D.Kedžio dukra mokyklos gali nelankyti iki mokslo metų pabaigos

Velionio Drąsiaus Kedžio dukra mokyklos gali nelankyti iki mokslo metų pabaigos. Garliavos Jonučių mokyklos direktorius patenkino Neringos Venckienės prašymą leisti globotinei mokytis namuose.

Mokyklos vadovas Aloyzas Pakolkis aiškino, kad pagal Švietimo ir mokslo ministro įsakymą, jei tėvai ar globėjai pageidauja, užtenka mokymo įstaigos vadovo sprendimo skirti vaikui mokymą namuose.

„Globėjų valia svarbi ir į ją reikia atsižvelgti, todėl pasirašiau mokymo namuose sutartį, kuri leis mergaitei neiti į mokyklą iki mokslo metų pabaigos“, – sakė direktorius.

A.Pakolkio teigimu, mergaitei bus skirta dešimtadalis krūvio nuo turimų klasėse. „Kitą lavinimo dalį turi užtikrinti globėjai, dirbti savarankiškai“, – aiškino direktorius.

Pasak jo, mokymas namuose skiriamas dėl vaiko sveikatos ar kai tėvai nori ilgesniam laikui išsivežti vaiką į užsienį.

„Tarp pirmokų tai pirmas atvejis mūsų mokykloje, bet tarp vyresnių turėjome ne vieną“, – sakė mokyklos vadovas.

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkeviečienė sakė, kad bus tikrinama, ar tvarkingai parengti dokumentai savarankiškam mokymuisi namuose.

„Pats direktoriaus sprendimas nėra neteisėtas, jis atitinka įstatymus. Tačiau mano asmenine, ilgametės mokytojos nuomone, namuose mokomas vaikas praranda kai kurias galimybes. Antra vertus, galbūt mergaitei taip geriau užtikrinamas saugumas. Plačiau apie tai nenoriu komentuoti, nes nesu įsigilinusi į šią situaciją“, – sakė I.Marcinkevičinė.

Po to, kai N.Venckienė neįvykdė teismo sprendimo perduoti mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei ir nusprendė jos neleisti į mokyklą, Kauno rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriuje ketvirtadienį rengiamas pasitarimas dėl tolesnių veiksmų.

Iki tol mergaitę globojanti N.Venckienė, siekdama neleisti mergaitės į mokyklą, bandė gauti medikų pažymą. Specialistai atsakė, kad tam nėra pagrindo.

Artimųjų teigimu, mergaitė bijo eiti į mokyklą. „Ji prisimena ankstesnius įvykius, kai iš darželio buvo nuvežta į Vaiko raidos centrą“, – tvirtino D.Kedžio teta Audronė Skučienė.

N.Venckienė buvo įpareigota mergaitę trečiadienį atvežti į policijos būstinę Kaune, Chemijos prospekte, kur ji turėjo būti perduota mamai Laimutei Stankūnaitei, tačiau to nepadarė, motyvuodama, kad negali mergaitės vežti per prievartą. Mažametė esą ne kartą sakiusi, kad nori gyventi su N.Venckiene.

Antstolė Sonata Vaicekauskienė atsisakė atskleisti tolesnius savo planus, tik pasakė, kad bus laikomasi Civilinio proceso kodekso 764 straipsnio. Jame numatyti prievartiniai teismo vykdymo veiksmai. Antstolė yra užtikrinusi, kad prievarta galės būti naudojama tik prieš trukdančius vykdyti teismo sprendimą asmenis, bet ne prieš mergaitę. Taip pat yra numatyta galimybė skirti baudą – po 1 000 litų už kiekvieną pradelstą dieną.


Šiame straipsnyje: KedysStankūnaitėVenckienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

kastruoti pedofilus ziauriai

kastruoti pedofilus ziauriai portretas
gaila vaiko.per biologine pedofile tiek skausmo patyrusi.

paskaitykit

paskaitykit portretas
Karsta Komentara!

pagarba

pagarba portretas
Garliavos Jonučių mokyklos direktoriui ir pedagogu kolektyvui. Gera vis suzinoti, kad dar nemazai yra Lietuvoje doru ir saziningu zmoniu.
VISI KOMENTARAI 71
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių