D.Kedys pašarvotas, artimieji toliau kalba apie smurtinę mirtį (papildyta)

Prie Jonučių laidojimo namuose pašarvoto kauniečio Drąsiaus Kedžio karsto penktadienio rytą pirmiausia susirinko patys artimiausi šeimos nariai.

Paspringti negalėjo?

Ketvirtadienį buvo kalbama, jog artimieji spręs, ar D.Kedžio kūną turėtų apžiūrėti nepriklausomas ekspertas iš užsienio. Pavakare paaiškėjo, jog to nenori D.Kedžio mama Laimutė Kedienė.

Penktadienio rytą pirmieji prie karsto parimo D.Kedžio tėvai - Laimutė ir Vytautas Kedžiai. L.Kedienė, gedėdama mirusio sūnaus, tyliai sakė: "Matote, kas darosi! Nebeįmanoma jau gyventi čia toje Lietuvoje."

Moteris piktinosi teismo medicinos ekspertų išvadomis dėl sūnaus mirties priežasties. Ketvirtadienį Vilniuje prie Teismo medicinos instituto D.Kedžio kūno atvykusiems Aidui Venckui (D.Kedžio sesers vyras - red.) ir mirusiojo pusseserei Sonatai Žukauskienei ekspertai pranešė, jog D.Kedys mirė užspringęs skrandžio turiniu.

"Jis niekada nėra vėmęs, tai ką jie čia kalba, kad užspringo", - pyko D.Kedžio motina užuojautos pareikšti atvykusiems žmonėms.

Auka nenuėjo perniek

Anot D.Kedžio tetos Birutės Stepankevičienės, D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė jaučiasi itin blogai. Artimieji baiminasi, kad moters nebūtų ištikęs insultas: "Ji guli lovoje, vemia. Jaučiasi labai blogai."

"Ji jaučiasi taip, kaip ir bet kuris kitas žmogus, netekęs sau artimo žmogaus", - santūriau apie žmonos būseną atsiliepė A.Venckus.

D.Kedžio tetos piktinosi ekspertų pateikta išvada dėl D.Kedžio mirties ir iki šiol yra įsitikinusios, jog mirtis buvo smurtinė.

"Jie (pareigūnai - red.) lygiai taip padarė Pociūnui, kai pastatė svaigalų butelį ir pasakė, kad šlapinosi pro langą ir iškrito, o dabar ir Drąsių padarė bomžu, esą nusigėrė ir mirė girtuoklio mirtimi. Mes pralaimėjome kovą, bet manau, kad Lietuva vis tiek laimėjo. Ši Drąsiaus auka nenuėjo perniek. Sudrebino visą teisėsaugos sistemą", - įsitikinusi B.Stepankevičienė.

Apžiūrėjo nepriklausomas ekspertas

Papildyta 9.50 val.: Prieš 10 val. į šermenis atvažiavęs Aidas Venckus pasakojo, kad ketvirtadienio vakarą D.Kedžio kūną apžiūrėjo artimųjų atvežtas ekspertas, kuris patvirtino ant mirusiojo veido matantis nubrozdinimus ir sumušimo žymes.

"Oficialių specialisto išvadų nepriklausomas ekspertas nepateiks. Jis tik išreiškė savo nuomonę, o jei prireiktų, vėliau galėtų tai paliudyti. Kad pateiktume oficialias išvadas, reikėtų atlikti pakartotinę ekspertizę, atlikti vidaus ir kitų organų tyrimą. To atlikti Lietuvoje praktiškai nėra kam, nes turi būti klinika su atitinkamomis sąlygomis, - sakė A.Venckus. - Apskritai labai keista, kad prokurorai žadėjo, jog padarys viską, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės, tačiau kai buvo paprašyta palaikų ekspertizės metu leisti dalyvauti mūsų nepriklausomam ekspertui, kategoriškai atsisakė."

Paklaustas, ką mano apie laikinojo generalinio prokuroro Raimondo Petrausko ketinimus bent laikinai nušalinti nuo pareigų Kauno apygardos vyriausiąjį prokurorą Kęstutį Betingį, A.Venckus nuo platesnių komentarų susilaikė: "Jei taip švelniai kalbant, tai kyla klausimas, kodėl tik dabar?"

Kaip bus su dukra?

D.Kedžio teta B.Stepankevičienė pasakojo, jog buvusi D.Kedžio sugyventinė Laima Stankūnaitė šiandien primygtinai pareikalavo, kad jai į susitikimą būtų atvežta dukrelė. Esą taip norima neleisti jai dalyvauti tėvo laidotuvėse. A.Venckus tokių teiginių nepatvirtino. Be to, mergaitė atsisveikinti su tėvu į šarvojimo salę jau buvo atvežta ketvirtadienį vakare.

A.Venckus neslėpė nuogąstaująs, kad įvykiams pakrypus dabartine linkme, išlieka nemaža tikimybė, jog po visų teismų maratonų D.Kedžio dukra bus sugrąžinta motinai L.Stankūnaitei.

B.Stepankevičienė tvirtino suskaičiavusi, kad per visus šešerius metus mergaitė su motina praleido vos metus, o likusį laiką gyveno su tėvu arba seneliais.

Laidotuvės - šeštadienį

Šv.Mišios už mirusįjį bus aukojamos šeštadienį, 10 val., Garliavos bažnyčioje. Velionis bus laidojamas Jonučių kapinėse. Čia, pasak D.Kedžio tetos Audronės Skučienės, yra palaidotas ne vienas miręs šeimos artimasis. "Mūsų proseneliai šiose kapinėse palaidoti, čia atguls ir Drąsius", - pasakojo A.Skučienė.

Laidotuvės numatytos 13 val.

Straipsnio apačioje pateiktų šermenų nuotraukų publikavimui mirusiojo artimųjų sutikimas gautas. Dėmesio! Nuotraukos gali šokiruoti, 18-os metų nesulaukusiems skaitytojams peržiūrėti fotoreportažo nerekomenduojama.


Gairės: Kedys

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  1
 • Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu
  Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu

  Nuo Šilelio iki Kulautuvos nutiestas dviračių takas tampa vis populiaresnis. Deja, iš Kauno minantiems dviratininkams tenka įveikti nesaugų ruožą tarp Kazio Veverskio tilto per Nevėžį ir Raudondvario riboženklio. ...

 • Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais
  Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais

  Pirmadienį kauniečiai gatvėse išvydo kiek neįprastus maršrutinius taksi – į miesto gatves išvažiavo “pop art” stiliaus kūriniais papuošti autobusai. “Galerija ant ratų” – taip vadinasi men...

  3
 • Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je
  Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je

  Ma­žiau nei prieš mė­ne­sį du­ris at­vė­ręs par­fu­me­ri­jos ir sti­liaus sa­lo­nas „ile ile“ – iš­ties uni­ka­li vie­ta. Vos įžen­gęs čia pa­j...

  3
 • Kol verda ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai
  Kol verda ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai

  Apie emigrantus kalbama daug: vieni ragina kurti programas, kaip juos sugrąžinti į Lietuvą, kiti nusiteikę priešiškai – kam to reikia? Kol vyksta ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai, o viename Londono kvartalų antroji kalb...

 • Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune dirbs ilgiau
  Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune dirbs ilgiau

  Nuo šiandien, spalio 24 d., ilginamas Lietuvos banko kasų Vilniuje ir Kaune darbo laikas, siekiant, kad gyventojai galėtų patogiau naudotis nemokamomis grynųjų pinigų paslaugomis, taip pat įsigyti kolekcinių ir proginių monetų. ...

 • Socialiniams būstams Kaune – 400 tūkst. eurų
  Socialiniams būstams Kaune – 400 tūkst. eurų

  Kauno miesto savivaldybė ieško butų, kurie bus skirti socialiniams būstams įrengti. Tam biudžete numatyta 400 tūkst. eurų. Pasiūlymų savivaldybė laukia iki lapkričio 4 dienos. ...

 • Darbui ruošiasi ir maratono trasoje, ir jūroje
  Darbui ruošiasi ir maratono trasoje, ir jūroje

  Daugiabučių namų administratoriams reikia ne tik specifinių inžinerijos žinių, patirties, bet ir mokėjimo bendrauti, išklausyti. Atsakomybė, kantrybė – taip pat privalomos savybės. Kaip jie atsipalaiduoja po įtemptos darbo dienos? ...

 • Išaušo geresnės Lietuvos rytas?
  Išaušo geresnės Lietuvos rytas?

  "Nuo pat ryto neturime kada ilsėtis", – vienoje Kauno rinkimų apylinkėje pareiškė komisijos nariai. Vakar išrinkti 68 nauji Seimo nariai. "Kauno diena" domėjosi, kokios nuotaikos sekmadienio rytą balsuoti skubėjo ...

  11
 • Verslininkų ir miesto valdžios bendradarbiavimas – raktas į sėkmę
  Verslininkų ir miesto valdžios bendradarbiavimas – raktas į sėkmę

  Nekilnojamojo turto vystytojai pasakoja, kad jų galvose sukasi ne tik komercinių pastatų vizijos, bet ir idėjos, kaip atgaivinti viešąsias erdves. Todėl jie tariasi ne tik su architektais, bet ir valstybės, savivaldybių vadovais. Šią sav...

  10
Daugiau straipsnių