Garsioji Pupinė atsivėrė statyboms

Tik teismų pastūmėta Vilniaus miesto taryba patvirtino Pupinės ir Kuzmiškių teritorijų koncepciją. Pusantrų metų nežinioje laikyti sklypų savininkai tikina sulaukę kone išganymo.

Pagaliau padėtas taškas

Po pusantrų metų sostinės taryba ryžosi priimti sprendimą – patvirtino Pupinės ir Kuzmickių vietovės koncepciją. Visa teritorija, nusidriekusi tarp Tarptautinio oro uosto sklypo ir pietinės miesto ribos, abipus Lydos plento, užima 1050 ha plotą.

Ginčai užsitęsė dėl per didelės teritorijos gyvenamajai statybai. Esą prie pat gyvenvietės numatyta naujo lėktuvų pakilimo tako statyba, todėl gyvenvietė, pažeidžiant teisės aktus, patektų į triukšmo zoną.

Pakoregavus koncepciją, gyvenamosios paskirties zona sumažinta 25 ha ir dabar užima 98 ha plotą. Dėl nukirptos gyvenamosios paskirties zonos sumažėjo ir savivaldybės įsipareigojimai: vietoje numatytos vienos mokyklos ir dviejų vaikų darželių statybos dabar reikės statyti vienu darželiu mažiau.

Likusioji dalis palikta plėtoti pramonei bei komercijai. Skaičiuojama, kad ten bus sukurta apie 19 tūkst. naujų darbo vietų. Taip pat tikimasi, kad į teritoriją nusitaikiusios stambios bendrovės, tokios kaip „Audėjas“ arba „Narbutas ir Ko“ savomis lėšomis vietovėje nuties kelius, atves dujas, vandenį, elektrą, kanalizaciją.

„Pagal įstatymą mes negalime reikalauti iš statytojų planuoti ne jiems priklausančių teritorijų, todėl teoriškai darželį ir mokyklą turėtų pastatyti miestas. Bet patvirtinę koncepciją mes, išduodami detaliems planams sąlygas, galėsime statytojams įrašyti tuos reikalavimus. Be koncepcijos vietovėje net detalus planavimas neįmanomas“, - tarybos narius įtikino Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotojas Aurelijus Stapulionis.

Pajudėjo iš mirties taško

Sulaukę politikų sprendimo vietovės sklypų savininkai lengviau atsikvėpė. Kelis kartus piketavę prie savivaldybės Pupinės ir Kuzmickių vietovėse sklypus įsigiję gyventojai jau buvo benuleidžiantys rankas.

„Man toje teritorijoje nuo 2004-ųjų priklauso apie pusę hektaro žemės, bet, kol nepatvirtinta koncepcija, nieko negaliu su ja daryti. Atėjo statybų sunkmetis, priėjome liepto galą, o tarybos sprendimo vis nėra. Vieno iš teritorijos sklypo savininkų prašymu teismas jau įpareigojo savivaldybę klausimą išspręsti. Precedentas jau yra. Reiškia, likę žmonės, laukiantys koncepcijos, taip pat kreipsis į teismus. O kiek galima laukti?“, - vakar dar prieš tarybos posėdį  piktinosi Artūras Monkevičius.

Projektas pasirodė įtartinu

„Vilniaus diena“ primena, kad vietovės koncepcija pradėta rengti 2006 m. lapkritį, tačiau po metų, pasikeitus valdžiai, projektas įstrigo. Mat 2007 m. vasarą ėmus svarstyti koncepciją kilo įtarimų, jog projektas palankus verslininkui Alfredui Putramentui, artimam valdančiosios partijos Tvarka ir teisingumas bičiuliui. Šis dalį vietovės ketinęs užstatyti daugiabučiais namais.

Įžvelgusi galimą korupciją ir vieno verslininko protegavimą opozicija sužlugdė tarybos posėdį. Verslininko protegavimu apkaltintas Tvarkos ir teisingumo partijos narys Audrius Butkevičius atsidūrė etikos sargų akiratyje už tai, kad po posėdžio politikams savo iniciatyva surengė A.Putramentui priklausančio sklypo plėtros pristatymą.

Po pusmečio verslininkui išpardavus dalį sklypų minėtoje teritorijoje sukruto opozicija ir ėmė kaltinti Tvarkos ir teisingumo partiją specialiai vilkinant projekto tvirtinimą. Esą vietovėje panorę įsikurti pramonininkai negali pradėti statybų, kiti, netekę kantrybės, dairosi vietų gamykloms bei biurams kitose Vilniaus vietose. Dėl to miestas esą praranda milžiniškas investicijas, nors į koncepcijos rengimą investavo 112,3 tūkst. litų.

Iniciatyvos ėmėsi ir Pupinėje bei Kuzmiškėse sklypus įsigiję, bet nieko juose negalėję statyti savininkai. Jie šį rudenį apskundė savivaldybę Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Esą tarybai delsiant patvirtinti koncepciją, žemės savininkai patiria materialinius nuostolius.


Šiame straipsnyje: pupynė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių