Per gaisrą Lukiškių kalėjime nukentėjo 9 kaliniai (papildyta 14.13)

Ketvirtadienio rytą gausios ugniagesių pajėgos skubėjo į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą. Apie 7.30 val. čia kilo gaisras.

8 val. ryto iš kalėjimo teritorijos miesto centre rūko dūmai.

Ruošiamasi evakuoti kalinius. Į Lukiškių kalėjimo teritoriją įvažiavo dešimt greitosios medicinos pagalbos automobilų. Gaisro gesinti suvažiavo labai didelės ugniagesių pajėgos. Kaliniai iš degančios pastato dalies išvesti į vidinį tardymo izoliatoriaus-kalėjimo kiemą. Aplink Lukiškių kalėjimą stiprinama apsauga.

Neoficialiais duomenimis gaisras kilo dėl elektros laidų instaliacinio gedimo.

8.30 val. į kalėjimo teritoriją užtikrinti saugumo atvyko 40 Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų.

8.36 val. Į ligoninę medikai išvežė, naujausiais duomenimis, devynis žmones. Pirma buvo skelbta, kad į ligoninę išvežtas ir Algimantas Vertelka, pravarde „Pinčia“. Jis yra nusikalstamos Panevėžio „tulpinių“ grupuotės vienas vadeivų. A.Vertelka nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

„Tulpinis“ per gaisrą nenukentėjo. Į ligoninę buvo nuvežtas vienas labai į jį panašus asmuo.

Į ligoninę pateko advokato Sergejaus Novikovo nužudymo organizavimu įtariamas Vilniaus laidojimo rūmų direktorius Vitalijus Gasperovičius.

9.46 val. iš vieno korpuso evakuoti 244 žmonės. „ Iš ugniagesių niekas nenukentėjo. Iš viso nukentėjo 8 žmonės. 3 žmones ugniagesiai išgelbėjo, o 5 prireikė medikų pagalbos. Gaisras buvo nedidelis. Užėmė apie dvidešimties kvadratinių metrų teritoriją kalėjimo rūsyje. Kol kas neaišku, kodėl kilo gaisras. Visas 4 aukštų pastatas buvo pilnas dūmų“, - sakė Operacijų vadovas Vytautas Nenartavičius.

10.02 val. „8 žmonės išvežti į ligoninę. 4 kaliniai reanimacijoje, vieno būklė labai sunki. Tarp nukentėjusiųjų darbuotojų nėra. Tarp paguldytų į ligoninę - vienas nuteistasis, kiti - iš tardymo izoliatoriaus. Kai bus patikrintos patalpos, tada bus grąžinti žmonės. Iš viso evakuota 240 žmonių, tačiau jie nebuvo išvežti iš kalėjimo teritorijos, o tik perkelti į kitas patalpas“, - sakė Teisingumo viceministras Gytis Andriulionis.

 

Nukentėjo dėl advokato nužudymo suimtas V.Gasperovičius

Vienas iš nukentėjusiųjų per gaisrą Lukiškių tardymo izoliatoriuje Vilniuje yra advokato ir sostinės tarybos nario nužudymu įtariamas Vitalijus Gasperovičius.

Tai BNS ketvirtadienį patvirtino Lukiškių tardymo izoliatoriaus - kalėjimo direktorius Alvydas Maknickas.

Sunkiais nusikaltimais įtariamam Vilniaus laidojimo namų direktoriui V.Gasperovičiui yra taikomas kardomasis suėmimas, todėl jis, teismo sprendimu, kaip suimtas asmuo, buvo laikomas Lukiškėse.

Suėmimas jam trims mėnesiams buvo pratęstas pernai gruodžio 2 dieną.

Ketvirtadienį po pietų Apeliacinis teismas atmetė suimtojo advokato Sergejaus Chimino skundą dėl jo klientui pratęsto suėmimo, manydamas, kad jis paskirtas pagrįstai.

Advokatas S.Chiminas BNS sakė, kad jo klientas dabar gydomas Vilniaus universiteto Greitosios pagalbos ligoninėje.


Šiame straipsnyje: Lukiškių kalėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

o ne keista

o ne keista portretas
kad nukentėjo vertelka, advokato nužudymu įtariamas ? Ar jie tikrai ,,nukentėjo'' ? Ar tikrai buvo GMP ,,medikai'' ? ") Keistai-pradžioje rašo, jog nukentėjo, GMP išvežtas Vertelka, bet vėliau rašoma, jog ..paklaustas apie vertelką-ar jis nukentėjo, ..nieko neatsakė.....

KAM

KAM portretas
nurodoma, kkurijoje ligoninėje gydomas suimtasis???? negu tai neturi būti paslaptyje nuo visų ???

naujas

naujas portretas
pabėgimo metodas iš kalėjimo ............... manau.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių