Futbolo finalas – baruose ir kavinėse

Senamiestyje ir centre esančiose kavinėse sekmadienio vakarą laisvų vietų nebuvo – kone visus staliukus iš anksto rezervavo futbolo aistruoliai.

Rungtynes stebėjo viešai

Sekmadienio vakarą Kauno Senamiestį užliejo futbolo aistruoliai. Nebuvo nė vieno tuščio baro ar kavinės, demonstravusios svarbiausias čempionato rungtynes per ekraną. Vietas daugelis aistruolių, planavusių futbolą stebėti viešoje vietoje, rezervavo iš anksto. Rotušės aikštėje minia prie ekrano buvo susispaudusi kaip žiūrovai prie scenos per koncertą.

"Visiškai kitoks jausmas stebėti varžybas su draugais ir dar sirgalių apsuptyje," – kalbėjo studentas Mindaugas. Jo bičiulis Donatas pridūrė, kad žiūrint futbolą tokioje aplinkoje emocijos liejasi per kraštus ir tai yra savotiška pramoga.

Kartu su šeima ir draugais lauko kavinėje vakarą praleidusi Danguolė po varžybų negalėjo apsispręsti, ką stebėti buvo įdomiau: vaizdą ekrane ar sirgalių aistras.
Daugelis kauniečių stebėti finalo varžybų ėjo pasipuošę mėgiamos komandos spalvų marškinėliais, kai kurie atsinešė ir specialių garsą skleidžiančių priemonių.

Susirinko tūkstančiai

Apie 21 valandą Vilniaus gatvėje ir Rotušės aikštėje esančiuose baruose bei kavinėse laisvų vietų nebuvo. Prie kai kurių kavinių durų budėjo apsaugos darbuotojai, kiekvieno įeinančiojo teiravęsi, ar šie rezervavo staliukus iš anksto.

"Atsiprašome, bet viduje laisvų vietų nėra. Žinote, šįvakar futbolas..." - maloniai atsiprašė kavinės "Pas Stanley" darbuotoja ir pasiūlė išsirinkti staliuką lauke.

Kavinės "Skliautas" bendraturtis Ąžuolas Gaižutis pripažino, kad sekmadienio vakaras buvo itin sėkmingas: "Viršijo visus mūsų lūkesčius. Prie staliukų ir aplink buvo susirinkę apie 800 žmonių, tiek tikrai nesitikėjome".

A.Gaižutis pastebi, kad tik prasidėjus čempionatui lankytojų buvo mažiau. Verslininkas daro išvadą, kad daugelį varžybų kauniečiai stebėjo namuose, o į kavines išsirengė tik per finalą arba kai žaidė jų mėgstama rinktinė.

"Kartais dieną susirinkdavo daugiau žmonių negu vakarais, daug kas priklausė nuo to, kuri komanda žaidžia", - vertino situaciją A.Gaižutis.

Prie Nemuno amfiteatre futbolo spektaklį pasiūlęs viešbučio "Daugirdas" savininkas Vytautas Gustas sekmadienio vakarą lankytojų taip pat nepritrūko.

"Buvo gal kokie 900 žmonių, abu sektoriai užpildyti, - skaičiavo V.Gustas. – Vakaras buvo sėkmingas".

Apyvartos išaugo kartais

Varžybas demonstravusių kavinių šeimininkai sutaria: alus ir futbolas neatsiejami dalykai.

"Ypač karštą vakarą, kai oro temperatūra siekia 30 laipsnių, - patikslina V.Gustas. – Nors ekranas įrengtas prie upės ir kartais padvelkdavo vėjelis, vis dėlto gaivintis reikėjo ir gėrimais".

Jis skaičiuoja, kad kas dešimtas žmogus iš maždaug 900 svečių vartojo kokį nors gėrimą: alų, vandenį ar vaisvandenius. "Daugirdo" apyvarta šį sekmadienį padidėjo tris kartus, palyginti su įprasto savaitgalio sekmadieniu.

"Skliauto" bendraturtis A.Gaižutis sekmadienio uždarbio dar nespėjo suskaičiuoti, tačiau neabejoja, kad apyvarta šoktelėjo pastebimai.

"Žmonės rinkosi alų ir įvairius užkandžius, tinkančius prie šio gėrimo", - pagrindinį vakaro patiekalą nurodė A.Gaižutis.

Jis stebėjosi, kad toks didelis būrys kauniečių neliko abejingi futbolui. Esą dar nė per vieną futbolo čempionatą tokio susidomėjimo nebuvo. A.Gaižučio vertinimu, palaikymo netrūko abiem komandoms, nors iš pažiūros oranžinės spalvos buvo daugiau.

"Gal tik dėl to, kad ši spalva labiau išsiskiria", - svarstė verslininkas.

V.Gustas atkreipia dėmesį, kad finalo varžybas stebėjo ne tik vyrai, bet ir didelis būrys moterų, vyresnio amžiaus žmonių.


Šiame straipsnyje: pasaulio futbolo čempionatas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • S. Šliažas: patirtas smurtas randus palieka ilgam
  S. Šliažas: patirtas smurtas randus palieka ilgam

  Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuotoje visuomenės sąmoningumo didinimo akcijoje „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ dalyvauja ir su centro psichologe Dovile Bubniene kalbasi Sigitas Šliažas, Kauno miesto savivaldybės adm...

 • Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis
  Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis

  Kauno rajono savivaldybė trečiadienį Jonučiuose oficialiai atidarė vaikų darželį, kuriame įsikūrė šešios ikimokyklinio ugdymo grupės. ...

  4
 • Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros
  Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros

  Prieš kelerius metus Panemunėje įrengta žiedinė sankryža kelia pavojų. Važiuojantys automobiliai nuolat kliudo šaligatvį, kuriuo į mokyklą keliauja būrys vaikų. ...

  2
 • ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų
  ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų

  Nors nekilnojamojo turto ekspertai ir įvairių organizacijų, institucijų atstovai viešumoje nepritaria Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui į Kauną, bet miesto valdžia viliasi, kad ŽŪM ir Aplinkos ministerijos galėtų įsikurti Kauno ...

  3
 • Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės
  Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės

  Lietuvos trispalvė Dovydo žvaigždėje – tokia dviejų tautų santykių 25-metį įamžinantis Kaune besimokančios studentės kurtas logotipas jau kitų metų sausį virs pašto ženklu. ...

 • „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?
  „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?

  Kauniečiai laukia nesulaukia, kol ir antrąjį brolį vaiduoklį ištiks toks pats likimas. Pirmojo viešbučio "Respublika" griaučiai jau griaunami. Planuojama, kad "Britanikos" reikalai pajudės galbūt vasarą. ...

  2
 • „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?
  „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?

  Ramesnę dieną įsiklausęs gali girdėti, kaip serijomis lyg kulkosvaidžiai pokši "Respublikos" viešbutį griaunantys ekskavatoriai. Šis garsas girdimas ir nuo kito vaiduoklio – "Britanikos". Čia užsuko ir &q...

  2
 • Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai
  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai

  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – malonūs pokyčiai. Šią žiemą senamiestyje esanti erdvė pasitinka kur kas ryškiau apšviesta. Santakos parke iš viso įrengti 56 modernūs ir taupūs LED šviestuvai. ...

  11
 • Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas
  Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas

  Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kabinete įprastą kasdienį pasitarimą šįryt nutraukė trimitų garsai ir garsus netikėto svečio sveikinimas. Kalėdų Senelio pirmtakas ir Kauno globėjas šventasis Mikalojus didžiųjų metų &scaro...

  3
 • Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis
  Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis

  Gruodžio 6-ąją, Šv.Mikalojaus dieną, Kauno senamiesčio draugija kartu su seserimis benediktinėmis surinko lobį iš vaško lydymo krosnies palei rotušės duris. ...

  1
Daugiau straipsnių