Gaisrininkai sukilo dėl atlyginimų

Pirmadienį Vilniuje, prie Prezidentūros, grupelė gaisrininkų piketavo prieš atlyginimų mažinimą. Policininkai į piketą susiorganizuoti nespėjo.

Prašo vetuoti įstatymą

Policininkai piketuoti ketina vėliau. Tuo metu Premjeras Andrius Kubilius teigia, jog gaisrininkams ir policininkams atlyginimai nemažėja.

„Galbūt Prezidentas šiandien gali uždėti parašą ir bus vėlu, todėl atėjome piketuoti vieni. Tai tik pradžia. Mūsų alga turėjo kilti pagal infliaciją, o ji buvo 12 proc. Susėdęs naktį Seimas priėmė įstatymą ir bazinį dydį, nuo kurio mums skaičiuojama alga, nustatė mažesnį“, - sako ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Saulius Džiautas.

Bazinis dydis sumažintas 15 Lt. „Departamentai paskaičiavo, kaip padaryti, kad mums atlyginimai nemažėtų, susiveržė diržus maždaug 33 proc., tačiau Seimas naktį sugalvojo tokį akibrokštą ir manome, kad tai yra tikra diktatūra, niekas su mumis nesitaria ir atlyginimų mažinimas yra neįmanomas“, – nacionaliniam transliuotojui sakė S.Džiautas.

Pasak jo, ugniagesio atlyginimas siekia apie 1,5 tūkst. litų į rankas. Gaisrininkai tikisi, kad Prezidentas įstatymą vetuos.

Baiminasi atlyginimų mažėjimo

S.Džiauto teigimu, gaisrininkų atlyginimas turėtų mažėti apie 150 Lt į rankas. „Netiesa, kad alga nemažės dėl to, kad pajamų mokestis sumažėjo. Mums sumažino neapmokestinamą pajamų dydį, už vaikus pinigus nuėmė. Ką mums daryti, juk streikuoti negalime“, – primena pirmininkas.

Streikai statutiniams ugniagesiams draudžiami. „Tačiau nestatutiniai ugniagesiai gauna apie 800 Lt į rankas ir 30 proc. priedus, kuriuos irgi žada jiems nuimti. Jei taip bus pasielgta, jie turi teisę streikuoti“, – sako S.Džiautas. Piketuoti be leidimo gali iki 9 žmonių ir 75 metrai iki pastato.

Pasak S. Džiauto, atlginimų mažinimas ugniagesiams skaudus smūgis. „Tai skaudus smūgis, nes kainos kyla. Praeitais metais dėl infliacijos mes jau 12 proc. netekome perkamosios galios, tad manome, kad tai neteisinga. Nežinia, ar ugniagesių nemažės, jų ir taip trūksta“, – mano jis. Iš viso ugniagesių Lietuvoje yra apie 3 tūkst.

„Jau susiveržėme diržus iki kaklo“, – teigia S.Džiautas, paklaustas, ar nereikėtų prisidėti prie taupymo sunkiu laikotarpiu ir ugniagesiams.

Niekas nenori būti ugniagesiais

Anot ugniagesio gelbėtojo Vaidoto Buizinos, ugniagesiais dėl mažų atlyginimų nori tapti vis mažiau jaunimo.

„Ir taip nėra kam dirbti, niekas nebenori būti ugniagesiais. Manau, sumažinus atlyginimus baigusių aukštąsias ugniagesių tikrai sumažės, jie nepasiliks, o tie, kuriems liko keleri metai iki pensijos, dirbs. Taip kad kitos kartos ugniagesių, kurie būtų tvirti, stiprūs ir gelbėtų Lietuvą, nebeužauginsime“, – įsitikinęs V. Buizina.

Anot jo, nepadėtų ir valdžios pažadas mažinti algas tik metams ar keleriems. „Kas yra laikina, tas yra amžina. Paskui labai sunku, kas buvo atimta laikinai, grąžinti. Be to, mūsų atlyginimas ir taip neatitinka mūsų darbo pobūdžio“, – nacionaliniam transliuotojui tikino V.Buizina.

„Čia nesutaupysi. Jausis, kad atlyginimas sumažėjo. Gal geriau būtų, jei prie piketo būtų prisidėję ir policininkai, bet neišėjo. Vis dėlto tikimės, kad Prezidentas atkreips į mus dėmesį. Juk neitume piketuoti, jei nesitikėtume“, – atviravo ugniagesys gelbėtojas Donatas Lackus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių