Elektroniniu bilietu Kaune bus galima sumokėti ir už bendrakeleivį (papildyta)

Nuo pirmadienio naudojantis elektroniniu bilietu Kauno viešajame transporte bus galima sumokėti už vienkartinę ne tik savo, bet ir bendrakeleivio kelionę.

Kur rasti informacijos?

Norint papildyti kortelę vienkartiniais e. bilietais, reikia ją paduoti pardavėjui, nurodyti sumą, kuria norima papildyti (ne mažiau kaip 0,36 lito ir ne daugiau kaip 230 litų) bei asmeniui taikomos lengvatos viešajam transportui dydį (be nuolaidos, 50 proc. nuolaida arba 80 proc. nuolaida).

Apie tai, kaip naudotis transporto priemonėse esančiais komposteriais, keleiviai sužinos perskaitę nesudėtingą e. bilieto kortelės atmintinę keleiviui, kurios skaitmeninę versiją šiuo metu galima atsisiųsti iš Kauno viešojo transporto tinklapio www.kvt.lt, o popierinės kopijos vėliau bus nemokamai dalinamos e. bilieto platinimo vietose. Supaprastintas keleiviams skirtas instrukcijas galima rasti ir visuose autobusuose bei troleibusuose.

Būtina aktyvuoti bilietą

E. bilieto sistema nuo rugpjūčio 16 d. bus pažangesnė ir todėl, kad 3 ir 7 dienų bei 3 mėnesių (92 dienų) terminuotasis e. bilietas pradės galioti tik nuo tos dienos, kai keleivis jį aktyvuos transporto priemonėje. E. bilietas galios fiksuotą dienų skaičių iki paskutinės dienos 24 val.

Iki šiol terminuotasis e. bilietas galiodavo nuo e. bilieto įsigijimo (papildymo) dienos fiksuotą dienų skaičių.

Tai reiškia, kad 3 ir 7 dienų bei 3 mėnesių (92 dienų) terminuotuosius e. bilietus bus galima įsigyti anksčiau, bet jie pradės galioti nuo aktyvavimo transporto priemonėje dienos.

Terminuotieji 3 dienų, 7 dienų ir 3 mėnesių e. bilietai aktyvuojami vieną kartą ir galioja nuo aktyvavimo dienos. Su šiais e. bilietais galima važiuoti tiek miesto autobusais tiek troleibusais visomis dienomis, kuriomis galioja aktyvuotas e. bilietas, neribojant važiavimų skaičiaus.

Svarbu, kad keleivis nepamirštų aktyvuoti e. bilieto, nes priešingu atveju bus laikoma, kad e. bilietas negalioja ir keleivis važiuoja be bilieto. Aktyvuoti reikės tik po rugpjūčio 16 dienos įsigytus 3 dienų, 7 dienų ir 3 mėnesių (92 dienų)  e. bilietus.

Kas nesikeičia?

Nuo rugpjūčio 16 d. įsigaliosiančios naudojimosi e. bilietu naujovės nepalies tik vienos rūšies e. bilietų. Vieno mėnesio terminuotasis e. bilietas, kaip ir anksčiau, galioja kalendorinį mėnesį nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos.

Jei vieno mėnesio terminuotąjį e. bilietą keleivis pirks iki einamojo mėnesio 14 dienos, jis galios tik tą mėnesį. Jei vieno mėnesio e. bilietas bus perkamas po einamojo mėnesio 14 dienos, jis galios nuo kito mėnesio pirmos iki paskutinės dienos. Šios rūšies e. bilieto nereikia aktyvuoti transporto priemonėje.

Keleivių patogumui vis dar galios ir vienkartiniai popieriniai bilietai, nors ateityje planuojama jų visiškai atsisakyti, paliekant  galimybę atsiskaityti už važiavimą pas transporto priemonės vairuotoją. Kol kas nesikeičia ir visų rūšių e. bilietų kainos.

Numatoma atsisakyti popierinių bilietų

E. bilieto kortelę galima papildyti visose prekybos vietose, pažymėtose Kauno viešojo transporto ženklu arba internetu www.kvt.lt.

Nuo rugpjūčio 16 dienos papildžius e. bilieto kortelės sąskaitą ar įsigijus terminuotąjį e-bilietą internetu, per 72 valandas informaciją apie atliktą mokėjimą reikės įrašyti ir į savo turimą kortelę arčiausiai vairuotojo kabinos esančiu autobuso arba troleibuso komposteriu.

Rugpjūčio 16 d. naujo tipo e. bilietus bus galima įsigyti „Lietuvos spaudos“ ir „Kauno spaudos“ kioskuose. Kiti e. bilietų platinimo taškai, parduotuvės, priklausiančios prekybos tinklams „Maxima“ ir „Šilas“, e. bilietais dėl techninių kliūčių laikinai neprekiaus. 

Ateityje numatoma visiškai atsisakyti vienkartinių popierinių bilietų, todėl bendrovės „Autrolis“ ir „Kauno autobusai“ ragina keleivius naudotis tik e. bilieto kortele ir taip prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Ateityje numatomos naujos e. bilietų rūšys, pavyzdžiui, “protingas“ vienkartinis e. bilietas, kuriuo keleivis galėtų naudotis nustatytą laiko tarpą, o tame laiko tarpe visi keleivio atlikti persėdimai į kitų maršrutų autobusus ir troleibusus jam kainuotų žymiai pigiau. 

Šiuo metu Kaune e. bilietais naudojasi apie 60 tūkst. visuomeninio transporto keleivių.NAUJAUSI KOMENTARAI

  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Klausk
    specialisto
  • Diskusijos
  • Orai
  • TV
    programa
  • Pažintys
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Naujienlaiskis
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter

Galerijos

  • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
    Kauniečius šildė maltiečių sriuba

    Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

  • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
    Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

    Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

  • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
    Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

    Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

    2
  • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
    „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

    Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

    12
  • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
    A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

    Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

    5
  • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
    Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

    Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

    2
  • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
    Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

    Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

  • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
    Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

    Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

    2
  • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
    Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

    Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

    1
  • Kaune – antroji „H&M“ banga
    Kaune – antroji „H&M“ banga

    Šeštadienį į Kauną drabužių parduotuvė „H&M“ žengė antra koja. Šis žingsnis sulaukė ne ką mažesnio kauniečių susidomėjimo. Parduotuvės atidarymas teikia džiaugsmo ir  „H&M” darbuotojams...

    6
Daugiau straipsnių