Drumsto vandens skaitikliai: pasipiktinimas auga

Aistros dėl karšto vandens skaitiklio verda it žemės gelmių kaitinamame geizeryje. Ir kuo daugiau informacijos, tuo didesnis pasipiktinimas kyla.

Mūsų dienraščio rašinį "KTU profesoriai: "Kauno energija" nesako tiesos" komentavę skaitytojus labiausiai piktina tai, kad, diegiant naująją daugiabučių gyventojų aprūpinimo karštu vandeniu tvarką, stinga skaidrumo.

Net

ir 4 litai yra daug, kodėl įvedamas abonentas? Skaitiklio keitimas - vienkartinė investicija, klausimas tik - kas investuos? Gyventojui lyg ir tas pats, koks skaitiklis: jei energijai reikia geresnio, prašom, pirkite. Dabar gi modernizacija užkraunama ant gyventojų pečių. Beje, pas mus name "Kauno energija" nieko neklaususi įrengė beveik prieš pusantrų metų tokį skaitiklį ir siųstuvą. Sąskaitose papildomų sumų nėra.

kaunietis

Kodėl "Kauno energija" nepateikia kainos iššifravimo? Ji yra nelogiška. Tuos 30 proc. nesurinktų už energiją išlaidų "Kauno energija" seniai yra įdėjusi į šilumos kainą, o jie dar žada didinti kainą 14 proc. Tai absurdas.

Lietuvė

Skaitiklis gaminamas su tam tikra garantija ir nustatyta bei garantuota eksploatavimo trukmė metais. Tokie skaitikliai tinka eksploatuoti daugiau kaip 20 metų, o patikrą, kuri kainuoja kelis litus, reikalaujama atlikti kas 4-5 metus. Todėl tikra 1 mėn. mokesčio kaina turi būti skaičiuojama: skaitiklio kaina - maksimaliai 100 Lt + montavimas 45 Lt, dalyti iš 20 metų (t.y. 240 mėn.) - tai bus vidutiniškai 0,60 Lt\mėn. Metrologinė patikra - 20 Lt dalyti iš 48 mėn. - tai bus 0,4166 Lt/mėn. Taigi šilumos skaitiklio mokestis turi būti 1,166 Lt/mėn. vienam skaitikliui.

vienas kelias

Paduoti "Kauno energiją" į teismą, nes lakstyti ir su jais kalbėti - tik sveikatą gadinti. Kai teisme atsidurs visa "Kauno energija", tai ir pavogtus pinigus turės sugrąžinti.

siemka

"Kauno energijai": dėl karšto vandens tiekėjo balsavome į laiptinėje įrengtą "City serviso" dėžutę. Ji pilna prigrūsta biuletenių. Kas paneigs galimybę, kad balsai bus suskaičiuoti taip, kaip kažkam reikės, nes biuleteniai - paprasčiausi popiergaliai, kurie mėtosi laiptinėje, o ne tikrose urnose?

Vaidas

Dažniai gali būti auksiniai ir atitikti viso pasaulio direktyvas. Metrologams visiškai nusispjauti, ar tie dažniai skirti duomenims perduoti ar ne - sąsaja duomenims perduoti turi būti patikrinta metrologiškai, atitikti reikalavimus, kad tai, ką nuskaito, yra teisybė ir nėra lengva su kitu prietaisu sumeluoti skaitiklio duomenų (ir tie reikalavimai tikrai nėra paprasti ir vien licencijuoto dažnio jokiu būdu nepakanka). Jei sąsaja metrologiškai įteisinta, tada skaitikliai tinkami naudoti. Bet tai nepateisina jų kainos.
Pats skaitiklis gali būti įteisintas, o sąsaja ne. Jei sąsaja neįteisinta, kas atsakys už tai, jei aš vieną mėnesį gausiu sąskaitą už, tarkim, suvartotus 100 kub. m, kai realiai sunaudota 1 kub. m? Aišku, kreipsiuosi į tiekėjus, jie patikrins skaitiklį ir sakys: taip, atsiprašome už klaidą. Tada tu norėsi kompensacijos, o jie į tai atsakys: "Taigi sąsaja neįteisinta."

Ne tas galas

Ne apie dažnio patikimumą ar legalumą reikia kalbėti, o apie mokesčio pagrįstumą apskritai, apie jo dydį ir sandarą. Pritariu komentatoriui "net", jeigu jau nebus kur trauktis ir skaitiklio mokestis bus neišvengiamas, negali būti teisėto kelio man, kaip vartotojui, priversti montuotis patį brangiausią iš rinkoje esančių skaitiklių. Jeigu jau už tą prietaisą moku AŠ, aš ir sprendžiu, kokio man reikia. Yra metrologiškai patvirtintų ir įteisintų (pagal teisės aktus tinkamų naudoti) skaitiklių sąrašas, aš iš jo išsirenku pigiausią ir montuoju. Jeigu "Kauno energija" įtaria, kad aš vagiu, tegul teisėtomis priemonėmis mane gaudo, jie tą teisę turi. Jeigu nori, kad man vogti šansų būtų mažiau ar jiems būtų paprasčiau gaudyti - prašom, tegul už tai susimoka iš savo kišenės, tai ne mano bėda, poreikis ir interesas.

Gena

Bute pasistačiau boilerį ir seniai jau nenaudoju šilto vandens. Dabar, kai kilo šitas kipišas dėl skaitiklių, buvo pasiūlytas trečias variantas: atsisakai šilto vandens (pabrėžiu "šilto", nes karštas jis niekad nebūdavo) ir įsirengi savo vandens šildytuvą. Kadangi tai pas mane jau padaryta seniai, tai beliko tik nuimti seną skaitiklį ir užaklinti vamzdį. Taigi, spėkit, ar įmanoma tai padaryti? Būsto administratorius siunčia į savivaldybę, savivaldybė - pas būsto administratorių, ir taip ratu. Nuosekli tvarka, kaip atlikti šią procedūrą niekur nepaaiškinama. Atsakymai į klausimus vyksta tik raštu: aš parašau prašymą, po 2-3 savaičių paštu gaunu atsakymą. Dabar laiko duota tik iki gegužės, o aš pabėgęs iš darbo lakstyti po šias įstaigas nelabai galiu. Visiškai įsitikinęs, kad, kai ateis gegužė, man pareikš, kad aš pavėlavau pateikti paraišką....


Šiame straipsnyje: karštas vanduoKauno energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių