Ekspertai Kaunui iškepė idėjų

Visuomenės veikėjai iš įvairių Europos šalių ir Kauno intelektualai dvi dienas plušo "Miesto idėjų kepyklos" forume, svarstydami, kaip pagerinti Kauno įvaizdį ir suteikti kauniečiams saugumo jausmą.

Gniuždo socialinės problemos

Rengdamiesi Britų tarybos projektui "Kūrybingi miestai", į kurį įtrauktas Kaunas, mūsų miesto šviesuoliai surengė seminarą, po kurio paaiškėjo, kad dvi svarbiausios socialinės problemos yra negatyvus miesto įvaizdis ir saugumo jausmo trūkumas.

Apsiginklavę idėjomis 14 ekspertų iš skirtingų Europos miestų ir 30 kauniečių dvi dienas pasidaliję į grupeles dirbo forume "Miesto idėjų kepykla", bandydami sugeneruoti geriausius sprendimus šioms problemoms įveikti.

"Kriminogeninė situacija mieste tikrai nėra bloga, bet žmonės bijo išeiti į gatves, nes jiems atrodo, kad vaikščioti yra nesaugu", - Kauno technologijos universiteto Karjeros centro atstovui Nedui Abariui ši situacija atrodo paradoksali.

Jis atkreipia dėmesį į Rotušės aikštę - vakarais ir savaitgaliai greta jos suvažiuoja kauniečiai, bet nelipa iš automobilių, leidžia laiką juose. Specialistų vertinimu, žmonės tarsi ir nori dalyvauti, bet likdami automobilyje atsiriboja nuo viešumo ir taip jaučiasi gerai.

"Bendraudamas asmeniškai gali geriausiai pažinti kaunietį. Kai tik jis atsiduria grupėje, iškart užsisklendžia, stengiasi rodyti mažiau emocijų, tampa pilkas", - N.Abaris įsitikinęs, kad atėjo laikas kauniečiams atsikratyti psichologinių barjerų ir tapti laisvais.

Norvegas: mylėkite save

"Miesto idėjų kepyklos" projekto autoriaus norvego Tedo Matthews nuomone, Kaunas turi daugybę fantastiškų išteklių ir jam nuostabą kelia tai, kad žmonės jais nesinaudoja.

"Toks nuostabus miestas ir tokios tuščios jo gatvės - neįtikėtina, - kalbėjo T.Matthews. - Per dvi dienas spėjau šiek tiek pažinti kauniečius ir jie man atrodo ambicingi, turintys pakankamai energijos žmonės. Pamilau Kauno žmones ir noriu padėti miestui suklestėti".

Antrąkart Kaune viešinčio T.Matthews patarimas kauniečiams - mylėkite save ir savo miestą, nes čia yra puiki vieta gyventi.

"Socialinių inovacijų širdis yra žmonės. Galima pastatyti naujų pastatų, tiltų, įrengti aikščių ir parkų, bet jeigu visais tais dalykais nesinaudos žmonės, miestas nebus gyvas, todėl svarbiausia parodyti kauniečiams, ką jie turi ir ištraukti juos į gatves", - kalbėjo T.Matthews.

Didžiųjų Europos ir Lietuvos miestų kontekste Kaunas, jo vertinimu, užima garbingą vietą. Kaunas turi puikią architektūrą, bet iš esmės mieste didžiausią išspūdį palieka ne pastatai, o žmonės. Dideliu privalumu jis laiko aukštąsias mokyklas Kaune.

"Studentai yra laukiami visuose miestuose, nes jie suteikia gyvybingumo. Kaunui pasisekė, kad čia tiek daug aukštųjų mokyklų", - vertino T.Matthews.

Pasiūlymus įteiks savivaldybei

Tarptautinio forumo dalyvių tikslas - paversti idėjas strategija su konkrečiu veiksmų planu. Parengtus metodinius nurodymus "Miesto idėjų kepyklos" autoriai įteiks Kauno miesto savivaldybei, kuri, kaip tikimasi, atsižvelgdama į pasiūlymus padės miestui tobulėti.

Beje, į forumą pakviesti britų organizacijos "Dizainas prieš nusikalstamumą" (angl. "Design against crime") atstovai pateiks siūlymus, kaip kurti miestiečiams ir svečiams patrauklesnes miesto erdves, nurodys veiksmingus socialinių problemų sprendimo būdus.

Forume dalyvavo 14 kultūros, miesto planavimo ir dizaino ekspertų iš Čekijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Suomijos ir Vengrijos.


Šiame straipsnyje: Laisvės alėja

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno rajone paskelbta javapjūtės pradžia
  Kauno rajone paskelbta javapjūtės pradžia

  Šiandien Bernatonyse (Raudondvario sen.) tradiciniame bendrame bendrovės „Lytagra“ ir Kauno rajono savivaldybės renginyje iškilmingai pradėta javapjūtė. ...

 • Keturkojų karių gretos gausėja
  Keturkojų karių gretos gausėja

  Tarnybiniai šunys jau senokai yra naudojami Lietuvos kariuomenės Karo policijos gretose ir Specialiosiose pajėgose, tačiau Sausumos pajėgų padaliniai jų neturėjo. ...

 • Per pusmetį Kauno mieste ir rajone surinkta 36 mln. pakuočių
  Per pusmetį Kauno mieste ir rajone surinkta 36 mln. pakuočių

  Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos gyventojai į užstato sistemą grąžino beveik 260 milijonų stiklinių ir plastikinių butelių bei metalinių skardinių. Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) d...

 • Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji
  Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji

  Prieš keletą savaičių Miško gatvėje prasidėjęs šaligatvio remontas atskleidė sudėtingą ten augančių medžių būklę. Pavojų kauniečiams keliančias 80 ligotų ir senų liepų šį rudenį pakeis 100 naujų, specialiai m...

  4
 • Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija
  Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija

  „Taip, prasideda“, – Vienybės aikštės rekonstrukcijos ir požeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbų pradžią patvirtino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas. ...

  6
 • Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?
  Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?

  Užliedžiai, Giraitė, Vijūkai bene sparčiausiai besiplečiančios Kauno rajono gyvenvietės: kvartalais kyla namai, kotedžai ir daugiabučiai. Deja, plėtra čia vyksta chaotiškai. Savivaldybė kartu su vietos bendruomene ją mėgina suvaldyti, ta...

  22
 • Geriausius abiturientus suviliojo užsienio universitetai
  Geriausius abiturientus suviliojo užsienio universitetai

  Šiemet Kauno rajone abiturientams iš valstybinių brandos egzaminų pavyko surinkti 50 šimtukų – beveik dvigubai daugiau nei pernai. Net dvylika jų priklauso keturiems jaunuoliams. ...

  7
 • Kauno rajono savivaldybė skirs dar daugiau dėmesio viešajai tvarkai
  Kauno rajono savivaldybė skirs dar daugiau dėmesio viešajai tvarkai

  Kauno rajono savivaldybė nuo šiol dar daugiau dėmesio skirs viešajai tvarkai palaikyti. Administracijoje įkurtas naujas Viešosios tvarkos skyrius, kuriame saugumu pakaunėje rūpinsis šešių žmonių komanda. ...

  3
 • Rudens mugėje laukiama dar daugiau užsienio amatininkų
  Rudens mugėje laukiama dar daugiau užsienio amatininkų

  Rugsėjo 8-10 dienomis Laisvės alėjoje rinksis ir savo gaminius siūlys Lietuvos bei užsienio amatininkai, ūkininkai, menininkai ir kiti auksarankiai. ...

 • Žalioji revoliucija Kaune: ar visi patenkinti?
  Žalioji revoliucija Kaune: ar visi patenkinti?

  Saugiau. Geriau. Patogiau. Laisviau. Laimingi dviratininkai Kaune nuoširdžiai žarsto komplimentus jiems žalia juosta pažymėtiems takams. Tai patvirtino "Kauno dienos" savaitgalį atlikta apklausa. ...

  56
Daugiau straipsnių