„Drąsos kelio“ suvažiavime policijai nepavyko rasti N. Venckienės

Šeštadienį Kaune į pakartotinį suvažiavimą rinkosi „Drąsos kelio“ partijos nariai. Suvažiavimas buvo uždaras – į jį įleisti tik partijos nariai, o žurnalistai liko už užrakintų durų. Tarp susirinkusiųjų nebuvo matyti pagrindinės partijos figūros – teisinę neliečiamybę praradusios Seimo narės Neringos Venckienės, kuriai policijos pareigūnai buvo paruošę staigmeną – šaukimą į teismą.

N. Venckienė suvažiavime nepasirodė

Partijos vadovas Jonas Varkala anksčiau teigė nežinantis, ar suvažiavime pasirodys „Drąsos kelio“ partijos frakcijos Seime seniūnė ir idėjinė lyderė N. Venckienė.

„Nežinau. Matote, Seimas kaip ir išmetė ją savo sprendimu iš gyvųjų tarpo, tai nežinau, ar yra prasmė eiti – aš jos vietoje neičiau niekur“, – svarstė Seimo narys.

Tuo metu N. Venckienės sutuoktis Aidas Venckus vakar portalui 1kaunodiena.lt teigė, kad ji galbūt dalyvaus partijos „Drąsos kelias“ suvažiavime. „Negaliu tiksliai pasakyti, bet lyg ir planavo dalyvauti. Nei vakar, nei šiandien aš su ja nekalbėjau tuo klausimu, todėl nežinau, ar ji nuomonės nepakeitė“, – penktadienį kalbėjo A. Venckus.

Vis dėlto šiandien suvažiavime N. Venckienė nepasirodė. Tarp žengiančiųjų į susirinkimo salę viešbutyje „Daniela“ buvo galima pamatyti tik jos giminaitę – tetą Audronę Skučienę.

Netikėtas policijos vizitas

Praėjus maždaug valandai nuo suvažiavimo pradžios lūkuriuojančius žurnalistus nustebino netikėtai pasirodęs policijos ekipažas.

Atvykę du ginkluoti policijos pareigūnai pareiškė norintys įteikti N. Venckienei šaukimą į teismą. Tačiau radę užrakintas salės duris, jie pasakė, kad tai padarys kitą kartą.

„Buvo atvažiavę pareigūnai įteikti šaukimo. Iš Šiaulių prokuratūros gavome pavedimą įteikti šaukimą į teismą. Neįteikė, bet bus kita proga – jeigu yra pavedimas, tai ir ieškos tos progos“, – sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Kęstutis Kasciukevičius.

J. Varkala: nuo mirties reikia bėgti

Pasibaigus suvažiavimui J. Varkala žurnalistams sakė nežinantis, kur N.Venckienė, ar ji tebėra Lietuvoje, tačiau tikino, kad jai nieko neatsitiko.

„Ji nepranešė, kad neatvyks, bet ji sveika ir gyva. Aidas Venckus taip pat šiandien neatvyko dėl šeimyninių aplinkybių. Paskutinį kartą su ja bendravau užpraeitą ketvirtadienį ar penktadienį. Tada ji man pasakė, kad jei negalės dalyvauti, duoda man savo įgaliojimą. Aš jį turiu“, – šeštadienį teigė J. Varkala.

Pasiteiravus, gal N.Venckienė nepasirodė, nes bijo susidorojimo ar kaltinimų, „Drasos kelio“ vedlys atsakė: „Matėte, kiek mirčių paskutiniu metu išsidėstė Lietuvoje. Natūralu, kad nėra žmogaus – nėra problemos. Nuo mirties kiekvienas net turi pareigą bėgti. Ir dėl savo vaikų.“

J. Varkalos teigimu, partijos nariai perspėjo N. Venckienę būti atsargiai.

„Būna, kad žmogus izoliatoriuje nusižudo. Šitoje valstybėje viskas įmanoma – ir baloje gali prigerti, narkotikų perduozuoti“, – kalbėjo jis.

Susirinko saujelė narių

„Drąsos kelio“ suvažiavime buvo išrinkti vadovaujančio partijos organo – koordinacinės tarybos – nariai.

„Pasitvirtinome tarybos narius. Tiesiog einami klausimai“, – žurnalistams sakė partijos koordinacinės tarybos narys Tadas Skučas.

Vienu iš koordinacinės tarybos narių tapo N.Venckienės vyras advokatas A. Venckus, taip pat ignoravęs suvažiavimą.

Balandžio 6 dieną vykęs partijos suvažiavimas žlugo, nes į jį atvyko 31 delegatas, o kvorumui reikėjo ne mažiau nei 600 balsų. „Drąsos kelio“ nuostatai numato, kad renkantis į pakartotinį suvažiavimą kvorumas nebėra būtinas: sprendimus šeštadienį galėjo priimti tiek narių, kiek atvyko. Šįkart suvažiavime dalyvavo apie 70 partijos narių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
Laikas likviduotis šitam patvorio kūriniui.

ALE

ALE portretas
Baikit sitos sektos reklama nes slykstus ju veidai kaip vienas jie visi vijoletinei

to ALE

to ALE portretas
o tu ismoks pirma rasyti be klaidu, mazarasti, o tada kiauksek
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių