai ugnies kamuoliai ir fejerverkai, padangę nušviečiantys žiežirbų raštai, šokiai su degančiomis vėduoklėmis, grandinėmis ir kitokiu netikėtu rekvizitu.

Šis įspūdingas reginys – tinkamas finalas turiningai „Stebuklų šalies“ programai, kurią parengė gatvės cirko meno propaguotojai.

Lietuvai festivalyje atstovaus ir daugiau atstovų: patikėti stebuklais vers iliuzijos meno propaguotojas Mantas Wizard, skinantis pergales tarptautiniuose iliuzionistų konkursuose; žemės traukos dėsnius neigs gatvės cirko „Le Artist“ įkūrėjo Viačeslavo Mickevičiaus triukai su vienračiu; pokštus visoje festivalio teritorijoje žada „Skani magija“.

Stebins užsienio artistai

Itin gausios festivalyje dalyvausiančių užsienio cirko artistų pajėgos.

Komandos „ThisSideUp“ akrobatai iš Australijos pristatys kvapą gniaužiantį šou „Controlled Falling Project“ („Kontroliuojamas kritimas“), kuriame stulbinami fiziniai įgūdžiai ir tobulai surepetuoti triukai dera su įtampa ir tempu. Olandų akrobatų „Bencha Theater“ braižas – kitoks, tačiau už poezijos ir lengvumo slypi ilgos treniruotės ir repeticijos.

„Theater Rue Pietonne“ (Vokietija / Prancūzija) su niekuo nesulyginamiems gatvės spektakliams kurti pasitelkė origami meną: į gofruotus vamzdžius įlipus aktoriams, jie pavirsta besirangančiomis būtybėmis. O gatvės cirko trupės „Las Cossas Nostra“ iš Ispanijos nariai Amelija ir Kikis per savo komedinius spektaklius atskleidžia ne tik skirtingiausių cirko žanrų patirtį, bet ir vyrišką bei moterišką žavesį.

Rokenrolo klasikų įkvėptas akrobatas, klounas, šokėjas iš Izraelio Asaf‘n Roll kiekvieną savo pasirodymo aikštelę paverčia per roko koncertą šėlstančiu stadionu, o populiariausias Švedijos gatvės cirkas – akrobatų-žonglierių duetas „Magmanus“ – publiką įtraukia į interaktyvų improvizacijų kupiną pasirodymą. Žaismė ir improvizacija – „lengvoji“ jų šou atributika, mat „Magmanus“ pasirodymų pagrindas yra aukščiausio lygio cirko įgūdžiai.

Bilietai į renginį – „Tiketoje“ (www.tiketa.lt). Galima rinktis patraukliausią variantą iš bilietų, galiojančių penktadienį, šeštadienį (kaina – 17 Lt) arba abi dienas (22 Lt). Bilietas suteiks teisę prireikus palikti renginio teritoriją ir vėl sugrįžti į „Stebuklų šalį“ stebėti pasirodymų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių