E.bilieto galvosūkiai įkandami ne visiems kauniečiams

Nuo pirmadienio elektroninis bilietas (e.bilietas) Kauno viešojo transporto keleiviams suteikia naujų galimybių, tačiau naujovėmis džiaugiasi ne visi kauniečiai.

Pensininkai sunerimę

"Kreipiuosi visų pensininkų vardu. Kam reikėjo tų naujovių? Dabar visiškai nesuprantu, ką ir kur reikia registruoti. Bandžiau apie visas naujoves perskaityti skelbime troleibuse, bet troleibusui sustojus perskaityti nespėju, o važiuojant to padaryti neįmanoma. Kas man gali paaiškinti, ar aš galiu važiuoti su tuo bilietu, ar negaliu?" – "Kauno dienai" skundėsi Danutė Vasiliauskienė.

Nuo pirmadienio padidėjusios e.bilietų galimybės vienus kauniečius pradžiugino, kitus privertė nerimauti.

"Visą dieną skambina žmonės, bet beveik visi klausimai susiję su mėnesiniais bilietais. Visus nuraminame, kad jų naujovės nepalietė", – aiškino "Autrolio" Bilingo centro viršininkas Mantas Žiulpa.

Iki mėnesio vidurio pirkti mėnesiniai bilietai, kaip ir iki šiol, galios iki to paties mėnesio pabaigos, o vėliau pirkti bilietai – nuo kito mėnesio pradžios iki pabaigos.

Naujovės palietė bilietus, kurie galioja tris ir septynias dienas arba tris mėnesius. Iki pirmadienio tokie bilietai pradėdavo galioti nuo pirkimo dienos, dabar – aktyvavus troleibuse arba autobuse. Tereikia paspausti antrąjį komposterio klavišą ir prie jo priglausti e.bilietą. Svarbiausia to nepamiršti, nes, neaktyvavus bilieto, kontrolieriai nutars, kad jis negaliojantis.

"Žinoma, kad tokia naujovė yra gera. Galiu nusipirkti bilietą, o jį aktyvuoti tada, kada prireiks", – naujove džiaugėsi kaunietis Justinas Tamulionis.

Sekėsi ne visiems

Nuo pirmadienio viešojo transporto naudotojai e.bilietus gali papildyti įvairia pinigų sumą (nuo 0,36 iki 230 litų) ir e.bilietu susimokėti už vienkartinį ne tik savo, bet ir bendrakeleivio bilietą. Pirmadienį pildyti korteles sekėsi ne visiems. Laisvės alėjoje esančiame "Lietuvos spaudos" kioske dirbanti Violeta Truskauskienė iki pietų bandė papildyti du e.bilietus, tačiau nesėkmingai.

"Uždedi, skenuoji, papildai, – garsiai e.bilieto papildymo instrukciją skaitė V.Truskauskienė, tačiau aparatas šaižiu garsu ir vėl pranešė, kad veiksmas nepavyko. Moteris skėstelėjo rankomis: – Viską darau, kaip parašyta, bet papildyti neleidžia."

"Taip, pirmadienį buvo sutrikimų "Lietuvos spaudoje", bet "Kauno spaudos" kioskuose viskas puikiai veikia. Iš viso iki pietų nupirkta 200 bilietų, jau matome, kad žmonės juos aktyvuoja", – teigė "Autrolio" atstovas M.Žiulpa, kuris patikino, kad pirmadienį po pietų e.bilietų papildyti be sutrikimų sekėsi ir "Lietuvos spaudos“ kioskuose.

Aktyvuoti e.bilietų papildymą troleibusuose ir autobusuose pavyko ne visiems.

"Rašo: "Nepakankamas likutis." Kas čia, bankas koks?" – troleibuse prunkštė dvi merginos.

Kioskų darbuotojai ir troleibusų vairuotojai sakė, kad pirmadienį žmonės apie naujoves pernelyg neklausinėjo, nes daugelis naudojasi naujovių nepaliestais mėnesiniais bilietais.

Popierinių bilietų nenurašys

Nepaisant naujovių, neabejojama, kad vienkartiniai popieriniai bilietai vis dar bus populiarūs, todėl jų atsisakyti neskubama. Gali būti, kad jie gana greitai dings iš kioskų, tačiau jų bus galima įsigyti pas autobusų ir troleibusų vairuotojus. Manoma, kad popierinių vienkartinių bilietų elektroniniais neskubės keisti garbaus amžiaus žmonės.

"O kam? Nusiperku bilietėlį ir važiuoju. Girdėjau, kad tais elektroniniais bilietais nereikia pasitikėti", – nepatikliai į kitų keleivių naudojamus e.bilietus dėbtelėjo troleibuse sutikta vyresnio amžiaus Virginija.

"Popieriniu bilietu naudojuosi, nes dabar atostogauju, bet po jų e.bilieto naujovėmis tikrai naudosiuosi. Labai patogu, bet jeigu rašysite straipsnį, paklauskite, kodėl nepadarė aktyvuojamų mėnesinių bilietų", – prašė Daiva.

"Neaktyvuojamus mėnesinius bilietus palikome dėl to, kad būtų kuo mažiau sumaišties. Mėnesinių bilietų parduodama daug, o ne visi žmonės taip greitai susigaudo, kas nuo kada pradeda galioti", – aiškino M.Žiulpa.


E. bilieto papildymas

Naujo tipo e. bilietų galima įsigyti "Lietuvos spaudos" ir "Kauno spaudos" kioskuose, t.y. 160 e. bilieto papildymo taškų mieste. Kiti e. bilietų platinimo taškai, parduotuvės, priklausančios prekybos tinklams "Maxima" ir "Šilas", e. bilietais dėl techninių kliūčių laikinai neprekiaus. Dėl tų pačių priežasčių apie dvi savaites nebus galima aktyvuoti e. bilieto, įsigyto internetu.

Daugiau išsamios informacijos apie naujoves galima sužinoti Kauno viešojo transporto internetiniame puslapyje www.kvt.lt.

Vėliau e. bilieto naudojimo atmintinės bus platinamas jų pardavimo vietose.

Šaltinis: Kauno miesto savivaldybė


E. bilieto rūšys ir kainos (be nuolaidų)

Vienkartinis e. bilietas – 1,80 Lt

Terminuotas mėnesinis e. bilietas – 84 Lt

Mėnesinis e. bilietas (be teisės važiuoti savaitgaliais) – 75 Lt

Aktyvuojamas 3 dienų e. bilietas – 16 Lt

Aktyvuojamas 7 dienų e. bilietas – 29 Lt

Aktyvuojamas 3 mėnesių e. bilietas – 230 Lt

3 mėnesių e. bilietas (be teisės važiuoti savaitgaliais) – 200 Lt

Šaltinis: Kauno miesto savivaldybė 


Šiame straipsnyje: e.bilietaselektroninis bilietas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Raudondvario dvare pagerbti medikai
  Raudondvario dvare pagerbti medikai

  Ketvirtadienį Raudondvario dvare paminėta Medicinos darbuotojų diena. Renginys surengtas menų inkubatoriaus salėje, kur praėjusių metų rugsėjį vyko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikų regionų tinklo (SRT) pasitarimas. Kauno rajono savival...

 • Jautrus kaunietės prašymas: padėkime alkstančiai!
  Jautrus kaunietės prašymas: padėkime alkstančiai!

  Vakar itin jautriu įrašu savo socialinio tinklalapio "Facebook" paskyroje pasidalijo jauna kaunietė. Skatinimas padėti vargstančiai senjorei akimirksniu susilaukė didelio dėmesio. ...

 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  5
 • Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje
  Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje

  Artėjančią savaitę, gegužės 1-7 dienomis, Kaune vyks šeštą kartą rengiamas festivalis „Dizaino savaitė 2017“. Viename iš tarpukario modernizmo architektūros perlų – „Pieno centro“ rūmuose&ldqu...

 • V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune
  V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūręs tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate Kaune (S. Daukanto g. 25), balandžio 29 dieną minės vienerių metų sukaktį. Pats prezidentas teigia esąs maloniai nustebintas, kad bibl...

  1
 • Kuo nustebins „Mokslo sala“?
  Kuo nustebins „Mokslo sala“?

  Praėjusį ketvirtadienį iš penkių senojo žemyno valstybių atvykę profesionalai padėjo stiprius pamatus Kaune planuojamo mokslo populiarinimo centro koncepcijos sukūrimui. Intensyvią sesiją Kaune surengę mokslo centrų ekspertai galutinius sav...

  4
 • VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją
  VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją

  Gegužės 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 1 a.) vyks oficialus Lietuvos ir JAV žurnalisto, VDU lektoriaus Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas. ...

 • Kauniečius slegia rekordinis šildymo sezonas
  Kauniečius slegia rekordinis šildymo sezonas

  Beveik septynis mėnesius Kaune trunkančio šildymo sezono pabaigos dar nematyti. Šis šildymo sezonas jau muša rekordus. ...

  10
 • „Kauno autobusai“ baiminasi liūdniausio scenarijaus
  „Kauno autobusai“ baiminasi liūdniausio scenarijaus

  Kol Seimas neapsisprendė, kaip pasielgti su Prezidentės vetuotomis įstatymo pataisomis dėl vidaus sandorių, "Kauno autobusuose" tvyro įtampa. Savivaldybės bendrovė baiminasi liūdniausio scenarijaus. ...

  38
Daugiau straipsnių