D.Šaluga nubaustas 2,5 metų laisvės atėmimo bausme

Penktadienį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas buvusį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos departamento direktorių Darių Šalugą dėl tarpininko kyšininkavimo nuteisė 2,5 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Teismas taip pat nusprendė, kad D.Šaluga dvejus metus negalės ilgiau nei septynioms dienoms išvykti iš gyvenamosios vietos. Jis taip pat turės atlyginti verslininkui Mariui Benečiui padarytą 50 tūkst. litų žalą.

Nuosprendyje teigiama, kad D.Šalugos kaltę patvirtino įrodymai, telefoniniai pokalbiai, vaizdo ir garso įrašai. Teismo nuomone, nėra pagrindo abejoti M.Benečio parodymais. Be to, teismas tvirtino, kad nėra įrodymų, patvirtinančių, kad D.Šaluga buvo kaip nors provokuojamas.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.
Byla teismui buvo perduota dar 2007-ųjų gruodį.

Vilniaus apygardos prokuroras Mindaugas Barkauskas už 100 tūkst. litų kyšio reikalavimą prašė D.Šalugai skirti pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant trejiems metams.

„Manau, kad nuosprendis yra teisingas ir viskas yra gerai. Svarbiausia, kad buvo pripažinta, jog iš tiesų buvo kyšio reikalavimas ir nuteistasis yra įpareigotas atlyginti žalą“, - žurnalistams tvirtino teisėsaugininkas.
Tuo metu D.Šaluga neatskleidė, ar skųs teismo nuosprendį.

„Pasižiūrėsime, panagrinėsime, pažiūrėsime, kokie argumentai gali būti, ir tada spręsime“, - sakė nuteistasis.

Prokuratūra kaltino buvusį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir bendrųjų reikalų departamento direktorių D.Šalugą reikalavus 100 tūkst. litų iš verslininko M.Benečio.

Pasak prokuroro, M.Benečio interesai buvo teisėti ir pagrįsti, tačiau savivaldybėje neteisėtai ilgai vilkinti.

M.Barkauskas atkreipė dėmesį, kad kaltinamojo sugalvota nusikaltimo schema - išskirtinė, nes jis, žadėdamas perduoti pinigus Rusų sąjungai, siekė užsitikrinti būsimų tarybos narių palankumą.

M.Benetis tyrėjams buvo nurodęs, kad D.Šaluga jam aiškino, jog pinigai Rusų sąjungai buvo skirti tik todėl, kad ši politinė jėga prieš rinkimus palaikytų Artūro Zuoko vadovaujamą koaliciją.

Rusų sąjungai pinigų D.Šaluga neperdavė, nes suprato, kad po rinkimų Rusų sąjunga taryboje nebus įtakinga partija.

Bylos duomenimis, 2007 metų žiemą ir pavasarį susitikęs, kalbėdamas telefonu su M.Benečiu D.Šaluga esą įtikinėjo verslininką, kad gali paveikti savivaldybės tarnautojus dėl jam reikiamo sprendimo. Bylos duomenimis, 2007 metų vasarį D.Šaluga sostinės savivaldybės pastate esą nurodė M.Benečiui, kad paveikė savivaldybės tarnautoją Astą

Tiškevičienę ir kitus neįvardytus tarnautojus, savivaldybės tarybos narius, jog būtų priimtas verslininkui palankus sprendimas.

2007 metų vasarą A.Tiškevičienė išdavė M.Benečiui reikalingas sąlygas detaliajam planui rengti. Bylos duomenimis, dalis kyšio - 50 tūkst. litų - D.Šalugai perduota prieš tai, likusieji 50 tūkst. litų - po to.

2007 metų liepos 24 dieną D.Šaluga buvo sulaikytas STT pareigūnų. Jo automobilyje rasta 50 tūkst. litų. Pasak prokuroro, gavęs pinigus, D.Šaluga išvyko į kelionę užsienyje, kalbėjo apie automobilio pirkimą.
Pats kaltinamasis teigia, kad M.Benetis buvo pažadėjęs 100 tūkst. litų paaukoti Rusų sąjungai.

Ši baudžiamoji byla byla Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui perduota dar 2007 metų gruodžio 12 dieną. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kurios agentai sulaikė D.Šalugą, neseniai išreiškė susirūpinimą, kad byla teisme nagrinėjama per ilgai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Andriukas dviratukas

Andriukas dviratukas portretas
Asta Tiškevičienė irgi dalyvavo nusikaltime. Kodėl jos nepasodino? D. Šaluga turėjo sėsti <b>tikrai</b>, o ne lygtinai. Jis yra nusikaltėlis <b>recidivystas</b>. Anskčiau jis <b>nužudė</b> dviratininka ir <b>nesėdo</b>. Jo skyrius žadėjo <b>šaudyti</b> dviratastus. Apie visą tai pasakoju čia: andrius.konferencijos.lt/oficioz/savivaldybe/skerdikai
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių