Dvi Kauno ligoninės bus sujungtos į vieną (dar papildyta)

Miesto tarybai nusprendus, kauniečiai bus gydomi vienoje didelėje miesto ligoninėje. Kokia ji bus, kol kas neaišku, nes sprendimas priimtas neatlikus jokių skaičiavimų ir analizės.

Balsavimas - per prievartą

Ketvirtadienį miesto taryboje buvo priimtas sprendimas į vieną darinį sujungti Kauno 2-ąją klinikinę ligoninę ir Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę. Šis politinis sprendimas buvo aplaistytas ašaromis.

„Tarybos narys Raimundas Kaminskas darė spaudimą balsuojant savo kolegei Rimutei Prievelienei, todėl reikalauju pakartoti balsavimą“, - į tarybos narius kreipėsi Etikos komisijos pirmininkė Antanina Medviedevienė. Konfliktinė situacija tarp dviejų konservatorių partijos narių kilo dėl Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnės Editos Gudišauskienės siūlymo naują miesto ligoninę pavadinti Raudonojo Kryžiaus vardu, o laikinuoju naujos įstaigos direktoriumi paskirti dabartinį Raudonojo Kryžiaus ligoninės vadovą Kęstutį Mazurkevičių.

Dauguma tarybos narių matė, kaip R.Kaminskas vertė R.Prievelienę balsuoti už šį pasiūlymą ir net pats bandė paspausti savo bendrapartietės balsavimo mygtukus. Neatlaikiusi įtampos moteris apsiverkė. Balsuojant antrą kartą konservatorių siūlymui pakoreguoti sprendimo projektą dėl ligoninių sujungimo pritarta.

„Jokio spaudimo nedariau. Su R.Prieveliene esame partiniai draugai“, - išsigynė R.Kaminskas. Jis tikino nematęs partijos draugės ašarų, nors sėdi šalia.

Susijaudinusi R.Prievelienė situacijos komentuoti nenorėjo. „Tegul praeina kiek nors laiko“, - sunkiai tramdydama ašaras ištarė politikė.

„Man didelė negarbė sėdėti vienoje salėje, kur dvigubai didesnis tarybos narys  verčia moterį balsuoti ir priveda ją iki ašarų“, - piktinosi socialdemokratas Gintautas Labanauskas.

Miesto plėtros, investicijų ir turizmo komitetas iš anksto buvo pasiūlęs tam tikrus sprendimo projekto pakeitimus, tačiau posėdžiui pirmininkavęs meras Andrius Kupčinskas jų nepateikė balsavimui.

Pasigedo konkrečių skaičių

Kaip atrodys naujoji ligoninė, kokias paslaugas ji teiks pacientams, kurių medikų paslaugų galbūt bus atsisakyta, kol kas lieka neaišku. Sprendimas sujungti ligonines priimtas neturint aiškios strategijos ir paskaičiavimų kaip tai daryti.

Į ne kartą tarybos posėdyje keltą klausimą, kokia ekonominė nauda bus sujungus dvi miesto ligonines ir kaip pagerės pacientų gydymas, atsakymo neišgirdo niekas. Sprendimo projektą pristatinėjęs Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus nepateikė jokių konkrečių skaičių. „Nesvarbu, kas prie ko bus prijungtas. Pinigų suma vis tiek nepasikeis. Ligoninių teikiamos paslaugos bus išgrynintos, o kai kurių valdymo funkcijų bus atsisakyta“, - abstrakčiai aiškino G.Jankus.

Realios naudos negalėjo įvardyti ir posėdyje dalyvavęs Sveikatos apsaugos viceministras Gintaras Valiukonis, prisipažinęs, kad pareigas eina vos savaitę. „Dabar priimate principinį sprendimą dėl reorganizacijos būdo. Vėliau reikės optimizuoti įstaigos valdymą ir struktūrą“, - aiškino viceministras.

Iš politikų klausimų ir pasisakymų svarstant ligoninių sujungimo klausimą buvo galima suprasti, kad kai kurie konservatoriai taip pat abejoja tokio sprendimo teisingumu, tačiau balsuojant to neišreiškė. Vardiniame balsavime 19 tarybos narių balsavo už ligoninių sujungimą, 17 prieš. Liberalų sąjūdžiui atstovaujantis vicemeras Rimantas Mikaitis ir konservatorė R.Prievelienė susilaikė.

Kai balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamą balsą turi posėdžiui pirmininkaujantis politikas. Šiandien mero A.Kupčinsko balsas nulėmė, kad ligoninės bus sujungtos. 2-osios ligoninės atstovai iškart po balsavimo replikavo, kad skųs teismui tokį tarybos sprendimą.

Gąsdino lėšų stygiumi

Tokį sprendimą be paskaičiavimų kai kurie tarybos nariai lygino su statomu namu nežinant, koks jis bus, arba su siuvėjo darbu, kuomet medžiaga sukarpoma, o tik paksui svarstoma, ką siūti. „Ligonių srautai užtikrina finansinius srautus. Abi ligoninės dabar turi pakankamai pacientų, todėl gali veikti atskirai“, - savo ir Socialdemokratų frakcijos poziciją išsakė Gintautas Labanauskas.

Tačiau tiek miesto meras, tiek Sveikatos ministerijos atstovai ne kartą yra pabrėžę, kad nesujungus ligoninių, kai kurios jų teikiamos paslaugos nuo liepos 1 d. nebebus apmokamus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Opozicijoje esantys politikai piktinosi, kad tokiais gąsdinimais ministerija šantažuoja miesto tarybą ir pačias ligonines.

Socialdemokratų, Liberalų ir centro sąjungos, Darbo partijos frakcijų atstovai ne kartą yra viešai pareiškę, kad jungiant ligonines vyrauja partiniai interesai.

Skubiai į spaudos konferenciją po balsavimo sukvietę kelių tarybos frakcijų atstovai piktinosi, kad vien konservatorių taryboje priimami sprendimai kenkia miestui, merui trūksta kompetencijos. „Dabar konservatorių mafija Kaune įlindo ne tik į statybų verslą, bet ir mediciną“, - rėžė liberalcentristas Kęstutis Mikėnas.

Nuo ankstyvo ryto prieš tarybos posėdį prie savivaldybės piketavo keli šimtai 2-osios ligoninės darbuotojų, prie jų prisijungė ir kai kurių politinių partijų atstovai. 


Šiame straipsnyje: Raudonojo kryžiaus ligoninė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Nesumokėti mokesčiai – nesvarbu?
  Nesumokėti mokesčiai – nesvarbu?

  Kas taps Kauno socialdemokratų lyderiu: sporto centro vadovas Giedrius Bielskus ar verslininkas Židrūnas Garšva. Pastarojo bendrovė "Dextera" valstybei yra skolinga daugiau nei 660 tūkst. eurų mokesčių. ...

  15
 • Raudondvario dvare pagerbti medikai
  Raudondvario dvare pagerbti medikai

  Ketvirtadienį Raudondvario dvare paminėta Medicinos darbuotojų diena. Renginys surengtas menų inkubatoriaus salėje, kur praėjusių metų rugsėjį vyko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikų regionų tinklo (SRT) pasitarimas. Kauno rajono savival...

  3
 • Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei
  Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei

  Itin jautriu įrašu savo socialinio tinklalapio "Facebook" paskyroje pasidalijo jauna kaunietė. Skatinimas padėti vargstančiai senjorei akimirksniu sulaukė didelio dėmesio. ...

  23
 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  15
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  15
 • Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje
  Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje

  Artėjančią savaitę, gegužės 1-7 dienomis, Kaune vyks šeštą kartą rengiamas festivalis „Dizaino savaitė 2017“. Viename iš tarpukario modernizmo architektūros perlų – „Pieno centro“ rūmuose&ldqu...

 • V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune
  V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūręs tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate Kaune (S. Daukanto g. 25), balandžio 29 dieną minės vienerių metų sukaktį. Pats prezidentas teigia esąs maloniai nustebintas, kad bibl...

  1
 • Kuo nustebins „Mokslo sala“?
  Kuo nustebins „Mokslo sala“?

  Praėjusį ketvirtadienį iš penkių senojo žemyno valstybių atvykę profesionalai padėjo stiprius pamatus Kaune planuojamo mokslo populiarinimo centro koncepcijos sukūrimui. Intensyvią sesiją Kaune surengę mokslo centrų ekspertai galutinius sav...

  5
 • Mirties kelias laukia rekonstrukcijos
  Mirties kelias laukia rekonstrukcijos

  Gera žinia vairuotojams: keturis kartus, nuo 1 mln. iki 4 mln. padidintas finansavimas projektams, susijusiems su eismo saugumu Kaune. Nepamiršta ir šalia Kauno nusidriekusi "Via Baltica". ...

  2
 • VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją
  VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją

  Gegužės 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 1 a.) vyks oficialus Lietuvos ir JAV žurnalisto, VDU lektoriaus Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas. ...

Daugiau straipsnių