D.Kedžio dukra - Londone, atpažinimo procedūra apskųsta (papildyta)

Penkiametė Drąsiaus Kedžio dukra jau kelias dienas vieši Londone, tuo tarpu laikinąja globėja paskirta D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė apskundė atpažinimo procedūrą. Į ją mergaitė buvo nuvežta praėjusią savaitę.

Apskundė procedūrą

Kauno apygardos teismo teisėja N.Venckienė su 9-mečiu savo sūnumi ir globotine šios savaitės pradžioje išvyko į Londoną. Moteris jau seniai buvo suplanavusi šią kelionę, kurios metu ketino savo sūnui parodyti Anglijos sostinę. Čia jau kurį laiką gyvena jos klasiokė, pas kurią ir vieši N.Venckienė.

Jos vyras advokatas Aidas Venckus trečiadienį „Kauno dienai“ patvirtino, kad jo žmona Generalinei prokuratūrai ir Vilniaus apygardos prokuratūrai apskundė atpažinimo procedūrą. Daugiau detalių A.Venckus atskleisti nenorėjo.

Neoficialiais duomenimis, atpažinimo procedūros metu D.Kedžio dukrai buvo pateiktos dviejų pedofilija kaltinamų vyrų nuotraukos. Vienoje iš jų - spalio 5-ąją Kaune nužudyto Kauno apygardos teisėjo Jono Furmanavičiaus atvaizdas, kitoje - pareigūnų saugomo verslininko Andriaus Ūso.

„Kauno dienos“ šaltinių teigimu, buvo pateiktos 20 metų senumo nuotraukos, todėl D.Kedžio dukra negalėjo patvirtinti, ar būtent tie vyrai, kurių nuotraukos jai buvo parodytos, tikrai ją tvirkino.

Seneliai serga

Netoli Garliavos gyvenantys D.Kedžio tėvai Laimutė ir Vytautas Kedžiai skundžiasi sveikata.

„Atgijo juos seniai kamavusios lėtinės ligos. Laimutei kraujospūdis šokinėja, Vytas irgi blogai jaučiasi, - pasakojo Drąsiaus krikštamotė ir jo motinos sesuo Audronė Skučienė. - Laima net Drąsiaus kambario tvarkyti negali. Sako - rankos nekyla. Todėl viskas taip ir atrodo lyg Drąsius vakar būtų išėjęs iš namų.“

A.Skučienė pasakojo, kad D.Kedžio dukrytė smagiai atostogauja toli nuo Lietuvos. „Žinot, Londonas toli. Nauji įspūdžiai, nauja vieta mergaitei į naudą“, - įsitikinusi D.Kedžio krikštamotė.

Paklausta, ar penkiametė domisi, kur tėtis ir kodėl ją saugo ginkluoti pareigūnai, ponia Audronė nedelsdama atsakė: „Mergaitė nuolat klausinėja apie tėtį, ji labai prie jo prisirišusi. Vis sakydavo: „Kokios mėlynos tėčio akys“. O pati mergytė rudaakė. Tai močiutei nuo tokių jos žodžių ašaros ir byra iškart. Sakom mergaitei, kad tėtis komandiruotėje ir tuoj grįš.“

Garliavoje ramiau

A.Venckus nenorėjo pasakoti, kada namo sugrįš jo žmona su sūnumi ir D.Kedžio dukra. Advokatas patvirtino, kad jų namų ginkluota apsauga nebesergsti.

Apie gandus esą dviem žmogžudystėmis kaltinamas D.Kedys gali slapstytis Rusijoje, jo krikštamotė pasakojo girdėjusi tik iš spaudos: „Tikrai nežinau, ar jis vizą turėjo“, - teigė moteris.

Susijaudinusi ji prisimena, kaip dešimtmetį Drąsių kartu su savo broliu ji krikštijo Ąžuolų Būdoje. „Drąsius pats mane pasirinko į krikštamotes“, - prisimena A.Skučienė.

Papildyta: Policijos tyrėjai uždrausta kalbėti

Kauno policijos vadovai vakar nekomentavo antradienį Vidaus reikalų ministerijos generalinio inspektoriaus Juliaus Jasaičio pareiškimo, kad Panemunės policijos komisariato pareigūnai nevilkino tyrimo dėl galimo Drąsiaus Kedžio dukters tvirkinimo.  J.Jasaitis taip pat teigė, kad esą Kauno tyrėjai dar šių metų pradžioje šią bylą būtų perdavę teismui, jei jos nebūtų perėmusi prokuratūra.

„Kalbant apie prokurorų įsikišimą į tyrimo eigą, nesiimčiau taip vienareikšmiškai tvirtinti, kad būtent jie sukliudė bylai pasiekti teismą. Galbūt tai įžvelgė ir tokią išvadą žiniasklaidai pateikė mūsų tyrėjų darbą tyrę Vidaus reikalų ministerijos atstovai. Kita vertus, patvirtinu, kad vos tik gavę D.Kedžio pareiškimą per gana trumpą laiką nuveikėme nemažai“, - trumpai metų senumo įvykius prisiminė Panemunės policijos komisariato viršininkas Egidijus Kuckailis.

Žurnalistams pabandžius susisiekti su tyrimą pradėjusia Panemunės policijos komisariato tyrėja Rasa Kairiene, jos tiesioginiai vadovai paaiškino, kad pokalbį, susijusį su tokio didelio rezonanso byla, turėtų „palaiminti“ aukščiausia miesto policijos valdžia.

Kauno policijos vadovai, vos išgirdę klausimą, kad "Kauno diena" norėtų pasikalbėti su tyrėja, pareiškė: „Tikrai ne.“

„Jei generalinis inspektorius taip nustatė, tai ir kalbinti reikėtų jį. Mums tai daryti būtų neetiška“, - Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Algirdo Kaminsko žodžius dienraščiui perdavė atstovė spaudai Ramunė Tarandė.

 


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių