Fortepijono festivalis - pirmąkart ir Vilniuje

Europos kultūros sostinės ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio metams slenkant į pabaigą Vilnių užlies fortepijono muzikos garsai. Lapkričio 7-28 dienomis čia vyks pirmasis Vilniaus fortepijono muzikos festivalis. Jo priešakyje – fortepijono alchemikė Mūza Rubackytė.

Vartai į pasaulį

Festivalio metu Europos klasikos šedevrus atliks garsūs pasaulio muzikantai, daugelis jų Lietuvoje viešės pirmą kartą gyvenime. Šešių koncertų festivalio programoje – trys kaligrafiški rečitaliai, ištaigingi atidarymo ir uždarymo koncertai bei popietė visai šeimai.

„Europa be sienų – tokia festivalio idėja man atrodė patraukliausia“, - vakar surengtos spaudos konferencijos metu kalbėjo festivalio meno vadovė profesorė M.Rubackytė.

Dėl to festivalio metu Filharmonijos didžiojoje scenoje pasirodys ne tik Europos pianistai. Greta atlikėjų iš Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos ir Prancūzijos fortepijono muzikos gerbėjai išvys ir aukščiausios prabos muzikantus iš JAV bei Argentinos.

Pirmajame festivalio koncerte susitiks keturios ryškios tarptautinės klasikos scenos figūros: pianistė M.Rubackytė, violončelininkų elitui priklausantis vengras László Fenyö, JAV smuikininkas Michaelas Ludwigas ir amerikietė dirigentė JoAnn Falletta.

„Paskutiniame festivalio koncerte pasirodys argentinietis pianistas Sergio Tiempo. „Šiemet kaip niekada esame apšviesti Europos prožektorių. Tačiau vien Europos rėmuose užsidaryti nesinori. S.Tiempo pravers Europos vartus į kitas šalis, į pasaulį“, - pasakojo M.Rubackytė.

Pakvietė ir savo auklėtinį

Lapkričio 8-ąją Filharmonijos scena priklausys jaunajai kartai: koncertuos Mstislavo Rostropovičiaus fondo stipendininkai. Publika išgirs pianistų Simo Šakenio, Igno Maknicko, Guodos Indriūnaitės, Kristinos Annamukhamedovos, Agnės Radzevičiūtės ir Grytos Tatolytės atliekamus kūrinius. Koncerto svečias – šešiolikmetis prancūzas Ingmaras Lazaras, kurį M.Rubackytė jau dabar vadina fortepijono virtuozu.

Pirmą kartą Vilniuje viešintis I.Lazaras skambins Frédéricą Choliną ir Mikalojų Konstantiną Čiurlionį.

„I.Lazarą susitikau, kai jis tebuvo devynerių. Kartu dirbome metus – iškart pamačiau, koks jis talentingas. Aš nedėstau vaikams. I.Lazaras buvo vienintelė išimtis mano praktikoje“, - pasakojo M.Rubackytė.

Lygiai taip pat kaip susitikimu su I.Lazaru M.Rubackytė džiaugiasi kitais dviem festivalio dalyviais.

„Tai du man labai brangūs atlikėjai – tarptautinį fortepijono konkursą Utrechte praėjusių metų balandį laimėjęs ukrainietis Vitalijus Pisarenko ir šiuo metu JAV gyvenantis aukščiausio meistriškumo menininkas Andrius Žlabys. Išsirinkti jį iš gausios jaunų pianistų plejados buvo be galo sunku, tačiau A.Žlabio pergalė svarbiame konkurse Klivlande nepaliko jokių abejonių“, - kalbėjo M.Rubackytė.

Pirmas, bet ne paskutinis?

M.Rubackytė džiaugėsi, kad kviečiantis pasaulinio garso menininkus jai neteko verkšlenti dėl sudėtingos ekonominės situacijos. „Galėjau pasakyti, kad siūlome europinius standartus atitinkantį honorarą“, - didžiavosi pianistė.

Festivalio mecenato – „Ūkio banko“ valdybos pirmininkas Gintautas Ugianskis aiškino, kad festivalį bankas parėmė iš meilės menui.

„Be to, yra krūva mano bičiulių, kurie parėmė festivalį, bet nenori to skelbti. Jų dėka galėsime pasikviesti Vakarų Europos žurnalistus ir apmokėti sąskaitas už festivalio reklamą“, - džiaugėsi M.Rubackytė.

Ji viliasi, kad pastarasis Fortepijono festivalis Vilniuje taps tradiciniu ir ilgaamžiu. „Jei manytume, kad jis neturės tęstinumo, nerašytume, kad tai – pirmasis festivalis“, - tikino festivalio vadovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių