Elektroniniu bilietu Kaune bus galima sumokėti ir už bendrakeleivį (papildyta)

Nuo pirmadienio naudojantis elektroniniu bilietu Kauno viešajame transporte bus galima sumokėti už vienkartinę ne tik savo, bet ir bendrakeleivio kelionę.

Kur rasti informacijos?

Norint papildyti kortelę vienkartiniais e. bilietais, reikia ją paduoti pardavėjui, nurodyti sumą, kuria norima papildyti (ne mažiau kaip 0,36 lito ir ne daugiau kaip 230 litų) bei asmeniui taikomos lengvatos viešajam transportui dydį (be nuolaidos, 50 proc. nuolaida arba 80 proc. nuolaida).

Apie tai, kaip naudotis transporto priemonėse esančiais komposteriais, keleiviai sužinos perskaitę nesudėtingą e. bilieto kortelės atmintinę keleiviui, kurios skaitmeninę versiją šiuo metu galima atsisiųsti iš Kauno viešojo transporto tinklapio www.kvt.lt, o popierinės kopijos vėliau bus nemokamai dalinamos e. bilieto platinimo vietose. Supaprastintas keleiviams skirtas instrukcijas galima rasti ir visuose autobusuose bei troleibusuose.

Būtina aktyvuoti bilietą

E. bilieto sistema nuo rugpjūčio 16 d. bus pažangesnė ir todėl, kad 3 ir 7 dienų bei 3 mėnesių (92 dienų) terminuotasis e. bilietas pradės galioti tik nuo tos dienos, kai keleivis jį aktyvuos transporto priemonėje. E. bilietas galios fiksuotą dienų skaičių iki paskutinės dienos 24 val.

Iki šiol terminuotasis e. bilietas galiodavo nuo e. bilieto įsigijimo (papildymo) dienos fiksuotą dienų skaičių.

Tai reiškia, kad 3 ir 7 dienų bei 3 mėnesių (92 dienų) terminuotuosius e. bilietus bus galima įsigyti anksčiau, bet jie pradės galioti nuo aktyvavimo transporto priemonėje dienos.

Terminuotieji 3 dienų, 7 dienų ir 3 mėnesių e. bilietai aktyvuojami vieną kartą ir galioja nuo aktyvavimo dienos. Su šiais e. bilietais galima važiuoti tiek miesto autobusais tiek troleibusais visomis dienomis, kuriomis galioja aktyvuotas e. bilietas, neribojant važiavimų skaičiaus.

Svarbu, kad keleivis nepamirštų aktyvuoti e. bilieto, nes priešingu atveju bus laikoma, kad e. bilietas negalioja ir keleivis važiuoja be bilieto. Aktyvuoti reikės tik po rugpjūčio 16 dienos įsigytus 3 dienų, 7 dienų ir 3 mėnesių (92 dienų)  e. bilietus.

Kas nesikeičia?

Nuo rugpjūčio 16 d. įsigaliosiančios naudojimosi e. bilietu naujovės nepalies tik vienos rūšies e. bilietų. Vieno mėnesio terminuotasis e. bilietas, kaip ir anksčiau, galioja kalendorinį mėnesį nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos.

Jei vieno mėnesio terminuotąjį e. bilietą keleivis pirks iki einamojo mėnesio 14 dienos, jis galios tik tą mėnesį. Jei vieno mėnesio e. bilietas bus perkamas po einamojo mėnesio 14 dienos, jis galios nuo kito mėnesio pirmos iki paskutinės dienos. Šios rūšies e. bilieto nereikia aktyvuoti transporto priemonėje.

Keleivių patogumui vis dar galios ir vienkartiniai popieriniai bilietai, nors ateityje planuojama jų visiškai atsisakyti, paliekant  galimybę atsiskaityti už važiavimą pas transporto priemonės vairuotoją. Kol kas nesikeičia ir visų rūšių e. bilietų kainos.

Numatoma atsisakyti popierinių bilietų

E. bilieto kortelę galima papildyti visose prekybos vietose, pažymėtose Kauno viešojo transporto ženklu arba internetu www.kvt.lt.

Nuo rugpjūčio 16 dienos papildžius e. bilieto kortelės sąskaitą ar įsigijus terminuotąjį e-bilietą internetu, per 72 valandas informaciją apie atliktą mokėjimą reikės įrašyti ir į savo turimą kortelę arčiausiai vairuotojo kabinos esančiu autobuso arba troleibuso komposteriu.

Rugpjūčio 16 d. naujo tipo e. bilietus bus galima įsigyti „Lietuvos spaudos“ ir „Kauno spaudos“ kioskuose. Kiti e. bilietų platinimo taškai, parduotuvės, priklausiančios prekybos tinklams „Maxima“ ir „Šilas“, e. bilietais dėl techninių kliūčių laikinai neprekiaus. 

Ateityje numatoma visiškai atsisakyti vienkartinių popierinių bilietų, todėl bendrovės „Autrolis“ ir „Kauno autobusai“ ragina keleivius naudotis tik e. bilieto kortele ir taip prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Ateityje numatomos naujos e. bilietų rūšys, pavyzdžiui, “protingas“ vienkartinis e. bilietas, kuriuo keleivis galėtų naudotis nustatytą laiko tarpą, o tame laiko tarpe visi keleivio atlikti persėdimai į kitų maršrutų autobusus ir troleibusus jam kainuotų žymiai pigiau. 

Šiuo metu Kaune e. bilietais naudojasi apie 60 tūkst. visuomeninio transporto keleivių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ekspertai nepritaria sprendimui Kauno rotušės aikštėje statyti J. Vileišio paminklą
  Ekspertai nepritaria sprendimui Kauno rotušės aikštėje statyti J. Vileišio paminklą

  Architektūros, urbanistikos ir skulptūros ekspertai nepritaria Kauno savivaldybės norui Rotušės aikštėje statyti paminklą burmistrui Jonui Vileišiui ir siūlo jį įkurdinti Laisvės alėjoje. ...

  1
 • V. Uspaskichas užsimojo keisti Darbo partijos pirmininką, vadovaus naujam judėjimui
  V. Uspaskichas užsimojo keisti Darbo partijos pirmininką, vadovaus naujam judėjimui

  Europarlamentaras, „Darbo partijos“ įkūrėjas Viktoras Uspaskichas ruošiasi kurti naują asociaciją. Jo teigimu, ji galėtų vadintis „Už vieningą ir sveiką Europą“ ir teigia, kad tai nebus politinė organizacija. ...

  14
 • Džiazo mylėtojų dangus negailėjo
  Džiazo mylėtojų dangus negailėjo

  Didžiausia džiazo fiesta šalyje "Kaunas Jazz" kauniečius ir miesto svečius šeštadienį kvietė į daugybę nemokamų renginių, miesto centrą, senamiestį ir kitas erdves pavertusių muzikos nusileidimo takais. ...

  1
 • Salvėmis atidarytas fortų sezonas
  Salvėmis atidarytas fortų sezonas

  Asociacijos "Kauno tvirtovė" sezono atidarymas VI forte – su grikių koše, patrankų salvėmis ir vaidinimu apie kareivį, apgavusį mirtį. ...

  3
 • Šeštadienį kauniečiai neskubėjo deklaruoti pajamų
  Šeštadienį kauniečiai neskubėjo deklaruoti pajamų

  Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskutinės minutės pasiūlymu šeštadienį deklaruoti pajamas, susigundė negausus būrelis kauniečių. ...

  2
 • Nesumokėti mokesčiai – nesvarbu?
  Nesumokėti mokesčiai – nesvarbu?

  Kas taps Kauno socialdemokratų lyderiu: sporto centro vadovas Giedrius Bielskus ar verslininkas Židrūnas Garšva. Pastarojo bendrovė "Dextera" valstybei yra skolinga daugiau nei 660 tūkst. eurų mokesčių. ...

  40
 • Raudondvario dvare pagerbti medikai
  Raudondvario dvare pagerbti medikai

  Ketvirtadienį Raudondvario dvare paminėta Medicinos darbuotojų diena. Renginys surengtas menų inkubatoriaus salėje, kur praėjusių metų rugsėjį vyko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikų regionų tinklo (SRT) pasitarimas. Kauno rajono savival...

  3
 • Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei
  Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei

  Itin jautriu įrašu savo socialinio tinklalapio "Facebook" paskyroje pasidalijo jauna kaunietė. Skatinimas padėti vargstančiai senjorei akimirksniu sulaukė didelio dėmesio. ...

  34
 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  18
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  21
Daugiau straipsnių