D.Kedžio artimieji svarsto, ar kvies nepriklausomą ekspertą (dar papildyta)

„Dar tiksliai nežinau ar reikalausime nepriklausomų ekspertų tyrimo, tai nuspręsime grįžę į Kauną ir pasitarę su artimaisiais“, - portalui sakė Aidas Venckus. 

Drąsiaus Kedžio palaikus kartu su mirusiojo pussesere Sonata Žukauskiene namo iš Vilniaus lydintis A.Venckus teigė, jog šį sprendimą turės priimti visa šeima. 

Vilniuje prie Teismo medicinos instituto kalbėjęs A.Venckus teigė, jog norint nustatyti tikrąją D.Kedžio mirties priežastį nepriklausoma ekspertizė būtina. "Lietuvoje visi ekspertai yra vienas su kitu susiję, todėl prieš palaidodami mes ieškosime nepriklausomų ekspertų", - tvirtino D.Kedžio sesers vyras.

Jis pabrėžė, kad mirties priežastis, kurią įvardijo ekspertai yra labai keista. Neatitikimų jis aptiko net ir išrašytame mirties liudijime - vienoje vietoje parašyta, kad mirties priežastis nenustatyta, kitoje jau lotyniškai teigiama, kad vyras mirė paspringęs savo skrandžio turiniu.

A.Venckus sako esąs įsitikinęs, kad D.Kedžio mirtis yra smurtinė. Tą patį teigia ir jo tetos Audronė Skučienė bei Nijolė Stepankevičienė, pirmos atpažinusios D.Kedžio kūną morge.

Moterų teigimu, per visą vyro veidą buvo nubėgusi kraujo srovė, veidas ir kaklas buvo mėlyni. Šios akivaizdžios smurto žymos matosi ir jau viešai pasklidusiose nuotraukose, kurias pareigūnai trečiadienį nešiojosi  po  Šlienavos apylinkes.

Kad ant veido matėsi smurto požymių, portalui tvirtino ir vienas pirmųjų prie rasto kūno atsiradęs Samylų seniūnijos paštininkas Algimantas Vaičiulevičius. Jo teigimu, vyrui prie akies matėsi kraujo krešulys. „Lyg kažkuo būtų įdurta, o po to kraujas sukrešėjęs“, - kalbėjo A.Vaičiulevičius.

Jis taip pat teigia, kad vyro kaklas ir veidas buvo melsvi.

Paštininko teigimu, vyras buvo apsivilkęs sportinį kostiumą, o šalia gulėjo juodas medžiaginis paltas, dalis jo buvo po kūnu.

Rasta kūno padėtis taip pat verčia abejoti nurodytą mirties priežastimi. Anot laikinai generalinio prokuroro pareigas einančio Raimondo Petrausko, vyras rastas kniūpščias, veidu į žemę. Esą dėl to galėjo atsirasti tam tikri pakitimai veide.

Kaišiadorių greitosios medicinos pagalbos stoties gydytojas Vidas Želnys teigė, kad savo skrandžio turiniu dažniausiai užspringsta žmonės gulintys ant nugaros.  „Būna guli girtas ant nugaros, atpila ir užspringsta“, - kalbėjo medikas.

Paklaustas, ar guli būti savo skrandžio turiniu užspringęs žmogus, kuris rastas ne gulintis ant nugaros, o kniūbsčias, V.Želnys neatmetė ir tokios galimybės.

Pasak jo, užspringęs žmogus juda, verčiasi, todėl galėjo agonijos apimtas ir apsiversti bei atsistoti kniūpščias. „Jis pradeda springti, jam trūksta oro, jis tokiu atveju tikrai nemiegos. O gal kaip tik atsistojo kniūpščias, kad pirštus  įburną susikištų, gal bandė kažką daryti. Kai žmogus agonijoje jis viską daro“, - sakė V.Želnys.

D.Kedys greičiausiai dar šiandien bus pašarvotas Jonučių laidojimo namuose. „Bent jau kol kas taip planuojame“, - kalbėjo į Kauną grįžinėjantis A.Venckus.

Pasak D.Kedžio krikštamotės Audronės Skučienės, kol kas visi gyvena laidotuvių nuotaikomis, tačiau kas bus nupręsta dėl ekspertizių dar neaišku. „Neringa labai pergyvena, verkia ir verkia, ji nori pamatyti brolio kūną, kol dar šis nesuiro“, - portalui kalbėjo D.Skučienė.

Kol kas ekspertų nustatyta D.Kedžio mirties priežastis yra tik preliminari. Dar nėra histologinių ir cheminių ekspertizių rezultatų. Jie gali būti gauti tik po savaitės ar net dviejų.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių