Du smurtautojus teismas iškrausto iš namų Vilniuje

Prieš savo tėvą smurtavusią 44-erių moterį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas įpareigojo gyventi skyrium nuo aukos, taip pat uždraudė bendrauti su nukentėjusiuoju bei dukra.

Įtariamajai R.K. dėl fizinio skausmo sukėlimo ši kardomoji priemonė skirta už tai, kad ji ketvirtadienį, būdama apsvaigusi nuo alkoholio (2,8 promilės), savo tėvui trenkė ne mažiau tris smūgius į galvą ir pradėjo jį tampyti už plaukų, pranešė teismo atstovas spaudai.

Įtariamoji teismo prašė šios kardomosios priemonės neskirti.

Teismas, įpareigodamas R.K. gyventi skyrium su tėvu, paskelbė, kad ji dirba, todėl turi galimybę išsinuomoti kitą būstą. Kiek laiko moteris neturės teisės gyventi su tėvu, teismas nenustatė. Moters dukra lieka gyventi su seneliu.

Tuo metu įtariamajam dėl nesunkaus sveikatos surikdymo ir dėl grasinimo nužudyti 50-mečiui M.Š. kardomoji priemonė skirta dviem mėnesiams. Per šį laikotarpį turėtų būti baigtas ikiteisminis tyrimas, kuris pradėtas dėl to, kad vyras, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, praėjusį šeštadienį du kartus spyrė koja žmonai ir galimai sulaužė šonkaulį.

Pagriebęs peilį, juo mojavo nukentėjusiajai prieš veidą ir grasino nužudyti. Šiam įtariamajam taip pat uždrausta bendrauti su nukentėjusiąja.
Vyras teismo posėdžio metu prašė šios kardomosios priemonės neskirti, žadėjo daugiau smurto prieš žmoną nevartoti.

Abiem įtariamiesiems teismas išaiškino, kad už įpareigojimo gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo nesilaikymą gali būti skirtas suėmimas, jei tam būtų teisinis pagrindas.
Šios nutartys per septynias dienas gali būti apskųstos Vilniaus apygardos teismui.
Nuo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkos įstatymo įsigaliojimo momento, ketvirtadienį ir penktadienio rytą Lietuvos policija sulaikė 20 smurtautojų, pranešė Policijos departamentas.

Įtariamieji sulaikyti 48 valandoms. Pažeidimo padarymo metu 19 asmenų buvo neblaivūs. Tarp smurtautojų – viena moteris. Be to, Šiauliuose dėl smurto prieš sutuoktinę ir vaiką sulaikytas prokuroras.

Nuo įstatymo įsigaliojimo momento iš viso užregistruota 76 pranešimai apie galimą smurtą šeimoje.

Naujasis Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas tokį nusikaltimą priskiria prie visuomeninę reikšmę turinčių veikų, tad policijos pareigūnai ikiteisminį tyrimą privalo pradėti ir tuomet, kai nebus aukos raštiško pareiškimo.

Jeigu nustatomas smurto artimoje aplinkoje faktas, siekiant apsaugoti auką, smurtautojas įpareigojimas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos. Jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, smurtautojui gali būti uždrausta artintis prie smurtą patyrusio asmens, ieškoti kontaktų su juo, bendrauti. Šias priemones ikiteisminio tyrimo teisėjas skiria ne vėliau kaip per 48 valandas.

Teisėsaugos pareigūnai ne kartą yra pabrėžę, kad iki šiol galiojęs teisinis reguliavimas jiems buvo surišęs rankas kovojant su smurtu šeimoje, mat be raštiško nukentėjusiojo skundo buvo beveik neįmanoma pradėti tyrimų.


Šiame straipsnyje: smurtasšeima

NAUJAUSI KOMENTARAI

man idomu

man idomu portretas
o jeigu lukiskiu kaleimo kameroj smurtauja kaliniai ar jie bus iskraustyti i lauka?Kur kreiptis del istatymo kuolo i anala :-D

vilniete

vilniete portretas
pagaliau reikalai pajudejo-dar priimkit sprendima-del bendraturciu-turinciu bendras patalpas-wc koridoriu-nes vyksta kataklizmai-per menulio fazes-ar geria kompanijos-nuo preispilnio-iki delcios-pastebeta-- o kitiems-kenteti-policija nieko nereaguoja-kentekit-susitaikykit-issikraustykit-tam kam blogai-o lebautojamams-zalia gatve,,,, darykit ka nors,,,,
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių