D.Kedys pašarvotas, artimieji toliau kalba apie smurtinę mirtį (papildyta)

Prie Jonučių laidojimo namuose pašarvoto kauniečio Drąsiaus Kedžio karsto penktadienio rytą pirmiausia susirinko patys artimiausi šeimos nariai.

Paspringti negalėjo?

Ketvirtadienį buvo kalbama, jog artimieji spręs, ar D.Kedžio kūną turėtų apžiūrėti nepriklausomas ekspertas iš užsienio. Pavakare paaiškėjo, jog to nenori D.Kedžio mama Laimutė Kedienė.

Penktadienio rytą pirmieji prie karsto parimo D.Kedžio tėvai - Laimutė ir Vytautas Kedžiai. L.Kedienė, gedėdama mirusio sūnaus, tyliai sakė: "Matote, kas darosi! Nebeįmanoma jau gyventi čia toje Lietuvoje."

Moteris piktinosi teismo medicinos ekspertų išvadomis dėl sūnaus mirties priežasties. Ketvirtadienį Vilniuje prie Teismo medicinos instituto D.Kedžio kūno atvykusiems Aidui Venckui (D.Kedžio sesers vyras - red.) ir mirusiojo pusseserei Sonatai Žukauskienei ekspertai pranešė, jog D.Kedys mirė užspringęs skrandžio turiniu.

"Jis niekada nėra vėmęs, tai ką jie čia kalba, kad užspringo", - pyko D.Kedžio motina užuojautos pareikšti atvykusiems žmonėms.

Auka nenuėjo perniek

Anot D.Kedžio tetos Birutės Stepankevičienės, D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė jaučiasi itin blogai. Artimieji baiminasi, kad moters nebūtų ištikęs insultas: "Ji guli lovoje, vemia. Jaučiasi labai blogai."

"Ji jaučiasi taip, kaip ir bet kuris kitas žmogus, netekęs sau artimo žmogaus", - santūriau apie žmonos būseną atsiliepė A.Venckus.

D.Kedžio tetos piktinosi ekspertų pateikta išvada dėl D.Kedžio mirties ir iki šiol yra įsitikinusios, jog mirtis buvo smurtinė.

"Jie (pareigūnai - red.) lygiai taip padarė Pociūnui, kai pastatė svaigalų butelį ir pasakė, kad šlapinosi pro langą ir iškrito, o dabar ir Drąsių padarė bomžu, esą nusigėrė ir mirė girtuoklio mirtimi. Mes pralaimėjome kovą, bet manau, kad Lietuva vis tiek laimėjo. Ši Drąsiaus auka nenuėjo perniek. Sudrebino visą teisėsaugos sistemą", - įsitikinusi B.Stepankevičienė.

Apžiūrėjo nepriklausomas ekspertas

Papildyta 9.50 val.: Prieš 10 val. į šermenis atvažiavęs Aidas Venckus pasakojo, kad ketvirtadienio vakarą D.Kedžio kūną apžiūrėjo artimųjų atvežtas ekspertas, kuris patvirtino ant mirusiojo veido matantis nubrozdinimus ir sumušimo žymes.

"Oficialių specialisto išvadų nepriklausomas ekspertas nepateiks. Jis tik išreiškė savo nuomonę, o jei prireiktų, vėliau galėtų tai paliudyti. Kad pateiktume oficialias išvadas, reikėtų atlikti pakartotinę ekspertizę, atlikti vidaus ir kitų organų tyrimą. To atlikti Lietuvoje praktiškai nėra kam, nes turi būti klinika su atitinkamomis sąlygomis, - sakė A.Venckus. - Apskritai labai keista, kad prokurorai žadėjo, jog padarys viską, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės, tačiau kai buvo paprašyta palaikų ekspertizės metu leisti dalyvauti mūsų nepriklausomam ekspertui, kategoriškai atsisakė."

Paklaustas, ką mano apie laikinojo generalinio prokuroro Raimondo Petrausko ketinimus bent laikinai nušalinti nuo pareigų Kauno apygardos vyriausiąjį prokurorą Kęstutį Betingį, A.Venckus nuo platesnių komentarų susilaikė: "Jei taip švelniai kalbant, tai kyla klausimas, kodėl tik dabar?"

Kaip bus su dukra?

D.Kedžio teta B.Stepankevičienė pasakojo, jog buvusi D.Kedžio sugyventinė Laima Stankūnaitė šiandien primygtinai pareikalavo, kad jai į susitikimą būtų atvežta dukrelė. Esą taip norima neleisti jai dalyvauti tėvo laidotuvėse. A.Venckus tokių teiginių nepatvirtino. Be to, mergaitė atsisveikinti su tėvu į šarvojimo salę jau buvo atvežta ketvirtadienį vakare.

A.Venckus neslėpė nuogąstaująs, kad įvykiams pakrypus dabartine linkme, išlieka nemaža tikimybė, jog po visų teismų maratonų D.Kedžio dukra bus sugrąžinta motinai L.Stankūnaitei.

B.Stepankevičienė tvirtino suskaičiavusi, kad per visus šešerius metus mergaitė su motina praleido vos metus, o likusį laiką gyveno su tėvu arba seneliais.

Laidotuvės - šeštadienį

Šv.Mišios už mirusįjį bus aukojamos šeštadienį, 10 val., Garliavos bažnyčioje. Velionis bus laidojamas Jonučių kapinėse. Čia, pasak D.Kedžio tetos Audronės Skučienės, yra palaidotas ne vienas miręs šeimos artimasis. "Mūsų proseneliai šiose kapinėse palaidoti, čia atguls ir Drąsius", - pasakojo A.Skučienė.

Laidotuvės numatytos 13 val.

Straipsnio apačioje pateiktų šermenų nuotraukų publikavimui mirusiojo artimųjų sutikimas gautas. Dėmesio! Nuotraukos gali šokiruoti, 18-os metų nesulaukusiems skaitytojams peržiūrėti fotoreportažo nerekomenduojama.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių