E.Mejerio nužudymas: siųsti pagalbos nebuvo pagrindo?

Trečiadienį Seimo teisės ir teisėtvarkos komitete buvo aiškinamasi, ar Bendrasis pagalbos centras (BPC) padarė viską, kai Vilniuje žudikų užpultas verslininkas Ernestas Mejeris bandė prisišaukti pagalbą. Centro vadovas tikina, kad taip.

Praėjusią savaitę portalas pranešė gavęs vilniečio laišką, kuriame teigiama, kad kai verslininkas grūmėsi su plėšiku, atsiliepęs budėtojas tai girdėjo, bet nesiėmė jokių veiksmų.

Po šios publikacijos BPC veikla susidomėjo Seimo teisės ir teisėsaugos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, pareikalavęs, kad Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis nedelsiant atliktų tarnybinį patikrinimą ir išsiaiškintų, ar verslininko Ernesto Mejerio nužudymo byloje buvo padaryta viskas, kad jam laiku būtų suteikta reikiama pagalba.

Padarė, ką galėjo

„BPC padarė viską, ką galėjo ir kiek atitinka tvarką. Pirminiame pranešime nebuvo gauta informacijos apie jokius sužalotus žmones, todėl kartu su policija nebuvo siunčiama greitoji pagalba. Galiu tik patvirtinti, kad nedelsiant po gauto (E.Mejerio - red. past.) pranešimo apie įvykį buvo informuota policija“, - po posėdžio komitete žurnalistams teigė BPC direktorius Artūras Kedavičius.

Anot jo, nebuvo pagrindo siųsti greitosios pagalbos, nes skambučio metu, informacijos gavimo metu nebuvo jokios informacijos apie sužalojimus.

„Negalima nuspėti, kada reikia, kada nereikia greitosios pagalbos įvykio vietoje, jeigu nėra kokios nors informacijos apie būtinybę. Kai Vilniuje per parą yra apie 500 įvykių, kur vyksta policijos ekipažai. Greitoji pagalba vien savo įvykių turi apie 250. Nėra įmanoma jai fiziškai dar ir visur vykti kartu su policija, ypač kai nėra informacijos apie sužalojimus“, - sakė BPC vadovas.

Vistiek nebebūtų spėję

Vidaus reikalų viceministras Stanislovas Liutkevičius priminė, kad BPC 7.2 punktas numato, jog operatorius, gavęs pranešimą apie įvykį, turi informuoti visas reikiamas tarnybas.

„Šiuo atveju klausimas toks – ar turėjo būti informuota greitoji pagalba pagal gautą pranešimą. Ar buvo indikatorių, kad reikėtų greitąją pagalbą siųsti? Pirminė informacija rodo, kad tokių indikatorių nebuvo. Tačiau galutinai į šį klausimą atsakys Vidaus reikalų ministerijos generalinio inspektoriaus atliekamas tyrimas“, - sakė viceministras.

S.Liutkevičiaus teigimu, operatorius, gavęs informaciją apie įvykį, pranešė policijai ir į įvykio vietą nedelsiant išvyko policijos ekipažas. „Turiu pasakyti, kad įvykis buvo maždaug už 10 kilometrų nuo komisariato, soduose. Policija atvyko maždaug per 10 minučių, tai yra netgi greičiau, nei numato mūsų instrukcijos. Įvykio vietoje atsidūręs policininkas iškvietė greitąją pagalbą, kuri atvyko, jeigu neklystu, 20.29 val., kai pats įvykis įvyko apie 20.06 val.“, - teigė viceministras.

S.Liutkevičiaus pastebėjo, kad žmogus mirė per tris minutes. „Pagal tą situaciją, žmogus (E.Mejeris – red.past.) jau kalbėjo telefonu su BPC jau tuomet, kai, vaizdžiai tariant, peilis jam buvo iškeltas virš galvos. Ir jis mirė per tris minutes po pasikėsinimo. Tad jau nieko nebebuvo galima padaryti“, - sakė viceministras.

„Netgi jeigu greitoji pagalba atvyktų kartu su policijos ekipažu, vistiek jau nebebūtų suspėta išgelbėti žmogaus“, - aiškino Vidaus reikalų ministerijos atstovas.

Užpuolimas - ne indikatorius?

Nors S.Liutkevičius teigia, kad nužudymo vakarą į įvykio skubėję policijos pareigūnai nematė priežasties kviesti greitąją pagalbą, jo žodžiais galima suabejoti.

Dar praėjusią savaitę kalbėdamas portalui Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis sakė, jog gavus signalą iš BPC, policijoje buvo užpildyta kortelė, kurioje surašytos visos žinomos aplinkybės, tarp kurių ir tai, jog skambinusysis daugiau informacijos nesuteikė, nes jį užpuolė.   

“Bendrasis pagalbos centras iškart perdavė informaciją policijai. Buvo gauta kortelė, išsiųsta mašina. Pagalbos prašyme buvo nurodyta, kad pranešėjas pasakė, kad į namą pateko vagys, daugiau informacijos nesuteikė, nes jį užpuolė”, - portalui kalbėjo  R.Palaitis.

Ar faktas, jog žmogus turėjo padėti telefono ragelį, nes buvo užpultas, nėra pagrindas manyti, kad jo gyvybei gresia pavojus? 

Stasys Šedbaras: klausimų dar liko

Gavome pirminę informaciją, komiteto nariai turėjo klausimų pareigūnams, bet jų liko dar. Išvada tokia - prašyti Vidaus reikalų ministerijos, kad generalinis inspektorius atliktų tarnybinį patikrinimą ir pateiktų mums savo išvadas.

Pirminė informacija lyg ir rodo, kad viskas buvo atlikta pakankamai operatyviai. Tačiau reikalingas tyrimas, ar nebuvo kitokių problemų, pavyzdžiui, dėl susikalbėjimo tarp specialiųjų  žinybų, kai jos gauna informaciją apie įvykį. Atvykimas į įvykio vietą buvo pakankamai greitai. Tačiau iš turimos medžiagos nesimato, ar buvo pakankamai informacijos, kad būtų nusiųsta greitoji pagalba į įvykio vietą. Tikimės, kad tarnybinis patikrinimas į šį klausimą atsakys.


Šiame straipsnyje: mejeris

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių