Eitynių Kaune organizatorius: žydų bendruomenės pareiškime – melas

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) vadovas Julius Panka pareiškė, jog Kaune šeštadienį vykusioje Vasario 16 - osios eisenoje jokių antisemitinių plakatų ar skanduočių nebuvo, o Lietuvos žydų bendruomenės pareiškimą apie tai pavadino šmeižtu.

„Man kyla dvejopos mintys, ar Faina Kukliansky yra suklaidinta ir ar ji šiuo atveju yra auka, ar ji yra sąmoninga provokatorė. Į tą dalyką aš sau dabar negaliu atsakyti. Tačiau tas šlykštus melas, kad eitynėse buvo nešamas plakatas “Vakar - juden raus, šiandien - Lietuva lietuviams!„, tai yra šlykštus šmeižtas, nedarantis garbės jokiai bendruomenei - ar tai būtų žydų, baltarusių, lenkų, ar, net nežinau, siuvėjų bendruomenė. Mūsų organizacija lauktų atsiprašymo ponios Fainos dėl šio šmeižto“, - atsakydamas į Lietuvos žydų bendruomenės šeštadienį išplatintą pareiškimą BNS sakė J.Panka.

Anot jo, eitynėse skambėjęs pilnas šūkis „Lietuva - lietuviams, lietuviai - Lietuvai!“ nedaro jokios žalos tautinėms mažumoms.

„Nemažai tautinių mažumų atstovų žygiavo kartu eitynėse, ir lenkų, ir totorių, ir žydų kilmės teko matyti. Ir iš tikrųjų problemos tame nematė. Ir mes ne kartą sakėme, kad šūkis “Lietuva - lietuviams!„ apibrėžia visus lojalius Lietuvai čia gyvenančius ir kartu kuriančius mūsų valstybę piliečius“, - teigė J.Panka.

Lietuvos žydų bendruomenė (LŽB) šeštadienio vakarą išreiškė griežtą protestą dėl Kaune LTJS organizuotų Vasario 16 - osios eitynių.

„Mes išreiškiame savo griežtą protestą prieš panašaus pobūdžio eitynes, skandavimus, šūkius ir kviečiame demokratines jėgas mus palaikyti“, - šeštadienio vakarą išplatintame pranešime cituojama laikinai Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės pareigas einanti Faina Kukliansky.

„Mes nenorėjome būti apkaltinti, kad provokuojame arba kiršiname Lietuvos visuomenę, kaip neva tai daro S.Wieisenthalio centro direktorius Efraimas Zuroffas ar prof. Dovydas Kacas, kurie, beje, niekados ir nekalbėjo Lietuvos žydų bendruomenės vardu. Atvirkščiai, mes išreiškėme padėką premjerui už išsakytą poziciją netoleruoti tautinės nesantaikos kurstymo. Tačiau, dabar jau žinome, kad eisenos metu skambėjo šūkiai “Lietuva lietuviams„, buvo nešami plakatai “Vakar juden raus, šiandien Lietuva lietuviams„. Tai suponuoja, kad eitynių dalyviai, tarp kurių buvo ir jaunuolių skustomis galvomis, laiko Lietuvą etninių lietuvių valstybe, o visi kiti turbūt - antrarūšiai piliečiai“, - pažymi LŽB pirmininkė.

Anot jos, eisenos dalyviai „aiškiai propaguoja etninės, o ne pilietinės valstybės principą, ir tai šiuolaikiniame pasaulyje tikrai nepriimtina“.

„Manyčiau, kad neleistina tokių demonstracijų skatinti, o jos atsiranda dėl ideologinės tuštumos, dėl to, kad nė viena kita partija ar organizacija neišreiškė noro, o gal nesugebėjo užpildyti šio vakuumo. Manau, kad reikia ne skatinti, o smerkti tokias eisenas. Policija čia bejėgė. Galima nubausti už chuliganizmą kelis asmenis, bet ideologinė, politinė žala Lietuvoje gyvenantiems nelietuviams – Lietuvos piliečiams, tarp jų ir žydams, jau padaryta, mes jau pažeminti ir įžeisti, o Lietuvos vardas suterštas ir dargi prieš pirmininkavimą Europos Sąjungoje“, - teigia LŽB vadovė.

Šeštadienį Kaune Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos organizuotoje eisenoje Vasario 16-ąjai paminėti dalyvavo 800-1000 žmonių. Eiseną stebėjo ir tvarką užtikrino gausios policijos pajėgos.

Eisenos dalyviai skandavo frazes „Lietuva!“ ir  „Lietuva - lietuviams!“, „lietuviai - Lietuvai!“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sudėtis

Sudėtis portretas
Tautinė sudėtis Lietuvos tautinė sudėtis 2011 m. prdž. Tauta Procentai Lietuviai   83.9 % Lenkai   6.6 % Rusai   5.4 % Kiti   4.1 % Lietuvos tautinė sudėtis 2009 m. Tauta Procentai Lietuviai   84.0 % Lenkai   6.1 % Rusai   4.9 % Kiti   5.0 % Lenkų pasiskirstymas Lietuvoje (kuo didesnis apskritimas, tuo daugiau tame rajone arba savivaldybėje yra lenkų). Tautinė Lietuvos gyventojų sudėtis ((pagal 2011 m. pradžia lyginant su 2009 m. Statistikos Departamento apskaičiavimais (pirmi skaičiai iš 2011 m., antri iš 2009 m.)):[33] lietuviai – 83,9 % (2 721,5 mln.) – 84,0 % (2 815,7 mln.) lenkai – 6,6 % (212,8 tūkst.) – 6,1 % (205,5 tūkst.) rusai – 5,4 % (174,9 tūkst.) – 4,9 % (165,1 tūkst.) baltarusiai – 1,3 % (41,1 tūkst.) – 1,1 % (36,1 tūkst.) ukrainiečiai – 0,6 % (21,1 tūkst.) – 0,6 % (20,0 tūkst.) žydai – 0,1 % (3,4 tūkst.) – 0,1 % (3,0 tūkst.) totoriai – 0,1 % (3,1 tūkst.) – 0,1 % (2,5 tūkst.) vokiečiai – 0,1 % (3,0 tūkst.) – 0,1 % (3,1 tūkst.) čigonai – 0,1 % (2,9 tūkst.) – 0,1 % (2,3 tūkst.) latviai – 0,1 % (2,4 tūkst.) – 0,1 % (2,2 tūkst.) kitų tautybių žmonės – 0,2 % (8,0 tūkst.) - 0,2 % (7,6 tūkst.) nenurodė tautybės – 1,5 % (50,4 tūkst.) – 2,6 % (86,8 tūkst.)

otto

otto portretas
Panašu, kad Lietuvos (?) žydai nesikeičia - vieni nešė Stalino saulę, kitiems gal labiau patiktų putiniška?

Kaliausė

Kaliausė portretas
Jei Fainos minėto plakato nebuvo, ponia turėtų už Lietuvos šmeižimą atsakyti įstatymų numatyta tvarka.
VISI KOMENTARAI 54
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių