Energetikos ir technikos muziejus suprantamas net vaikams

Kiekvienas vilnietis žino pastatą Neries krantinėje, ant kurio stogo stovi moteris, laikanti žibintą. Tai Aušrinė - pirmosios Vilniaus elektrinės simbolis. Nuo šiol į šį pastatą susipažinti su paslaptingu energijos ir technologijos pasauliu, kviečiami ir suaugusieji, ir vaikai.

Lietuvos energetikos muziejus pertvarkomas į Lietuvos technikos muziejų. Penktadienį 18 val. muziejuje vyks pertvarko projekto pristatymas, kuriame  Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas, miesto Tarybos nariai, bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai" vadovai, energetikos specialistai, technikos muziejaus idėjos kūrėjai ir plėtotojai.

Naujajame muziejuje atnaujinta ir gerokai išplėsta energetikos ekspozicija, be to, papildomai atidarytos pramonės, transporto ekspozicijos ir speciali technikos mokslo ekspozicija vaikams.

Pramonės ekspozicija kviečia pažvelgti, kaip per 200 metų visuotinė industrializacija pakeitė miesto veidą. Transporto ekspozicija supažindina su automobilio raida, Vilniaus viešojo transporto istorija.

Vaikų ekspozicija išsiskiria tuo, kad visus eksponatus galima liesti rankomis. Čia nemažai žaidybinių elementų. Siekiama, kad ji skatintų vaikų kūrybiškumą, norą pažinti bei mokytis.

Po rekonstrukcijos senoji pastato architektūra įgijo modernių bruožų. 2007 metais ant pastato stogo įrengta vėjo-saulės jėgainė pristatys visuomenei vėjo ir saulės energijos rūšis, naujas technologijas šioje srityje. Be to, jėgainė padės muziejui kartu parūpins elektros energijos poreikį.


Artimiausiu metu numatoma plėsti muziejaus veiklą, sustiprinti mokslinę ir tiriamąją sritis.  Tarp ateities uždavinių - sukurti apžvalgos aikštelę „Vilniaus akis", ties muziejumi įrengti prieplauką.

Muziejaus projektas remiamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis (paramos suma - 10,9 mln. litų), be to, Vilniaus miesto savivaldybė projektavimui bei rekonstrukcijai skyrė 2 mln. litų.

„Lietuva išsaugojo istoriškai įdomų ir svarbų industrinį technikos objektą. Nedidelis, daugeliui dar nežinomas ir neaplankytas muziejus po rekonstrukcijos išsiplėtė nuo 800 kv. m iki 5230 kv. m. Norisi tikėti, kad nuo šiol muziejus bus patrauklus ne tik technika besidomintiems vilniečiams ir miesto svečiams, bet ir vaikams, jaunimui ir šeimoms", - sakė Vilniaus meras Juozas Imbrasas.

Pasak Vilniaus mero, didžiausias muziejaus pasididžiavimas vis dėlto yra pats elektrinės pastatas bei autentiška, dar neseniai veikusios elektrinės įranga.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių