„Fluxus ministerijoje“ skambėjo valiūkiškas ir romantiškas džiazas

Kiekvieną penktadienį „Fluxus ministerijoje“ karaliauja džiazas. Tačiau praėjusį penktadienį jis buvo kitoks: šiek tiek subtilus, truputėlį valiūkiškas, emocingas ir gal net romantiškas.

Neįtikėtina klausytojų tyla,  įsimylėjėlių bučiniai besiklausant koncerto leido suprasti, jog tai kažkas daugiau nei muzika.

Prieš kelis metus Olandijoje, studijų metu susitikę džiazistai: Steve Willem Zwanink, Jelle van Giel ir  Leonardas Pilkauskas, tikriausiai nė neįsivaizdavo, kad kada susiburs į grupę, o jos muzika taip sužavės „Fluxus ministerijos“ klausytojus, kurie, beje, žino, kas yra geras džiazas.

„Labai džiaugiuosi, jog atradome tokią, menui atvirą erdvę. Džiazas yra labai išlaisvinanti ir atpalaiduojanti muzika, todėl kai jis skamba tarp tokių fluksiškų sienų, jo vertė išauga kelis kartus“, - komplimentų atmosferai negailėjo L.Pilkauskas.

Saksofonistas, aranžuotojas, kompozitorius yra vienas perspektyviausių šių dienų instrumentalistų. Baigęs keturių metų studijas Olandijoje tapo Karališkosios konservatorijos (Hagoje) bakalaurantu ir buvo pakviestas tęsti studijas magistratūroje Amsterdamo konservatorijoje.

„Kai groju, nematau nieko aplink, tiesiog pasineriu į muziką ir stengiuosi ją atskleisti žiūrovams“, - sakė saksofonistas.

Išlavintas mąstymas ir įvairiapusiškas, beveik renesansinis intelektualumas, leidžia L. Pilkauskui laisvai jaustis tiek atliekant, tiek kuriant muziką. Muziko maniera primena europietišką džiazo braižą. Tarptautinių studijų patirtis leidžia sėkmingai naudotis ne tik Lietuvos džiazo mokyklos vizitine kortele laikoma GTČ (Ganelino – Tarasovo – Čekasino) technika, bet ir bendra europinius muzikos kontekstus. L. Pilkausko kuriamas džiazas brandus, skamba labai erdviai ir išieškotai. Savo programose Leonardas derina savo autorinę kūrybą su džiazo standartų interpretacijomis. L.Pilkauskas vienodai sėkmingai reiškiasi kaip kompozitorius ir kaip atlikėjas.

Jo kolegos - S. Willem Zwanink ir J. van Giel - taip pat buvo sužavėti aplinka ir publika.

„Mažai esu girdėjęs apie „Fluxus“ judėjimą, bet pamatęs, tuos, kurie čia susirinko, galiu įsivaizduoti, jog tai daugiau nei menas – tai gyvenimo būdas“, - po koncerto, kupinas emocijų kalbėjo kontrabosistas  S. Willem Zwanink.

Gabus kanadietis vos po penkių mėnesių studijų kontraboso instrumento  buvo pakviestas studijuoti bakalauro studijas džiazo muzikoje vienoje prestižiškiausių aukštųjų mokyklų Kanadoje "McGill University" - Montreal mieste. Kontraboso paskaitas lankė pas Guy Boisvert ir Alec Walkington, o taip pat kompoziciją pas Jan Jarczyk ir aranžuotę pas Joe Sullivan. Besimokindamas Montreal miste Steve pastoviai groja "The Upstairs Jazz Bar and Grill", "Grumpy's", "The Yellow Door", "The House of Jazz", "Sala Rossa" ir "Le Divan Orange" džiazo klubuose.

Grupės narys J. van Giel džiaugėsi pagaliau atvykęs į Lietuvą.

„Tenka pakeliauti po pasaulį, tačiau Lietuvoje, kaip matau, publika tikrai myli džiazą“, - sakė jaunasis būgnininkas kilęs iš Flamandų krašto.

Šis perkusistas turi užsitarnavęs patikimo artisto reputaciją. J.van Giel groja daugelyje ansamblių: Youth Jazz Orchestra, Triple Eight, Civilized Solitude (ft. Kurt Van Herck), The Royal Roost, CuJazz Ensemble, Special Afro Crème Connection Antwerp, Sofie Dykmans Group, El Creme Glace Ques, Transpiradansa.


Šiame straipsnyje: fluxus ministerija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių