D.Kedžio dukra lieka Venckų namuose (transliacija)

Pagal antstolio viešai paskelbtą pranešimą šiandien Neringa Venckienė turėtų perduoti D.Kedžio dukrą motinai L.Stankūnaitei. Prie Venckų namų susirinko minios. Anksti ryte Drąsiaus Kedžio namiškiai pranešė, kad laikinai mergaitę globojanti N.Venckienė nuo sekmadienio gydosi ligoninėje. Taigi mergaitę prižiūri senelė.

N.Venckienė serga

Kėdainių teismo nutartį dėl mergaitės perdavimo jos motinai Laimai Stankūnaitei laikinoji mergaitės globėja Neringa Venckienė turi įvykdyti pati. Kadangi ji, kaip teigia artimieji, nuo sekmadienio gydosi ligoninėje, šiandien to padaryti negali.

Pagal viename iš šalies dienraščių paskelbtą antstolio pranešimą ketvirtadienį, 9 val., N.Venckienė turėjo pristatyti mergaitę į Chemijos prospektą. Be to, šioje vietoje vyksta ir nuolatiniai L.Stankūnaitės susitikimai su mergaite.

Advokatas Aidas Venckus anksti ryte į antstolio Mareko Petrovskio kontorą pristatė pažymą, kad ligšiolinė mergaitės globėja gydosi ligoninėje ir mergaitės šiandien pristatyti negalės.

Ketvirtadienio rytą per kelias valandas stipriai pagausėjo žmonių minia prie Venckų namų. Vienu metu jų buvo apie tūkstantį. Žmonės tiesiog plūdo gatve Venckų namų link. Apie 10.20 val. minia pamažu pradėjo skirstytis.

Neoficialiais duomenimis, apie 11 val. policijos pareigūnams duotas nurodymas būti parengtyje yra atšauktas.

Papildyta 8.40 val: Neoficialiais duomenimis, Aleksoto S.Dariaus ir S.Girėno oro uosto prieigose, prie ten įsikūrusios vietos policijos nuovados jau nuo ankstaus ryto laukė išrikuotos kelios dešimtys pareigūnų. Tokios pajėgos veikiausiai buvo pasitelktos siekiant atlaisvinti kelią, kad mergaitė būtų išvežta iš Venckų namų.

Valdžia kritikuoja teismus

Ketvirtadienį Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas kartu su Vaiko teisių apsaugos skyriumi apskundė Kėdainių teismo nutartį dėl D.Kedžio mergaitės atidavimo motinai L.Stankūnaitei.

V.Gudėnas pažėrė kritikos teisėsaugos sistemai. Jo manymu, teismai neprotingai elgėsi ir dar labiau kaitino aistras.

„Ką reiškia nedelsiant vykdyti nutartį? Teismas galėjo nustatyti konkretų terminą, per kurį galima įvykdyti nutartį ar laikotarpį, per kurį galima apskųsti nutartį. To nepadarius, kilo aistros ir toliau auga nepasitikėjimas teisėsauga“, - aiškino V.Gudėnas.

Jis atkreipė dėmesį, kad Kauno rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnyba laikosi nuošaly ir viską paliko spręsti miestui.

Kovos malda

Susirinkusieji vieningai sutarė policijos pareigūnams nesipriešinti ir net nestoti skersai kelio.

"Galime net nesilaikyti susikibę rankomis. Mes jau ir taip visi čia esantys susikabinę širdimis. Sudėkime rankas ir melskimės už pareigūnus, kurie čia atvyks. Tie, kurie pakels ranką prieš policiją, yra infiltruoti ir nėra kartu su mumis", - kalbėjo nuo penktadienio čia budintis vilnietis Marius Kuprevičius.

Ketvirtadienį nuo ankstaus ryto prie Venckų ir Kedžių namų Garliavoje buriavosi apie šimtas žmonių, tačiau jų gretos netrukus ėmė plėstis.

Apie 8 val. ryto prie Venckų namų atvyko Kauno rajono policijos viršininkas Romas Oželis su Garliavos policijos nuovados viršininku Sergejumi Lemzekovu. Jie teigė norintys išgirsti oficialią versiją, ar šiandien ketinama mergaitę pristatyti į antstolio nurodytą vietą.

"Atvažiavome ne su tokia misija kaip jūs manote, nesiruošiam nei grobti, nei pulti prieš jūsų valią. Prašome jūsų laikytis rimties ir tvarkos, jokiais būdais nepažeisti viešosios tvarkos. Taip pat prašome laikytis tvarkos ir patraukti automobilius, jeigu turėtų pravažiuoti greitosios medicinos pagalbos automobilis", - kalbėjo R.Oželis.

"Tarp jūsų atsiranda ne vienas žmogus, kuris čia bando sau pasidaryti politinę areną. Neleiskite to, aš puikiai prisimenu, kaip prasidėjo šitas jūsų susibūrimas. Gerai žinome, dėl ko esate čia. Neleiskite kitiems žmonėms iš viso šito darytis sau populiarumo ir politinės arenos", - ragino S.Lemzekovas.

Žmonės pareigūnams pradėjo skanduoti "ačiū" ir palydėjo juos plojimais. Susirinkusieji Kauno rajono policijos vadovui įteikė duonos kepalą, kaip draugystės ir geranoriškumo ženklą.

Ryte pamažu policijos pareigūnai valė kelią nuo automobilių. Į Artojų gatvę, kuria galima patekti į Klonio gatvę, kurį laiką buvo neįleidžiami automobiliai. Prie Venckų namų apie 8.30 val. budėjo du policijos ekipažai. Apie 10 val. vienas ekipažas išvažiavo.

Apie 9.30 val. prie Venckų namų atvyko radikaliomis pažiūromis pagarsėjęs politikas Mindaugas Murza, pareigūnai jį pasikvietė ir paprašė taikiai elgtis. Jis pažadėjo elgtis ramiai ir nekelti neramumų.

Policija nešturmuos

Kauno policiją pasiekė informacija, kad prie Venckų ir Kedžių namų susirinkę protestuotojai skleidžia gandus, kad Kedžiams atsisakius vežti mažametę mergaitę į susitikimą su motina, policija rengiasi šturmuoti jų namą.

Kauno apskrities viršininkas Algirdas Kaminskas dar kartą pareiškia, kad informacija apie galimą jėgos panaudojimą yra nepagrįsta ir pabrėžia, kad nei specialiosios pajėgos, nei fizinė jėga tikrai nebus naudojamos prieš teisėtai besielgiančius ir viešosios tvarkos nepažeidinėjančius asmenis.

Pareigūnai dar kartą prašo susirinkusių protestuotojų susidarius įtemptai situacijai būti supratingiems, savo poziciją reikšti civilizuotais būdais ir be reikalo neprovokuoti konfliktų.

Portalo šaltinių teigimu, Kauno rajono policijos pareigūnai yra pasirengę, tačiau šturmuoti minios neketina. "Į tarnybą pakviesti ir tie pareigūnai, kurie dabar atostogauja, tiesiog budime, laukiame nurodymų", - lakoniškai kalbėjo pareigūnai.

Live TV : Ustream


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių