D.Kedžio istorija priminė kunigo R.Mikutavičiaus bylą

Drąsiaus Kedžio artimųjų įtarimai, kad kūną planuota palaidoti kaip neatpažintą, turi rimtą pagrindą - tai įrodo pareigūnų neveiklumas nustatant jo tapatybę.

Atpažinti nesistengė

Keturias dienas nieko su kūnų nedarę pareigūnai, susigriebė tik tada, kai morge antradienį jį atpažino D.Kedžio tetos Audronė Skučienė ir Birutė Stepankevičienė, sesuo Neringa Venckienė bei  pusseserė Sonata Žukauskienė.

Tai patvirtino net pats Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis.  „Ekspertizės prasidėjo tik šiandien. Tik vakar gavome informaciją, jog namiškiai atpažino D.Kedį“, - trečiadienį aiškino K.Betingis.

Kodėl, kaip priklausoma, iškart nebuvo atliktos visos reikiamos ekspertizės, DNR tyrimai, trečiadienį paaiškino Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų tyrimo skyriaus prokuroras Vitoldas Guliavičius. Esą šeštadienį į įvykio vietą nuvykę pareigūnai neatpažino, kad tai yra D.Kedys.

Neturi pirštų antspaudų?

Prokurorą iš nepatogios padėties pabandė išsukti Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Romas Oželis, pareiškęs, kad tyrėjai dar tą pačią dieną nuėmė pirštų ir delno anstpaudus, tačiau, pasak V.Guliavičiaus norint juos palyginti, reikia turėti su kuo lyginti.

Taip prokuroras leido suprasti, kad tarptautinę D.Kedžio paiešką pernai spalio 5-ąją paskelbę pareigūnai, nors ir labai sunku tuo patikėti, iki šiol neturėjo net pagrindinio įtariamojo piršto antspaudų. 

Apie tai, keturias dienas po neatpažinto lavono suradimo, nebuvo atliekami jokie veiksmai įrodo ir tas faktas, kad tik antradienį, kai D.Kedžio artimieji patys įsiprašė į morgą ir atpažino prie Kauno marių rastą vyrą, policijos pareigūnai buvo nusiųsti apklausti Šlienavos gyventojų.

Jie jiems rodė D.Kedžio nuotraukas, tačiau, pasak pareigūnų, nei vienas vietos gyventojas nepatvirtino pastarosiomis dienomis šiose apylinkėse sutikęs ar matęs vyrą panašų į D.Kedį.

Panaši istorija

Ši istorija labai panaši į skandalingąjį kunigo Ričardo Mikutavičiaus nužudymo tyrimą. Nors šis 1998 metais įvykdytas nusikaltimas buvo atskleistas, kunigo žudikai pasiųsti už grotų, tačiau Kauno  prokurorų veiksmai aiškinantis šią neeilinę žmogžudystę, kaip ir D.Kedžio atveju labiau priminė nieko neveikimą nei rezonansinį tyrimą.

R.Mikutavičius dingo 1998 m. birželio 30 d. Liepos 3 d. buvo sulaikytas pagrindinis įtariamasis Vladas Beleckas. Iš pradžių per apklausas jis viską neigė, tačiau po kiek laiko įtariamąjį apklausinėję kriminalistai pajuto, kad jis baigia palūžti psichologiškai ir gali tuoj prisipažinti.

Tokia tikimybė ypač padidėjo, kai 1998 m. liepos 15 d. Nemune buvo rastas neatpažinto vyro lavonas. Įtardami, kad tai gali būti be žinios dingusio R.Mikutavičiaus kūnas, Kauno kriminalistai surengė provokaciją - atspausdino laikraščio egzempliorių, kuriame buvo teigiama, kad upėje rastas kūnas yra atpažintas. Tikėtasi, kad pamatęs tai, V.Beleckas prisipažins.

Viską sujaukė tuometinio Kauno apygardos prokuratūros vadovo Gintaro Jasaičio skambutis.

Prokuroras pareiškė, kad rastas lavonas tikrai yra ne kunigo. Nors tuo metu dar nebuvo baigtos visos reikiamos ekspertizės, G.Jasaitis savo teisumu neabejojo.

„Ten buvo mano žmogus - Paulius Jablonskas, jis viską kontroliavo. Tad jokių abejonių negali būti“, - aiškino prokuroras.

„Išsiųsti“ į užsienį

Patikėję G.Jasaičiu, tyrėjai V.Beleckui pateikė kitą versiją - esą R.Mikutavičiaus kūnas rastas miške. Puikiai žinodamas, kad tai ne tiesa, V.Beleckas kaltu taip ir neprisipažino.

Dėl įkalčių stokos jį teko paleisti.

Netrukus Kauno apygardos prokurorai paskelbė turintįs įrodymų, kad kunigas pastebėtas užsienyje. Balandžio 8 d. tokia pati informacija buvo paskleista ir apie D.Kedį. Esą jis buvo pastebėtas Ispanijoje, Alikantės provincijoje. Pasak ispanų spaudos, pagalbos pas Ispanijos pareigūnus paprašę Kauno prokurorai turi duomenų, kad bėglys gali gyventi kažkur Costa Blanca vietovėje ir gali palaikyti ryšius su tautiečiais gyvenančiais Costa del Sol.

Netrukus D.Kedžio istorija susidomėjusi ispanų spaudą, vyrą pradėjo vadinti „drąsiuoju tėvu“, o socialiniuose tinklalapiuose pradėjo kurtis D.Kedį palaikančių ispanų grupės.

Po kelių dienų estafetę iš Ispanijos perėmė anglai - Londono laikraštyje pasirodė informacija, kad D.Kedį slapsto Londono lietuvių benduomenė.

Nieko nenuveikta

Neaišku, kaip ši istorija būtų pasibaigusi, jei ne tuometinio generalinio prokuroro Kazio Pėdnyčios atkaklumas. Išsireikalavęs tyrimo medžiagą, iš Kauno prokurorų, jis pamatė, kad byla tirta labai paviršutiniškai - niekas net nebandė lyginti upėje rasto skenduolio dantų, nepaėmė pirštų atspaudų, neparodė dingusio kunigo artimiesiems skenduolio nuotraukų ir drabužių.

Tyrimas buvo pavestas Generalinės prokuratūros prokurorui Rolandui Tilindžiui, kuris nurodė atlikti palaidoto skenduolio ekshumavimą. Tuomet ir paaiškėjo, kad kaip neatpažintas palaidotas žmogus yra R.Mikutavičius.

Po šios istorijos K.Pėdnyčia skyrė nuobaudas 11 su tyrimu susiejusiems pareigūnams - trys Kauno apylinkės prokuratūros prokurorai buvo atleisti iš darbo, o trys Kauno apygardos prokuratūros vadovai gavo papeikimus.

Tačiau tai nesutrukdė kai kurių prokurorų karjeros - papeikimą gavęs tuometis Kauno apygardos prokuroras G.Jasaitis tapo generalinio prokuroro pavaduotoju, buvęs Kauno apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų tyrimo skyriaus vadovas Vladimiras Kakoškinas - vyriausiojo prokuroro pavaduotoju, o tyrimui vadovavęs P.Jablonskas buvo perkeltas dirbti į Vilniaus apygardos prokuratūrą.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ąžuolyno parko voverės nebadaus
  Ąžuolyno parko voverės nebadaus

  Ilgamečių Lietuvos zoologijos sodo rėmėjų sumeistrautame namelyje bus maitinamos voverės, kurios dažnai užsuka į svečius iš šalia esančio Ąžuolyno parko. ...

 • Netradicines darbo vietas Kaune išgraibstė dar nespėjus jų įrengti
  Netradicines darbo vietas Kaune išgraibstė dar nespėjus jų įrengti

  Naujas bendradarbystės (angl. coworking) ir nedidelių biurų erdvės Kauno centre pasiūliusio tinklo „Happspace“ vystytojai informuoja, kad laisvų vietų čia nebelikę. Nors pirmieji nuomininkai įsikrausto nuo sausio vidurio, dar prieš...

 • Į Seimą neperrinkta B. Vėsaitė neranda darbo
  Į Seimą neperrinkta B. Vėsaitė neranda darbo

  Po Seimo rinkimų į parlamentą nepatekę buvę Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai iki šiol sunkiai ieškosi darbo, rašo „Lietuvos žinios“. ...

  38
 • Studentė: informacijos apie savanoriškas organizacijas labai trūksta
  Studentė: informacijos apie savanoriškas organizacijas labai trūksta

  „Savanoriavimas mane išlaisvina, aš atsipalaiduoju. Ši veikla ne tik labai smagi, bet ir padeda atrasti save“, – teigia Aurelija Vepštaitė, Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF)...

 • Obelynė bus tvarkoma išsaugant savastį
  Obelynė bus tvarkoma išsaugant savastį

  Obelynės parkas bus sutvarkytas ir pritaikytas visuomenės poreikiams negriaunant senosios struktūros. ...

  2
 • Ar jūsų automobilis iš karto įveiktų bauginantį barjerą?
  Ar jūsų automobilis iš karto įveiktų bauginantį barjerą?

  Kaune jau kelintus metus iš eilės techninės apžiūros (TA) barjerą iš pirmo karto įveikia iki 60 proc. vairuotojų, tačiau vis dar nemažai tokių, kurie su visiškai netvarkingu automobiliu bando prasprūsti TA kontrolieriams pro aki...

  2
 • Operos solistas primena iš pamokų sprunkantį moksleivį
  Operos solistas primena iš pamokų sprunkantį moksleivį

  Pernai vos du Kauno miesto tarybos nariai dalyvavo visuose posėdžiuose, tačiau netrūko tokių, kurie sugebėjo praleisti pusę. Rečiausiai Kauno valdžios rūmuose buvo matomas operos solistas Liudas Mikalauskas. ...

  7
 • Audra energetikoje – kas ir ko nepasidalija?
  Audra energetikoje – kas ir ko nepasidalija?

  Vilniaus savivaldybė spaudžia "Lietuvos energiją" įsigyti iš jos trečiąją termofikacijos elektrinę (TE-3), antraip ji neduos leidimo kogeneracinei jėgainei sostinėje statyti. Prieš kogeneracinę jėgainę į kovą kyla Kaune v...

  2
 • Kas Kaune už šildymą mokės daugiausiai?
  Kas Kaune už šildymą mokės daugiausiai?

  Kai kurių Kauno daugiabučių gyventojai už 60 m2 ploto būsto šildymą vidutiniškai mokės 24, kai kurie – 124 eurus. Didžiausi ir mažiausi mokėjimai skirsis daugiau nei penkis kartus, skelbia Kauno miesto savivaldybė. Tai paai&scaro...

  6
 • Nepilnamečiams naktinių klubų durys plačiai atvertos
  Nepilnamečiams naktinių klubų durys plačiai atvertos

  Nepilnamečiai iki 16 metų viešose vietose Kaune naktimis be tėvų negali lankytis. Toks Kauno tarybos sprendimas galioja beveik 20 metų. Tik, atrodo, jis naktiniuose klubuose negalioja, o atsakomybė už tvarką pažeidusį jaunuolį kristų tik ant...

  9
Daugiau straipsnių