E.Lementausko suimti neleido

Į Seimą kandidatuojantis buvęs Vilniaus miesto vicemeras, "Tvarkos ir teisingumo" partijos narys Evaldas Lementauskas konservatoriui Vidui Urbonavičiui iš viso siūlė apie pusę milijono litų kyšių.

Tai rodo Generalinės prokuratūros medžiaga, pateikta Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

Prokurorai VRK prašė leisti kandidatą į Seimo narius E.Lementauską patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Tačiau pirmadienį VRK nedavė leidimo suimti šio kandidato. Kitas kardomąsias priemones taikyti leista.

VRK gautame dokumente rašoma, kad šiam kandidatui pateikti įtarimai dėl papirkimo. Jame nurodyti keli epizodai, kuriuose E.Lementauskas esą siūlė kyšius Vilniaus savivaldybės tarybos nariui V.Urbonavičiui, o per vieną susitikimą pastarojo bute, vonios kambaryje, paliko 50 tūkst. litų.

Bylos duomenimis, E.Lementauskas pernai lapkričio 10 d. apie 19 val. kavinėje "Livlounge" Vilniuje prašė opozicijoje esančio V.Urbonavičiaus palaikyti valdančiosios daugumos sprendimus ir už tai siūlė nurodyti pageidaujamą kainą pinigais ar kitais galimais tarybos sprendimais, naudingais Tėvynės sąjungos frakcijai sostinės taryboje.

Per kitą susitikimą toje pačioje kavinėje lapkričio 30 d. politikas siūlė neįvardyto dydžio kyšį V.Urbonavičiui už tai, kad savivaldybės taryboje iškėlus nepasitikėjimo meru Juozu Imbrasu klausimą, V.Urbonavičius balsuotų prieš nepasitikėjimą. Tuometinis vicemeras prašė konservatoriaus nurodyti kyšio dydį, žadėdamas pusę kainos sumokėti iki galimos interpeliacijos, o kitą pusę - po to, jei interpeliacija nepavyktų.

"Tęsdamas nusikalstamą veiką, susitikimų, vykusių 2007 m. gruodžio 3 d. ir 11 d. savivaldybės patalpose tarnybiniame kabinete E.Lementauskas už tai, kad taryboje iškėlus nepasitikėjimo J.Imbrasu klausimą, V.Urbonavičius balsuotų prieš, pasiūlė 140 tūkst. litų kyšį, o po interpeliacijos - dar 140 tūkst. litų, jei interpeliacija nepavyktų", - rašoma prokurorų pateiktame rašte.

Šių metų kovo 15 d. savivaldybės patalpose E.Lementauskas V.Urbonavičiui siūlė vicemero postą ir 19 tūkst. litų kyšį už tai, kad šis palaikytų valdančiosios daugumos Vilniaus m. savivaldybės taryboje sprendimus.

Kandidatas į Seimo narius taip pat įtariamas tuo, kad balandžio 17 d. stiliaus ir pramogų centro "Europa" kavinėje "Fortas" E.Lementauskas siūlė V.Urbonavičiui neįvardyto dydžio kyšį už tai, kad iškėlus interpeliaciją jam, vicemerui, opozicijos atstovas balsuotų prieš.

Balandžio 19 d. V.Urbonavičiaus bute už ankstesnį veiksmą pažadėjo duoti 200 tūkst. litų kyšį. Dalį jo - 50 tūkst. litų - tuometinis vicemeras teigė galįs duoti iškart. Likusius pinigus jis žadėjo perduoti praėjus savaitei po nepavykusios interpeliacijos.

"Vykdydamas šį pažadą E.Lementauskas apie 18 val. V.Urbonavičiaus bute, vonios kambaryje, paliko pastarajam skirto kyšio dalį - 50 tūkst. litų", - rašoma prokurorų medžiagoje.

Šių metų balandžio 25 d. teismo sprendimu E.Lementauskas buvo suimtas mėnesiui, o šiam terminui pasibaigus suėmimas pratęstas dar mėnesiui.

Birželio 20 d. politikas išėjo į laisvę. Jam skirtas pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

E.Lementausko pavardė įrašyta partijos "Tvarka ir teisingumas" kandidatų į Seimą sąraše.

Byloje dėl galimo kyšininkavimo Vilniaus savivaldybėje minimos dar dviejų politikų - taip pat "Tvarkos ir teisingumo" partijos narių - Gintaro Kazako ir tarybos nario Algirdo Butkevičiaus pavardės. Šios partijos atstovas yra ir miesto meras Juozas Imbrasas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių